Зимният дворец ще е домакин на шестото издание на международния турнир по фигурно пързаляне "София Трофи". Надпреварата ще продължи до 2 март, а в нея ще участват над 280 състезатели от 18 държави.
При жените за злато България ще разчита на Александра Фейгин, която има квота и за световното първенство в Стокхолм (Швеция). Преди турнира на родна земя Фейгин участва и в състезание в Естония. Там най-добрата ни фигуристка показа новата си волна програма и завърши на 4-то място в крайното класиране.
„Изработването на волна програма от разстояние е много сложно. Хореографът ми пращаше парчета от нея. Трябваше да я уча парче по парче. Сложно е, защото той не е до мен и не може да ми каже – това движение не се прави така или пък, че това движение не ми отива и да го смени. Но…мисля, че се получи. Ще се опитам или аз да отида при него, или той да дойде тук, за да може да я отработим и ако се наложи, да я допълним. Избрахме да поставим програмата на „Луната соната“, защото този тип програми повече ми отиват. Повече ги усещам и ми е по-приятно да играя на такъв музикален съпровод“, разказа още състезателката на Ина и Андрей Лутай.
„За състезанието в София – ще се фокусирам върху това, че трябва да изпълня всичко чисто, на максимум. Излизам и правя това, което правя на тренировки. За световното първенство – изолацията там няма да ме притесни. Винаги на състезание се движа хотел - пързалка, пързалка - хотел. Почти никъде не излизам. Мисля, че ще се усети някакво напрежение, защото постоянно ще ни следят. Най-важното е, че ще има световно“, допълни Александра.
„С вяра в сърцето и сила в тялото“ – под това мото стартира турнирът по кикбокс за Купа „Бачковски манастир“. Събитието се провежда с благословията на епископ Сионий Велички – игумен на светата обител. Общо 183 състезатели от 23 клуба мерят сили в стил лоу кик. Уникалното състезание, първо по рода си в България, се организира от спортен клуб..
Българската федерация по олимпийско таекуондо подписа договор за сътрудничество с китайския национален отбор в провинция Джянгсу. Според контракта двете страни ще си помагат взаимно чрез провеждането на съвместни тренировъчни лагери както в България, така и в Китай. От българска страна подпис под договора за сътрудничество положи Мастър Парк – диспач..
Треньорката на Стилияна Николова – Валентина Иванова – заяви, че европейското първенство по художествена гимнастика в Талин е изключително тежко като регламент за всички състезателки, а нейната възпитаничка е била ощетена от съдиите в оценката за съчетанието си с бухалки. „Регламентът е изключително тежък – така е за всички момичета...
Ансамбълът на България за жени по художествена гимнастика направи подиум тренировка преди началото на европейското първенство в естонската столица Талин. Състезателките на Весела Димитрова — София Иванова, Рейчъл Стоянов, Алина Коломиец, Сузан Пуладиан, Даная Атанасова и Виктория Георгиева — изиграха много добре съчетанието си с три топки и два..
Националният ни отбор по футбол завърши 2:2 срещу Кипър на стадион "Христо Ботев" в Пловдив в предпоследния си контролен мач преди началото на Световните квалификации. България на два пъти повеждаше чрез Александър Колев, но в последните пет минути не успя да удържи успеха. За Колев това бяха първи голове с националната фланелка в 12-ия му..
Стилияна Николова и Ева Брезалиева се класираха за финала в индивидуалния многобой и за общо пет финала на отделните уреди на 41-ото Европейско първенство по художествена гимнастика, което се провежда в естонската столица Талин. В неделя Стилияна Николова ще излезе на килима в съчетанията с обръч, топка и бухалки, а Ева Брезалиева ще се състезава във..
Испанецът Карлос Алкарас ще играе за втора поредна година на финала на Откритото първенство на Франция по тенис. Шампионът за 2024-та се класира за последния мач в надпреварата след 4:6, 7:6(3), 6:0, 2:0 и отказване на неговия съперник Лоренцо Музети от Италия. Мачът на корт "Филип Шатрие" в Париж бе много интересен в първите два сета, но в..
"Режимът на Путин непременно ще се срути и ние трябва да изготвим пътна карта за периода след него, защото нямаме право да допускаме грешките от..
До 1 януари хората да не правят нищо, ако парите им са основно в кеш, тъй като институциите ще им вземат комисионна и ще загубят част от сумата. След..
Улица "Тимок" в Силистра отново е под заплаха заради активно свлачище. През 2009 година участък от около 35 метра е бил укрепен с финансиране в размер..