Родители от първи клас са дали отлична обратна връзка за обучението от разстояние, макар то да е компенсаторно обучение и да не се случва както в класната стая, разказа Тимова в предаването „Преди всички“. Малките деца трябва да са в класната стая по много причини, посочи тя, визирайки не само учебния процес, но и социализацията и възпитанието като ключови за тази възраст.
„Учебните теми се взимат по план. Може би ще имаме известна работа за затвърждаване на взетия от разстояние материал“, допълни Галина Тимова за онлайн обучението.
Дадена е възможност на всички родители да направят информиран избор дали децата им да влязат отново в клас или да останат в режим на онлайн обучение. „Подкрепяме всяко едно решение“, поясни Тимова.

До затварянето на училищата в края на ноември 25 деца от училището са се обучавали дистанционно.
20 ОУ е сред училищата, в които няма бум, няма масова заразяемост, няма вътрешна инфекция в училището, каза още директорът на учебното заведение. „Вярвам, че това ще даде известно спокойствие.“
60% от преподавателите в училището са заявили готовност да се ваксинират след разяснителна виртуална среща с медик от Военно-медицинската академия.
Има примерни планове за редуване на паралелките, за да няма струпване, когато присъствено поетапно в клас ще се връщат и по-големите ученици. Решението на педагогическия съвет за всяко училище е най-добро, отбеляза още Галина Тимова.
До юни има твърде много време. При ясно следене на обстановката и на усвояването на материала в детайли, за предстоящите изпити на децата може да се говори в конкретика едва през май, смята тя. Общата картина за 20 ОУ „Тодор Минков“ засега е много добра и не се откриват сериозни дефицити.
Цялото интервю чуйте в звуковия файл.
Европейската комисия отпусна на Гърция още 103 милиона евро за справяне с бежанския натиск. Допълнителното финансиране на Гърция е за разходи, свързани с приемане и настаняване на лица, търсещи убежище. Това съобщиха гръцки евродепутати за медиите. Еврокомисарят по сигурност и миграция Магнус Брунър е информирал гръцкото правителство, че..
Битката за Покровск се очертава като победа за Владимир Путин, но повече пропагандна, отколкото военна, сочи независимият военен експерт Юрий Фьодоров. Не така успешна е Русия в развитието на стратегическия си арсенал, въпреки афишираните от Кремъл неотдавнашни изпитания на най-новото руско оръжие. Нито крилатата ракета с ядрено задвижване..
С въвеждането на еврото България ще стане по-привлекателна за инвеститорите , заяви пред БНР Кристалина Георгиева - управляващ директор на Международния валутен фонд. Тя изрази удовлетворение от приемането на България в еврозоната, но и не спести препоръки към Европа да бъде по-конкурентоспособна . "Светът се промени много през последните..
За да бъде отворен първият преговорен клъстер за членството на Северна Македония в ЕС, тя трябва да приеме конституционни промени, които да гарантират включването на българите като държавнотворна народност. Това беше казано в доклада на Европейската комисия за напредъка по разширяването на Евросъюза. Северна Македония е сред най-критикуваните в..
В Кюстендил близо 1000 деца бяха прегледани за очни заболявания от екипи на Българското дружество по детска офталмология. Всеки преминал през прегледите малък пациент получава лист с резултатите от скрининга и препоръки за последващи действия, които родителите получават. И тук констатациите са, че около 8 процента от прегледаните имат сериозни зрителни..
Петнадесет студенти в първи курс и осем отлични ученици в 12-и клас ще получат еднократна финансова помощ за образование в рамките на президентската инициатива "Подкрепи една мечта". Тази есен стипендията за студентите е в размер на 5000 лева, а за учениците - 2517 лева. Сред предпочитаните специалности за студентите са социална педагогика и социални..
Гърция подписа договор със САЩ за 20 години доставка на втечнен газ.Осигурява се гориво за балканските страни, включително и България. Американският министър на енергетиката Крис Райт заяви на конференция в Атина, че Гърция се превръща във входна точка за Европа на американската търговия с енергия. Това 20-годишно споразумание идва, след..
Всеки трети българин изразява готовност да изложи на риск личния си живот, за да защити демокрацията, а всеки пети е готов да се запише като доброволец..
През 1897 година в центъра на столицата, по проект на швейцарския архитект Хайнрих Майер се издига еднокуполна сграда в стил неокласицизъм и късен..
Нас, българите, ни чакат много, много тежки моменти, купуване на коли на лизинг и апартаменти на кредит - ще вием, предупреди в интервю пред..