Авторитетни имена от областта на журналистиката получиха Почетния знак на президента Румен Радев за значим принос в българската журналистика на специална церемония на „Дондуков“ 2. Отличието получиха проф. д-р Лилия Райчева, която преподава във Факултета по журналистика и масова комуникация в Софийския университет, журналистът Даниела Кънева и режисьорът Милен Гетов.
"Отговорността на журналиста пред аудиторията е да информира безпристрастно, да анализира и критикува, но винаги оповавайки се на своята собствена съвест. Трябва и смелост. Смелост да рушиш догми, да преодоляваш ограничения и да оставаш верен на своите убеждения", каза президентът по време на церемонията.
Постоянно действащата истинска демокрация на една държава е нейната журналистика, каза Даниела Кънева, припомняйки думите на журналиста Йосиф Хербст.
"С малко изключения и много изпитания във времето България винаги е била земя на силни журналисти. Казват, че сме четвъртата власт. Власт е дума, към която не е хубаво да принадлежиш в днешно време никъде по света, но аз мисля, че журналистиката е призвание".
Руска делегация начело с министъра на външните работи Сергей Лавров пристигна в саудитската столица Рияд, където вече ги чака държавният секретар на Съединените щати Марко Рубио. Това съобщи АФП. Украински дронове са ударили голям петролопровод в Южна Русия Стабилизация на цените на петрола преди преговорите за Украйна, търговската война..
Окуражителни сигнали към България след заседанието на Еврогрупата - основните страни приветстват напредъка ѝ по пътя към еврозоната и изразяват надежда, че скоро тя може да се присъедини към Европейския стабилизационен механизъм. Според Домбровскис приемът ни в еврозоната е реалистична цел, но остава още много работа..
Гаранции за сигурността на Украйна от Съединените щати са единственият начин за ефективно сдържане на Русия от нова агресия срещу Украйна. Това заяви британският премиер Киър Стармър в Париж след неформалната среща за европейската сигурност и суверенитета на Украйна, която беше организирана извънредно от френския президент Еманюел Макрон. В нея..
Американската страна "иска да угоди" на руския президент Владимир Путин, за да спечели бърз дипломатически успех, заяви президентът на Украйна Володимир Зеленски. В интервю за германската телевизия ARD той призна, че украинска победа над Русия е "определено" невъзможна без подкрепа от Съединените щати, но предупреди, че примирието, към което..
Рокада в ръководството на Пожарната в Габрово, по-малко от две седмици след назначаването на нов директор. Днес той е бил сменен със заповед на министъра на вътрешните работи Даниел Митов. Преди по-малко от две седмици пред състава на Пожарната служба в Габрово новият ръководител – комисар Георги Златев, е бил представен от директора на Главна..
"Народно социално движение" организира митинг протест за излизане на България от Световната здравна организация, който се проведе пред Министерския съвет. Протестиращите заявиха, че СЗО е оказала натиск за налагане на редица принудителни мерки по време на Covid пандемията, и зададоха въпроси: "Защо беше забранено да се правят аутопсии? Защо беше..
Генералният директор на Световната здравна организация Тедрос Гебрейесус призова страните членки да положат усилия да приемат глобален договор за действия при пандемии преди годишното събрание на СЗО през май. "Сега или никога", заяви Гебрейесус в началото днес на 13-ия кръг от преговори в Женева. "Спомнете си тежките уроци от Covid-19, който..
В Къщата на художниците в Плевен е подредена изложба, която е своеобразно емоционално завръщане. Убавка и Костика са едни от най-разпознаваемите и..