Близо 500 ученици от първи до четвърти клас в Кърджали продължават с онлайн обучението. Причината е ремонт на отоплителната инсталация в Средно училище „Йордан Йовков“. Заповедта на министъра на образованието Красимир Вълчев за дистанционно обучение в това учебно заведение е до края на януари.
Родители се обявиха срещу решението и настояват за спешни и ясни мерки децата да се върнат в клас. В Кърджали започна и подписка, която ще продължи до края на седмицата.
Родителите негодуват и заради начина, по който са научили новината:
"Ние разбрахме за нея на 31 декември около 18:00 ч. чрез социалните мрежи“, каза Стефан Самуилов, баща на първокласник. Според него онлайн обучението ще продължи и след края на януари:
"Обществената поръчка, която е обявена, по наша информация е със срок за ремонтните дейности от 89 дни, което фактически означава, че нашите деца няма да влязат в клас най-малкото до края на март".
Проблемът с отоплението е от няколко месеца. Отоплителната инсталация трябва да бъде подменена, направен е и опит за включване в стаите на електрически конвектори:
"Търсихме решение, за да може да бъде пусната тази инсталация, но се оказа, че е повредена, за да достигнем 18-19 градуса в класните стаи чрез конвектори, но се оказва, че инсталацията е много стара", каза директорът на училището Нели Кюпреджиева, според която решението на казуса сега е в ръцете на общината.
Според родителите вариант за присъствено обучение е в празните в момента сгради на професионални гимназии.
Петгодишна ефективна присъда получи бившата полицайка Симона Радева за това, че е помогнала на бившия футболист Георги Семерджиев да се укрие след жестоката катастрофа преди три години, в която живота си загубиха две млади жени. Съдия Велизар Костадинов мотивира решението си с доказателствата по делото, материалния закон и вътрешното си убеждение...
Сградата на Община Враца беше осветена в синьо като подкрепа за Националната кампания на Агенцията за закрила на детето "Бъди смел, бъди добър". Инициативата апелира за нулева толерантност към насилието над и между деца и е посветена на 36-годишнината от приемането на Конвенцията на ООН за правата на детето. През първите девет месеца на..
Министърът на културата Мариан Бачев заяви пред депутатите от ресорната комисия, че за следващата година по проектобюджета за култура се предвиждат разходи в размер на 267,5 милиона евро, като увеличението спрямо 2025 година е в размер на повече от 33 милиона евро. Комисията по култура и медии в НС одобри проектобюджет 2026 Комисията прие на..
Парламентарната комисия по околна среда и водите прие на първо четене Законопроекта за държавния бюджет. Министър Манол Генов представи параметрите на проекта за бюджет на Министерството на околната среда и водите. Нетното увеличение на планираните приходи през 2026 г. е с 244 млн. евро повече в сравнение с приходите през тази година, каза..
Окръжната прокуратура в Габрово предаде на съд двама обвиняеми за причинено тежко пътнотранспортно произшествие с шестима загинали и трима пострадали. Катастрофата стана преди две години на кръстовище край града. Тежката катастрофа в рисков участък стана между ТИР, управляван от румънски гражданин и микробус. Шофьорът на тежкотоварния..
Според вицепрезидента Илияна Йотова управляващите няма допуснат дискусия по темата за провеждане на референдума за въвеждане на еврото, защото ще проличи, че правителството не може да се справи с растящите цени. Илияна Йотова не вижда основание президентът да внася още веднъж в Народното искането си за провеждане на референдум за въвеждане на..
Протестиращи срещу разширяването на синята и зелената зона в София спряха за кратко движението на кръстовището до Централния военен клуб. Сред блокираните коли се оказа и тази на вицепремиера и министър на транспорта и съобщенията Гроздан Караджов, който продължи пеша към следваща си среща, охраняван от полиция. Няколко пъти той влезе в размяна на..
"Конституционният съд удари звучна плесница на доцента по конституционно право ." Това мнение изрази пред БНР бившият конституционен съдия и..
Президентът Румен Радев определи решението на Конституционния съд като победа на правото над произвола на политическата класа. "Призовавам..
Финансовият министър Теменужка Петкова обяви правителствено решение от днес, с което 31 декември (сряда) и 2 януари (петък), са обявени еднократно за..