Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Милен Хальов: Винаги съм искал да разказвам истории

Милен Хальов
Снимка: Личен архив

Милен Хальов издаде втора част на книгата „Кало Змея 2“. Той преподава изобразително изкуство на ученици в различна възраст.

„Идеята ми е била не непременно да пиша за деца, а да разказвам историите, които за мен са интересни. Това съм правил винаги, независимо дали ще пиша, дали ще заснемам кратки видеа. Винаги съм искал да разказвам истории“, каза в предаването „Нощен хоризонт“ Милен Хальов.


Разликата е, че децата растат от малки с достъп до много информация, но за тях е да се научат да използват тази информация.

И това наизустяване, което при нас е било важно, въпреки че аз никога не успях да се спогодя с наизустяването, но за нас беше доста важно при сегашните деца като чели го няма, за тях е по-важно да знаят къде могат да намерят информацията как да си послужат с нея“, допълни Хальов.

Онлайн обучението е крайна мярка, ако можем да го избегнем, трябва да направим всичко възможно да го избегнем, особено за малките ученици от 1-ви до 3-ти клас.

Във втората част на книгата „Кало Змея 2“ Кало е 14-годишен.

„Втората книга е по-предизвикателна. В нея много силно е засегната темата за прошката, темата за доброто и злото. Ако направиш нещо зло, ти зъл ли си, чудовище ли си или просто си направил нещо зло, но си добър“, каза Милен Хальов.

Повече можете да чуете в звуковия файл.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Кърпачево - домакин на международния фестивал за камерна класическа музика "Неотъпкана пътека"

Ловешкото село Кърпачево за първи път ще е домакин на международния фестивал за камерна класическа музика "Неотъпкана пътека". Фестивалът се организира от Лора Чекоратова от 7 години. Това лято, след трите концерта в родопското село Ковачевица и тези в Гоце Делчев и Добринище, за пръв път класическа камерна музика ще звучи и в Кърпачево. "..

публикувано на 07.08.25 в 11:54

"Надпяване" – фолклорна класация, август 2025

"Надпяване" е класация за народна музика, чиято цел е всеки месец да представя произведения в различни стилове, подредения в няколко категории, състезаващи се в рамките на една календарна година. Форматът обхваща авторски произведения, нова, етно, традиционна музика, която се доближава до вкусовете на аудитория от различни възрасти, с различни..

обновено на 06.08.25 в 17:18
Красимира Методиева и Мариета Ангелова

Започна Международният фестивал за куклен и площаден театър "Арлекино и Марионета"

Намираме се в разгара на летния сезон и може би много от вас са в отпуск и пътуват към морето. Почивката близо до водата и топлият пясък, шумът на вълните и гледката на шарени чадъри за слънце са нужни на всеки. Това време от годината е заслужено и необходимо.  Има неща, които притежават вълшебна и лечебна сила, за да зареждат с енергия,..

публикувано на 05.08.25 в 17:25

Цветовете на природата като вътрешни състояния в проект на Ивелина Берова

"Това, което гледам в този проект, са хората, които обитават перифериите на шумния свят на града, където реалността често изглежда безцветна, ежедневието е монотонно, сиво, сурово. През езика на цвета ми се искаше да разгърна палитра от чувства". Това каза пред БНР Ивелина Берова, фотограф-художник , която представи нови серии "Цветовете на живота"..

публикувано на 05.08.25 в 17:15
Боряна Росса

"Електра" посреща пътниците на Летище Бургас

Новата скулптура на Боряна Росса, озаглавена "Жената и Вселената: Електра", посреща пътниците на Летище Бургас - не просто като арт обект, а като символичен мост между земя, небе и вода, между митология и бъдеще.  " За мен това беше предизвикателство от една страна, а от друга - беше изключително интересно да се потопя в идеята за полета, която..

публикувано на 05.08.25 в 11:39
Исторически музей, гр. Самоков

Самоков почита художника проф. Васил Захариев с юбилейна изложба

Самоков почита художника, изследовател и педагог проф. Васил Захариев с юбилейна изложба , която не само показва, но и разказва неговия живот чрез картини, рисунки, спомени и документи. В Художествената галерия, която носи името му, оживява една от най-значимите фигури в историята на българската графика .  Изложбата поставя началото на..

публикувано на 05.08.25 в 10:56
Лияна Панделиева

Лияна Панделиева - от Англия до Поморие в търсене на доброто

В репортажа на Калина Стоянова може да чуете разказ за туризма по времето на социализма.

публикувано на 05.08.25 в 10:50