Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Путин ще се ваксинира с руската Covid ваксина

| обновено на 27.12.20 в 18:24
Снимка: ЕПА/БГНЕС

В обозримо бъдеще руският президент Владимир Путин ще обяви решението си да се ваксинира срещу Covid-19. Това заяви говорителят на Кремъл Дмитрий Песков в интервю на държавната телевизия. 

В ефира на предаването „Москва, Кремъл, Путин“ по телевизия „Русия 1“ Песков припомни, че държавният глава вече е решил да се ваксинира, но все още не го е направил, защото е чакал завършването на формалностите. Вчера официално беше разрешена ваксинацията на хората над 60-години, т.е. на възрастовата група, в която попада президентът. Министърът на здравеопазването Михаил Мурашко увери, че първата руска ваксина срещу Covid-19 „Спутник V“ е високоефективна и напълно безопасна за възрастните хора. 

Дмитрий Песков коментира също така американските санкции срещу проекта за газопровод „Северен поток 2“, наричайки ги, цитирам, „неприкрита каубойска рейдърска атака“. По думите му въпреки наложените ограничения, работата по проекта продължава методично и се върви към финализирането му. Песков подчерта, че Русия съществува в неприятелска и дори враждебна среда и през цялата година се е сблъсквала с нови и нови санкции. 


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Президентът на Украйна Володомир Зеленски (вляво) и Фридрих Мерц - Киев, 9 декемри 2024

Германия ще продължи подкрепата си за Украйна и сътрудничеството в отбраната

Германия ще продължи подкрепата си за Украйна и ще разшири сътрудничеството в отбранителната промишленост. Това е обещал германският канцлер Фридрих Мерц в телефонен разговор с украинския президент Володимир Зеленски. Двамата разговаряха, след като през нощта в петък Русия изстреля по Украйна 32 ракети и 465 дрона. 7-годишно дете загина,..

публикувано на 11.10.25 в 09:27
Патриарх Даниил

Патриарх Даниил ще посети Разлог по повод 113 години от освобождението на града

Негово Светейшество, Патриарх Даниил, ще бъде гост на Разлог. Той ще участва в тържествата по повод 113 години от освобождението на града от османско робство и ще благослови най- новата придобивка за децата в един от Спа комплексите в село Баня- "Клуб Детска Република". В съслужение с Неврокопския митрополит Серафим и свещеници от..

публикувано на 11.10.25 в 09:05
Табела на сградата на Община Елин Пелин

Жители на Елин Пелин ще протестират пред общината

Пред общината в Елин Пелин недоволни жители на различни населени места в района ще се съберат от 10.30 часа, за да протестират срещу застрояването, лошото състояние на инфраструктурата и режима на водата. Те се безпокоят от планове за изграждане на Стрелбищен комплекс на мястото на гора, обясни за БНР Вяра Младенова, жител на село Богданлия:..

публикувано на 11.10.25 в 08:53

Маратон под надслов "Да надбягаме деменцията" ще се проведе в столичния Южен парк

Любителски маратон под надслов "Да надбягаме деменцията" ще се проведе тази сутрин в столичния Южен парк. Инициативата е на гражданско сдружение "Алцхаймер България" и има за цел да насърчи активния живот като превенция срещу дементните състояния. По данни на Световната здравна организация около 18 милиона души по света страдат от болестта на..

публикувано на 11.10.25 в 08:38

В Пазарджик се подготвят за извънредните избори за нов Общински съвет

В Пазарджик, под график ще бъдат раздадени предизборните книжа на представителите на избирателните секции, в които утре ще се проведат извънредните избори за нов ОбС.  Под график ще бъдат транспортирани и машините за гласуване, като над 200 полицаи днес и утре ще следят за нормалното протичане на изборния процес.  До извънредните избори..

публикувано на 11.10.25 в 08:20

България се включва в отбелязването на Европейския ден на донорството

С намаляващ брой донорски ситуации и извършени трансплантации, България се включва в отбелязването на Европейския ден на донорството и трансплантацията на органи. Тази вечер фасадите на 40 обществени сгради у нас ще бъдат осветени в зелен цвят. За да популяризира донорството, през 2024-а година агенция "Медицински надзор" е похарчила..

публикувано на 11.10.25 в 07:57
Американският президент Доналд Тръмп.

Тръмп за новите мита за Китай: Ще трябва да видим какво ще се случи

Президентът на САЩ Доналд Тръмп заяви, че Съединените щати ще добавят допълнително мито от 100% върху целия китайски внос в отговор на новите мерки на Пекин за контрол върху износа от страната на редкоземни минерали. Доналд Тръмп заяви, че новите мита ще влязат в сила на 1 ноември, добавяйки, че американската администрация ще наложи и..

публикувано на 11.10.25 в 07:45