Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Манчестър Юнайтед разби Реал Сосиедад (всички резултати)

Снимка: ЕПА/БГНЕС

Манчестър Юнайтед направи огромна крачка към класирането за осминафиналите в Лига Европа, след като разби Реал Сосиедад с 4:0. Срещата се изигра на стадион „Алианц Стейдиъм“ в дома на Ювентус в Торино поради продължаващата пандемия от коронавирус и ограниченията в пътуванията.

След няколко добри ситуации, „червените дяволи“ поведоха чрез Бруно Фернандеш в 27-та минута след асистенция на Маркъс Рашфорд. Баските опитаха да затруднят съперника с няколко включвания в атака, водени от Давид Силва, но в крайна сметка отправиха само един точен удар в рамките на първото полувреме по посока Дийн Хендерсън, заменил титулярния страж Давид Де Хеа.

След почивката възпитаниците на Оле Гунар Солскяр стигнаха до втори гол отново чрез Фернандеш в 57-та минута. Португалският полузащитник се разписа с премерен шут след отклонена топка от Даниел Джеймс.

За третия гол Рашфорд потърси Фернандеш, който хитро пропусна, а Джеймс отклони за съотборника си, който не сбърка. Първоначално попадението бе отменено поради вдигната засада, но след проверка на ВАР голът бе зачетен. Седем по-късно Рашфорд ознаменува силното си представяне след отлична контраатака, получавайки пас на скорост от Фред.

Малко след това бързината на „червените дяволи“ отново си каза думата и Джеймс завърши поредната контра след пас на Мейсън Грийнууд. Този път обаче голът в действителност бе отменен поради нередовна позиция. Крилото получи шанс да се разпише след пас на Фернандеш, но вратарят на домакините Алекс Ремиро направи добро спасяване. В заключителните мигове Джеймс най-накрая реализира попадение, използвайки страхотната си скорост.

Така Юнайтед на практика си гарантира участие в осминафиналите на надпреварата преди реванша на „Олд Трафорд“ след седмица. В следващите си мачове „червените дяволи“ приемат Нюкасъл в неделя във Висшата лига на Англия, докато баските са домакини на Алавес в същия ден в Примера дивизион.

Останалите резултати от 1/16-финалите на Лига Европа:

Краснодар – Динамо (Загреб) 2:3

Цървена Звезда – Милан 2:2

Олимпиакос – ПСВ (Айндховен) 4:2

Брага – Рома 0:2

Славия (Прага) – Лестър 0:0

Волфсбергер – Тотнъм 1:4.

Йънг Бойс – Байер (Леверкузен) 4:3

Динамо (Киев) - Клуб Брюж 1:1

Антверпен - Глазгоу Рейнджърс 3:4

Бенфика - Арсенал 1:1

Гранада - Наполи 2:0

Залцбург - Виляреал 0:2

Лил - Аякс 1:2

Макаби (Тел Авив) - Шахтьор (Донецк) 0:2

Молде - Хофенхайм 3:3


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Новак Джокович получи урок от Синер

Яник Синер победи Новак Джокович с 6-3, 6-3, 6-4 и ще играе за титлата на Уимбълдън. По този начин италианецът уби мечтата на Ноле за титла №25 от Големия шлем. Във финала световният №1 ще срещне защитаващия титлата си Карлос Алкарас.  Синер влезе по блестящ начин в мача, а Джокович сякаш не беше готов за битка и предаде подаването си още в третия..

публикувано на 11.07.25 в 21:12

Нови титли за Петър Мицин и другите ни национали

Петър Мицин спечели с лекота финала на коронната си дисциплина 400 метра свободен стил на Държавното първенство по плуване на басейн "Диана" в София.  Състезателят на Вихрен финишира първи за 3:53.19 минути, като не успя да доближи най-доброто си постижение в дисциплината 3:44.31, което е и световен рекорд за юноши.  Това е трето злато за Мицин от..

публикувано на 11.07.25 в 20:57

Стартирахме с успех в младежките евроквалификации по волейбол

България победи с 3:0 (25:22, 25:23, 27:25) Нидерландия в първия си мач от квалификациите за Европейско първенство по волейбол за мъже до 22 години. В Самоков избраниците на селекционера Венцислав Симеонов поведоха с 15:12 и 21:16 в първия гейм, за да го спечелят с 25:22. Във втората част "трикольорите" контролираха развоя на събитията, а в третата..

публикувано на 11.07.25 в 20:14
Антоанета Стефанова

Антоанета Стефанова спечели тайбрека с Елина Даниелян

Антоанета Стефанова се класира за третия кръг на Световната купа по шахмат за жени в Батуми и намери място сред най-добрите 32 състезателки в турнира. Българката елиминира след тайбрек представителката на Армения Елина Даниелян с 3,5:2,5 точки. В първите две партии по класически шахмат в сряда и четвъртък двете направиха две ремита, което наложи..

публикувано на 11.07.25 в 20:02

Карлос Алкарас е първият финалист на "Уимбълдън"

Карлос Алкарас се класира за трети пореден финал на Уимбълдън сред победа с 6-4, 5-7, 6-3, 7-6(6) над Тейлър Фриц. Испанецът спечели последните две издания на надпреварата в Лондон и в неделя ще се опита отново да защити титлата си в мач срещу световния номер 1 Яник Синер или Новак Джокович.  Алкарас започна по-активно в срещата и направи ранен пробив..

публикувано на 11.07.25 в 18:41

Тадей Погачар си върна лидерството на Тур дьо Франс

Световният шампион в шосейното колоездене Тадей Погачар се върна на върха в генералното класиране на Обиколката на Франция, след като записа победа в седмия етап - 197 километра от Сент Мало до Мюр-де-Бретан. За словенеца, който се състезава за тима на ОАЕ, това бе втора етапна победа в 112-ото издание на "Тур дьо Франс" и общо 101-ви успех в..

публикувано на 11.07.25 в 18:35
Хулио Веласкес

Хулио Веласкес: Левски надигра Апоел (Беер Шева) и заслужавахме да спечелим

Левски надигра Апоел (Беер Шева) и заслужаваше напълно да спечели първия мач от първия квалификационен кръг на Лига Европа, заяви старши треньорът Хулио Веласкес. Неговият отбор направи равенство 0:0 и ще трябва да отстрани израелския футболен клуб на реванша след седмица.  "Ако анализираме тези 98 минути, за мен заслужавахме да спечелим. Направихме..

публикувано на 11.07.25 в 06:21