Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Медицинска сестра и учител са сред новите заразени в Сливенско

Снимка: БТА

Медицинска сестра, двама ученици и един учител са сред новите 25 случая на Covid-19 през последното денонощие в Сливенска област, съобщават от Областния кризисен щаб. Излекувани са 27 души, няма починали.

Учителят е проявил клинични симптоми на Covid-19 и бил изследван с PCR-тест, който е потвърдил заразяването, съобщиха още от Областния кризисен щаб.

Сред изследваните педагози с бързи антигенни тестове през вчерашния ден няма положителни за Covid-19.

Болните в областта към момента са 341 души, като 283 от тях са от община Сливен, 37 са от Нова Загора, 12 от Твърдица и 9 от Котел.

Под карантина са 636 души. Здравните власти в областта отново напомнят на гражданите да не ходят на работа при проява на симптоми, макар и леки.

В такива случаи те трябва да останат у дома, да се обадят незабавно на личните си лекари и да изпълнят дадените от тях указания. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Протести срещу насилието над деца се провеждат в Бургас и други градове в страната

Протести срещу насилието над деца се провеждат в Бургас и в още няколко града в страната. Инициативата тръгва от морския град, а поводът е сигналът за тормоз в детска градина в Каблешково и бездействието на институциите. Гражданите излизат с искане за справедливост, прозрачност и ефективни мерки за защита на децата във всяка българска..

публикувано на 11.10.25 в 12:31
Сградата на Община Пазарджик

Без нарушения преминава деня за размисъл в Пазарджик

Без нарушения преминава до момента деня за размисъл в Пазарджик, където утре ще има  извънредни избори за нов общински съвет.   Предаването и приемането на изборните документи върви по график. Към момента не са получени сигнали за проблеми при транспортирането на изборните материали до секционните избирателни комисии по селата и в областния град...

публикувано на 11.10.25 в 12:30

Израелската армия обяви, че е изпълнила първия етап от изтеглянето си от Газа

Американският президент Доналд Тръмп заяви, че очаква заложниците, държани от "Хамас", да бъдат освободени в понеделник. Той планира да посети Кайро, след което да говори пред израелския Кнесет, преди да се завърне в САЩ във вторник. Споразумението за прекратяване на огъня в ивицата Газа е в сила от вчера по обяд. Хиляди разселени палестинци..

публикувано на 11.10.25 в 12:20

Продължават акциите на доброволци за почистването на боклука в столицата

За пореден ден в София се събират доброволци, които се включват в  сметосъбирането в район "Люлин", който заедно с район "Красно село" е най-силно засегнат от нарушения график на изпразване на контейнерите за боклук. Софиянци в битката с боклука: Стотици доброволци всекидневно се включват в почистването на "Красно село" и "Люлин" Пред БНР..

публикувано на 11.10.25 в 11:57
Себастиан Льокорню

Щефан Зайдендорф: Проблемите на Франция влияят върху цяла Европа

Френският президент Еманюел Макрон назначи за втори път за премиер протежето си Себастиан Льокорню, който в понеделник подаде оставка след само 26 дни на поста - заради невъзможност да договори с парламентарните сили мерките за съкращаване на бюджетния дефицит и на държавния дълг. Ходът на Макрон разочарова бунтуващите се вече в неговия..

публикувано на 11.10.25 в 11:50
Снимката е илюстративна

Израел нанесе въздушни удари в Южен Ливан

Израел нанесе интензивни въздушни удари в Южен Ливан рано тази сутрин. Загинал е един човек, други седем са ранени. Блокиран е пътят от столицата Бейрут към южната част на страната. Ударен е склад за тежки машини, като са унищожени булдозери и багери. Израелската армия обясни, че е поразила целта, защото машините са били използвани за ремонт..

публикувано на 11.10.25 в 11:17

Експерти се обявиха срещу увеличаването на здравната осигуровка

Експерти от Института за пазарна икономика се обявиха срещу увеличаването на здравната осигуровка. Според техни изчисления бюджетът на Националната здравна каса за следващата година ще надхвърли 10 млрд. лв., при настоящия размер на здравната вноска от 8%. Без да се променя този размер през последните пет години бюджетът за здраве се удвоява,..

публикувано на 11.10.25 в 10:50