„В рамките на един месец във Франция се отбелязаха три терористични акта. Започна се с опита за покушение над вече бившата редакция на „Шарли Ебдо“, бяха ранени журналисти на друга медия, след това обезглавяването на учител по история, показал карикатура на пророка Мохамед и сега - вчерашният терористичен акт…
Ситуацията е изключително притеснителна. А идва 2 ноември, Денят на починалите, когато французите посещават покойниците си и вече има предупреждения от миналата неделя от министъра на вътрешните работи на Франция до префектите, като се посочва за възможни нападения около черквите във връзка с този уикенд." Това поясни Манов.
По думите на Стефан Манов тунизийският терорист се казвал Абрахим А.
„Влязъл е на 20 септември в Италия, на 9 октомври е бил в Бари, стига до Париж и в деня на атентата пристига в 6 часа в Ница, въоръжен с три ножа, влиза в църквата „Успение Богородично“ и знаете какво се случва….“ разказва Манов.
„Терорът е овладян много бързо от общинската полиция, случаен човек натиска паник бутона и те бързо го залавят за 30 минути.
Сега обаче се питаме - как се интегрира мюсюлманското общество – това население отхвърля светското начало на френската република.
Проучвания показват, че 25 % от мюсюлманите смятат, че Шариатът е над Републиката, като този процент сред младите мюсюлмани е над 50 % .
Това са процеси, вървели години наред, но не са се забелязвали.
Това е крах на френската система да интегрира и приобщи към ценностите на Републиката един голям брой хора" - заяви още Манов.
Още по темата в звуковия файл.
Напредъкът на технологиите дава възможност за развитие на медицината, а от там и огромна полза за хората. Всъщност става дума за човешки живот и това е безценният принос на съвременната техника и лекарски знания. Как ще се развива отделението по Нуклеарна медицина в Комплексния онкологичен център на Русе разказва кореспондентката ни Ася..
Над 4 милиона българи ще могат да се тестват у дома за два вида онкологични заболявания през следващите шест години. Здравното министерство обяви, че подготвя модерен скрининг за рак на маточната шийка и на дебелото черво, а целта е максимален брой хора да се прегледат, без да чакат на опашка пред лекарски кабинет. Очаква се първите тестове да..
Най-голяма полза от влизането на Хърватия в еврозоната имат големите фирми, които имат внос и износ . За тях беше много положителна крачка, защото се избягват много технически проблеми при вноса и износа. Това коментира пред БНР журналистът Диана Гласнова - българка, която от години живее в Хърватия, също е и кореспондент на БТА. За..
Бела Бенова е фотограф и пътешественик по морските фарове на Европа. Автор на книгата "По пътя на пулсиращата светлина". Няколко изложби по темата. "Връщаме лентата" точно 18 години назад, когато Бела поема на първото си пътешествие, следвайки пулсиращата светлина на българските черноморски фарове, а светлината бързо я повежда към съседна..
УНСС набира стажанти за програма "Езиков приятел" в подкрепа на деца мигранти. Стажантска програма "Езиков приятел" е насочена към студенти, които желаят да допринесат за социалната интеграция и успешното развитие на деца мигранти в България. Инициативата се реализира в рамките на проекта Language Buddy. Програмата търси мотивирани и..
София заема последното, 36-о място в международна класация на мрежата "Чисти градове" за безопасно придвижване на деца и подрастващи. Оценката ни е три пъти по-ниска дори от предпоследния в подреждането . В класацията участват големи градове и столици на държави от ЕС. Проучването "Улици за децата, градове за всички" анализира..
Александруполис е най-големиятград в Западна Тракия с най-голямото пристанище в региона . Градът, разположен недалеч от българската граница, предлага съчетание от крайбрежна атмосфера, достъпни цени и богати възможности за активен отдих и забавления, посочи за "Пътувай с "Хоризонт" Петрос Кириакидис – заместник-председател на туристическия сектор в..
"Вижте кой предложи създаването на държавни магазини?! Тази политическа структура, която господин Пеевски представлява и управлява, перфектно се..
Когато лекуваш един пациент, това е цяла вселена , каза в интервю за БНР проф. Асена Сербезова, бивш министър на здравеопазването, бивш изпълнителен..
" Няма политическо решение за локалите, което да се приложи от днес за утре , защото каквото виждаш като дете вкъщи, това правиш и навън, каквото виждаш,..