„36 души от училището се тестваха за Covid-19 - всички са отрицателни, в понеделник на 1 февруари 50 на сто от персонала (30 души) се ваксинираха с първа доза, така че нямаме притеснения да започнем работа с големите ученици.
Тези, които не се ваксинираха, са го изкарали вируса, другите всички се ваксинираха, а има едни 20 на сто от служителите, които изчакват следваща ваксина, чакат личният лекар да им препоръча, защото имат автоимунни заболявания, а има два-трима души, които искат да имат избор на ваксина“, поясни още директорът.
Калапиш посочи, че в училището няма удължаване на срока заради невзет материал.
На въпрос дали подкрепя идеята на Националната мрежа за децата училищата сами да преценяват кои класове да се връщат присъствено, преподавателят поясни, че става дума за предложението на Съюза на работодателите в системата на народната просвета, но здравните власти са категорични, че няма да разрешат това - може би това е правилният подход, защото те носят отговорност за развитието на пандемията.
„Никой от нас не може да каже какво ще се случи и кога ще се върнат в училище клас 6 клас, защото датата им е чак 4 март, ако заболелите се увеличат. Имаме още деца, които ще учат дистанционно - 7 клас - едно дете, една ученичка също учи дистанционно още от началото на пандемията. За тези деца имаше досега организирани допълнителни занимания, а сега тези няколко ученика ще се включват в учебните часове, защото е само за две седмици, да участват реално в час. Най-много пропуски сме установили при учениците от 1 клас от дистанционното образование, тези от 2 до 4 клас са се справили добре, имало е деца, които изобщо не са се включвали в онлайн обучението. Сериозни пропуски засега няма. За големите ученици ги задължихме да учат с включени камери“.
По думите на Калапиш опасност от нулева година няма.
Още по темата в звуковия файл.
Френският президент Еманюел Макрон пристига днес във Великобритания на официлано тридневно държавно посещение. За последен път френски президент посети Великобритания през 2008 г., когато Никола Саркози беше приет от Елизабет II. Визитата на Макрон ще бъде първото държавно посещение в Обедиенното кралство, откакто Чарлз III се възкачи на трона...
"Международната роля на еврото е отражение на силата на икономиката на еврозоната, а еврозоната все още се разраства. Миналия месец обявих добри новини за зелената светлина за приемане на еврото от България, а днес продължихме процеса за превръщането му в реалност, потвърждавайки обменния курс на лева спрямо еврото , който утре ще бъде..
Президентът Румен Радев увери днес в София министърът на външните работи на Катар, че България цени високо усилията на тази държава, за да ескалация на конфликта в Близкия изток и приноса за освобождаването през януари на екипажа на кораба "Galaxy Leader". 14 месеца прекараха моряците в плен на йеменските хути. Сред заложниците бяха капитанът..
Овладян е пожарът, който пламна край ямболското село Асеново, съобщават от полицията. Няма пострадали хора и къщи. В късния следобед е възникнал пожар в покрайнините на село Асеново, Ямболско Спасена е нива с неожъната пшеница на площ от 40 дка. Два екипа на пожарната и земеделски производители с тежка техника гасиха огъня.
Голяма територия от държавна и частна гора при дупнишкото село Палатово е обхваната от пожар, който в района около 15.30 ч. днес. Със стихията се борят екипи на кюстендилската пожарна и горски служители от Кюстендил, Невестино, Дупница, а също и от Благоевградска област. Вече е изкарана и техника - булдозер от ТЕЦ "Бобов дол", за да направи..
"Ще предложим на България да стане наблюдател на Европейския стабилизационен механизъм след утрешното решение на Съвета да се присъедини към еврозоната", каза Пиер Граменя, управляващ директор на Европейския стабилизационен механизъм след края на заседанието на Еврогрупата: "След утрешното решение ще можем да поканим България да стане..
Президентът на Съединените щати Доналд Тръмп обяви, че "всички японски продукти", внесени в САЩ, ще бъдат облагани с мито от 25%, считано от 1-ви август. Освен това, от същата дата ще бъде наложено 25% мито и върху южнокорейските стоки, предаде Ройтерс. Тръмп публикува писмата с митата, които е изпратил до японския премиер Шигеру Ишиба и до..
Името на проф. Александър Чирков е синоним на модерната кардиохирургия в България. Проф. Чирков не просто основава болница "Света Екатерина", той дарява..
Протестите ни ще продължат и след 8-и юли . Това заяви пред БНР лидерът на "Възраждане" Костадин Костадинов и определи приемането на България в..