Опелото и поклонението пред Атанас Скатов ще се състои от 12.30 часа в централния храм „Св. Димитър“ в Сливен. Тленните останки на 42-годишния алпинист ще бъдат положени в Новите гробища в града в 14.00 часа.
Сред върховите достиженията на Скатов, който започва кариерата си през 2012 година, са изкачването на първенеца на планетата връх Еверест - по южния и северния ръб.
Покорява още 10 върха с височина над 8 000 метра, като притежава редица постижения за най-бързо изкачване.
Скатов е първият българин, успял да изкачи Седемте континентални първенци. Два пъти спортист на м. май - през 2014 г. за изкачването на Еверест, и през 2018 г. за изкачването на връх Чо Ою.
Спортист номер 1 на град Варна за 2019 г. за изкачването на четири осемхилядника за 140 дни.
Атанас Скатов е почетен гражданин на Сливен от 2015 година. Той беше удостоен с най-високото гражданско отличие на общината, след като стана първият веган, изкачил връх Еверест. Носител е на грамота за цялостен принос за развитието на родния си град.
Атанас Скатов загина след неуспешна атака на връх К2 в планината Каракорум.
От Министерството на външните работи изпратиха до БНР смъртния акт на Атанас Скатов, който загина при падане под връх К2 в планината Каракорум, Пакистан. В документа, издаден от властите в област Гилгит-Балистан и болницата в град Скарду, е..
Испанската активистка Рейес Риго е постигнала споразумение с израелската прокуратура и ще бъде депортирана след заплащане на глоба. Тя беше официално обвинена, че е ухапала служител на затвора Кециот при задържането ѝ. Втора група активисти от..
Пети съдебен състав отказа да пусне на свобода варненския кмет Благомир Коцев. Късно снощи Софийският градски съд потвърди постоянния му арест с аргумент, че има достатъчно доказателства, че е част от корупционна схема, действала в община Варна. В..
Себастиен Льокорню бе назначен повторно за премиер на Франция четири дни след като подаде оставка, съобщиха от Елисейския дворец. Льокорню предполага, че френският президент ще номинира нов премиер в следващите 48 часа Льокорню обяви в..
Над 640 хиляди са хората, които ще бъдат подпомогнати с хранителни продукти и продукти за хигиенни нужди, закупени от Агенцията за социално подпомагане по Програма "Храни и основно материално подпомагане", финансирана от Европейския социален фонд..
Окръжна прокуратура-Благоевград внесе в съда обвинителен акт срещу 22-годишен млад мъж, който преди година отвлече бившата си приятелка и я преби, оставяйки я в безпомощно състояние. Тревожен ръст на домашното насилие през последните месеци отчитат от..
Гражданското сдружение "Боец" готви още протести заради кризата с отпадъците в столичните квартали "Красно село" и "Люлин". Тази вечер представители на сдружението се събраха пред пред централата на „ДПС-Ново начало“ на ул. "Врабча" 23 и блокираха за..
Археологът професор Людмил Вагалински е тазгодишният носител на голямата награда на Международното изложение „Културен туризъм“, което тази вечер беше закрито във Велико Търново. БНР е медиен партньор на форума. Наградата за личност с принос в развитието..
Гражданската мобилизация в София стресна политическите опоненти на кмета Васил Терзиев. Това каза пред БНР бившият министър на околната..
Съществуващите реки и дерета в София масово се застрояват, а същевременно в последните 15 години не се е изграждала канализация . Огромни територии..
Във Великобритания вече има случаи министерството на вътрешните работи (Хоум офис) да отнема временен статут за пребиваване на чужденци. Потърпевши са..