Френският премиер Жан Кастекс не изключи налагането на трета карантина във Франция, ако епидемичната ситуация не се подобри. Над 22 000 са били новозаразените вчера, въпреки че епидемията отстъпва през последните дни.
"Никой не може да бъде сигурен", че няма да се наложи трети локдаун, заяви френският премиер Жан Кастекс в интервю за вестник "Уест Франс" ден след пресконференцията с данните за здравната обстановка. "Въвеждането на нова карантина предполага рязко влошаване на ситуацията, това е крайна мярка, с тежка човешка и икономическа цена", добавя той.
Премиерът отбеляза още, че Франция е сред страните, които най-дълго са оставили отворени училищата въпреки кризата. Той увери, че френската здравна система действа добре и оправда досегашните мерки, които са били според него навременни в сравнение с Англия и Германия. "През октомври имахме 50000 с положителни проби на ден срещу 20000 днес", припомня Кастекс.
Започващата след седмица зимна ваканция ще бъде важен тест за развоя на епидемичната ситуация във Франция. Премиерът потвърди отново, че до края на лятото за всички желаещи французи трябва да има ваксини.
След осем последователни понижения Европейската централна банка остави без промяна водещите си лихви. Решението на Франкфурт бе очаквано от пазарите на фона на продължаващата несигурност в търговските отношения между Европейския съюз и Съединените щати. На редовната си пресконференция управителят на ЕЦБ Кристин Лагард подчерта, че..
Европейският съюз и Съединените щати са на една ръка разстояние до търговска сделка, обяви днес Еврокомисията. В същото време обаче 27-те страни членки одобриха контрамерки в случай, че не се стигне до споразумение до 1 август. Ако в такъв случай администрацията на Доналд Тръмп наложи 30-процентни мита на внасяните в Съединените щати..
Героизмът няма почивен ден дори когато си в отпуск. На 19-и юли младият пожарникар Марио Спасов, приятелката му и 5-месечното им бебе се връщат от почивка на морето, когато забелязват пожар край магистрала "Тракия". Докато чака своите колеги огнеборци да пристигнат, той започва да гаси пламъците сам със стелка от автомобила му. Марио..
Над 10 незаконни постройки в ромската част на пернишкия квартал "Хумни дол" са премахнати, съобщи секретарят на общината Мартин Жлябинков. Дейностите стартираха в края на юни и продължават и към момента. За някои от постройките, които се ползват и все още не са съборени, е дадена отсрочка. След като тя изтече, ще започне и тяхното..
Интегралният изпит е един правилен път за разрешаване на съществуващия казус със сравнително ниските резултати в областта математика и природни науки (STEM) и въобще въпроси, свързани с теста PISA. Това каза пред БНР Диян Стаматов , директор на 119-то училище в София и председател на Съюза на ръководителите в системата на народната просвета...
Партия МЕЧ и коалицията ПП-ДБ са се договорили, че през септември ще бъде внесен вот на недоверие на правителството за провал в сектор "вътрешен ред и сигурност". Мотивите ще бъдат допълнително прецизирани, обясни лидерът на МЕЧ Радостин Василев, по чиято инициатива се водят преговорите: "Разговаряме в момента с ПП-ДБ да обединим темите в..
Общината в Кюстендил осигури вода за санитарно-битови нужди за жителите на един от най-големите квартали в града - "Герена", останал над 40 часа без водоподаване, за което БНР съобщи. Вода ще се кара в квартала и през нощта. Квартал "Герена" остана без вода през нощта вторник срещу сряда заради авария на помпа при кладенец на Струма и..
" Самоубийството може да бъде израз на много неща , но като че ли на първо място бих могъл да кажа, че самоубойството е израз на екзистенциална..
"Фактът, че се приеха три от законопроектите с идеята да се намери общо решение за откриване на начин да се постигнат въпросните заплати, които се..
През 2020 г. протестът беше граждански, сега е политически ! Това мнение изказа пред БНР адвокат Николай Хаджигенов от "Ние идваме", част от т.нар...