На втория ден на Рождество Христово църквата възхвалява с благодарствени песни пречистата Божия майка, родила Спасителя. Празникът се нарича Събор на пресвета Богородица.
Празникът поставя акцент върху съхраняването на традиционните семейни ценности.
Благородният Йосиф и Дева Мария успяват да спасят новородения младенец от разгневения владетел Ирод, който съзрял заплаха, че ще бъде свален от трона. Той подозирал, че с появата на Божия син ще последва и основаването на ново земно царство.
И когато не открил Христос, царят издал заповед за избиването на всички новородени момченца във Витлеем.
Жестокостта на владетеля принуждава Йосиф да вземе младенеца и майка му Дева Мария и да избягат в Египет.
Празникът обръща внимание на ролята на родителите за опазването на децата и правилното им възпитание.
Откроява се и друго послание – да проявяваме състрадание към бежанците, защото и семейството на Божия син е търсило спасение.
Чужденците, които са нарушили правилата за движение по пътищата в Гърция, вече ще плащат глобите преди да напуснат страната. С нова цифрова система, която е свързана с митницата, ще се проверяват всички автомобили, които напускат Гърция. По регистрационните номера митническите власти получават в реално време информация, дали има..
Сънародниците ни в Босилеградско нямат качествен GSM сигнал и интернет покритие на българските оператори, казаха участвали в научната конференция за Деня на Западните покрайнини - 8 ноември. Проблемът е от месеци и затруднява контактите на сънародниците ни и на туристите, посещаващи града и района. Българските оператори не монтират по-мощни..
От полицията обявиха, че причините за бягството на 20-годишната Стефани Сурчева, която беше издирвана два дни в планината Витоша, са дълбоко лични. Снощи младата жена беше открита край село Железница в добро физическо и психическо състояние. Продължава издирването на 20-годишната Стефани Откриха изчезналата във Витоша Стефани Стефани е..
Японската метеорологична агенция съобщи, че днес е било регистрирано силно земетресение, по предварителни данни с магнитуд 6,7, край северното крайбрежие на Япония, предаде Асошиейтед прес. Земният трус е разтърсил бреговете на японската префектура Ивате и е бил на дълбочина 10 км под морската повърхност. Япония издаде предупреждение за опасност..
Само за месец експертите от Агенцията по храните (БАБХ) са спрели на границата над 320 тона пратки с храни и фуражи, които не съответстват на европейските стандарти. За отхвърлените стоки са създадени специални уведомления в Европейската система за бързо оповестяване. В рамките на официалния ветеринарен и фитосанитарен контрол по граничните..
" Истинското противопоставяне ще се появи на парламентарни избори. Колкото повече агонизира държавата, а тя в момента агонизира, толкова по-голяма вълна..
Дебютният филм на Къци Вапцаров "Добри родители" тръгва от днес по кината в страната. Лентата е представена на 12 престижни международни фестивала..
С въвеждането на еврото България ще стане по-привлекателна за инвеститорите , заяви пред БНР Кристалина Георгиева - управляващ директор на Международния..