От полунощ Франция влиза отново в обща карантина, обявена снощи от президента Еманюел Макрон, за да се ограничи експанзията на коронавирусна зараза с Covid-19.
Опашките в магазините се трупат, французите се впускат в последни приготовления за продължителната изолация. От утре те ще могат да излизат само за работа, лекар или разходка до 1 км от дома си с попълнена декларация.
Училища, ясли и детски градини остават отворени при засилен санитарен протокол, маските ще бъдат задължителни за децата от 6 години, както обяви днес пред Националното събрание френският премиер Жан Кастекс.
Той призова към масова работа от къщи, доколкото това е възможно, а спрелите работа ще бъдат в "частична безработица".
Ще работят и търговските обекти и услуги от първа необходимост, ресторанти само за доставка у дома, свижданията в домовете за стари хора също са разрешени.
Карантината отново ще парализира света на културата, но репетициите за спектакли са разрешени, както и спортните срещи на закрито.
Шестима нарушители на заповедта на кмета за противопожарна безопасност са установени и глобени на територията на община Перник от началото на годината, съобщиха от общината. С настъпването на пожароопасния сезон сигнали за нарушения не са постъпвали. МВР отчита подобрение на обстановката с пожарите Голяма част от пожарите в Перник са в..
Ужилването от пчела или оса не е никак приятно преживяване, особено за децата. Колко сериозна е локалната реакция след ужилване зависи от мястото на ужилването и от броя ужилвания. Д-р Симеон Узунов: При анафилактичен шок след ужилване се поставя адреналин Често ние сами предизвикваме жилещите насекоми с цветни дрехи и парфюми, затова..
Наскоро в румънския град Кълъраш се проведе стартовата среща по проект "Свързване на образованието през Дунав", финансиран по програмата INTERREG Румъни - България , приоритет "Образован регион". Партньори в инициативата са Българо-румънска търговска камара - Русе, Търговско-промишлена и земеделска камара – Кълъраш, Русенски университет..
Продължава борбата с огнената стихия на различни места в Гърция. Частично е овладян пожарът в област Атика до град Кератея. И през нощта се наложи спешна евакуация на жители и туристи от три села. Основните пожарни огнища са загасени, но има риск силният вятър да разпали отново огъня, предупреждават огнеборците. Полицията спаси от горящи..
"Моята мечта е хората да се раждат тук, да учат тук и да се върнат в родния си град“- така определи приоритетите си като кмет на Берковица Радослав Найденов. Според него хората биха се върнали в този район ако имат препитание и благодарение на възможностите за дистанционна работа. В предаването "Чуй лятото“ по „Хоризонт“ той подчерта като..
Осоговският балкан се оглася от рева на мотори и купона на стотици рокери Мото рок фестивал върви до неделя в Осоговския балкан, а организатор на форума е мотоклуб "Осоговски ездачи“ с подкрепата на Община Кюстендил. Мястото е площадката и поляните при бившата хижа на ДАП-а, откъдето се вижда и държавната граница със Северна Македония,..
Пожар горя в местността Табаните между Локорско и Кремиковци. Сигналът е бил подаден снощи минути преди 21 часа. На място са били изпратени пожарни автомобили и близо 30 пожарникари. Горели са предимно сухи треви. Пожарът е ликвидиран късно снощи обясниха от пожарната за БНР. Няма пострадали
Промените в Закона за еврото са изключително вредни и ефектът им върху цените в България ще е в посока нагоре, т.е. заради тези промени цените ще са..
В определени браншове - малки производители и търговци, семейни фирми, които ползват външно счетоводство - е необходимо повече време за обявяване на..
Процес или епизод - през тази призма ще се оценява срещата между Доналд Тръмп и Владимир Путин. Това каза пред БНР дипломатът и бивш..