Европейската комисия съобщи, че открива наказателни производства срещу 24 държави от ЕС, сред които България, за това, че не са въвели в срок новите правила за далекосъобщенията.
Правилата засягат осигуряване на по-ясни договори с потребителите, качество на услугите и конкурентни пазари, се отбелязва в съобщението. Крайният срок за въвеждането на правилата изтече на 21 декември миналата година. Досега само Гърция, Унгария и Финландия са съобщили, че са изпълнили изискванията, отбелязва комисията.
ЕК изпраща официални уведомителни писма на Белгия, България, Чехия, Дания, Германия, Естония, Ирландия, Испания, Франция, Хърватия, Италия, Кипър, Латвия, Литва, Люксембург, Малта, Холандия, Австрия, Полша, Португалия, Румъния, Словения, Словакия и Швеция, за да ги прикани да приемат необходимите законодателни промени. Тези държави разполагат със срок от два месеца, за да отговорят.
Бюджетният дефицит надхвърли половин милиард лева към края на август, сочат данните на Министерството на финансите. Към момента хазната е на минус от 2,4 % от брутния вътрешен продукт. 5,215 милиарда лева е недостигът в държавната хазна към края на август, който се формира от дефицит от 3,4 милиарда по национални бюджет и 1,815 милиарда..
Защитата на ЕС трябва да се гледа всеобхватно, не само на един фланг, иначе ще заприличаме на линията "Мажино" от Втората световна война. Това каза премиерът Росен Желязков в Копенхаген, където присъства на неформалната среща на високо равнище на ЕС: "А за своето изказване подкрепих виждането, че трябва да се гледа цялата панорама на..
"България има рекордно увеличение на постъпленията в бюджета тази година - 6 млрд.", каза премиерът Росен Желязков в отговор на въпрос на изразените от опозицията опасения да се завиши бюджета над 3 на сто. "В момента дефицитът е 2,4%. Днес излезе междинният доклад. Нашият стремеж е да завършим годината така, както е планирано. Ще внесем до края на..
От 2 до 6 октомври ще бъде спряно топлоподаването за целия квартал "Дружба 2" и комплекс "Цариградски". Ремонтът в столичния квартал "Дружба 2" ще стартира с монтиране на спирателна арматура, съобщиха от "Топлофикация София". Общата продължителност на ремонта е 90 дни, като топлоподаването няма да бъде спряно през целия период, а поетапно и ще се..
Министерството на енергетиката и енергийният регулатор работят заедно следващите години да не се допускат планирани ремонтни дейности преди началото на отоплителния сезон, какъвто е случаят с парното на столичният квартал "Дружба 2". Това каза енергийният министър Жечо Станков пред ресорната парламентарна комисия. Министерството ще упражнява непрекъснат..
МААЕ и руското ръководство на Запорожката атомна електроцентрала увериха, че резервното електрозахранване в централата е достатъчно, след като украинският президент Зеленски окачестви ситуацията в съоръжението като критична. На този фон продължава размяната на удари между двете страни. Руският оператор на украинската АЕЦ Запорожие обяви, че..
Думите на канцлера на Германия Фридрих Мерц и други европейски политици показват, че ЕС е последователен в приемането на пакети и санкции срещу Русия, каза в интервю пред БНР Мария Симеонова, директор на Софийския офис на Европейския съвет по външна политика В предаването "Нещо повече" тя коментира думите на Мерц, "Европа не е във война, но..
През втората половина на октомври ще имаме хубави есенни дни , но месецът започва с ударна зимна обстановка. Това обясни пред БНР метеорологът..
Срещам доктор Али Феник на Софийската Алея на книгата . Търпеливо изчаквам десетките читатели, дошли да се снимат с любимия си инфлуенсър и да..
Сега е безвремие и нито една тенденция не може да се вид в политическата ситуация у нас. Има много събития, но няма нищо ново, коментира в..