Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Британската кралица с две нови кучета

Кралица Елизабет II
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Британската кралица Елизабет Втора има две нови коргита, предаде Франс прес, позовавайки се на публикация във в. "Сън". Това съобщи БТА.

Според таблоида кучетата правят компания и даряват утеха на 94-годишната кралица в замъка Уиндзор, докато 99-годишният й съпруг принц Филип е в болница, а целият свят е в очакване на откровеното интервю на внука й принц Хари и съпругата му Меган Маркъл с Опра Уинфри.

Точните възраст, пол, имена и други подробности около новите кучета на Нейно Величество не се съобщават.

"Кралица Елизабет Втора е очарована. Немислимо е човек да си я представи без любимите й коргита. Това е все едно лондонският Тауър без гарвани. Кученцата са с нея отскоро, но според източниците внасят шум и оживление в замъка Уиндзор, докато принц Филип е в болница", пише в. "Сън".

През годините кралица Елизабет Втора е имала повече от 30 кучета. Смята се, че новите й питомци са първите, които не са преки потомци на Сюзън - първото корги, подарено й за 18-ия й рожден ден през 1944 г. от баща й крал Джордж Шести.

След кончината на доргито й Вулкан, Нейно Величество има само едно куче, Кенди, от същата порода - кръстоска между дакел и корги.

Кралица Елизабет Втора не е имала коргита от 2018 г., когато през април същата година беше приспано кучето й Уилоу, а другият представител на любимата й порода, Уиспър, се спомина шест месеца по-късно

По-рано днес стана ясно, че принц Филип - 99-годишният съпруг на британската кралица е преместен обратно в частна болница, след като претърпя успешна сърдечна процедура в специализирана клиника, съобщават световните агенции, позовавайки се на Бъкингамския дворец. В сряда херцогът на Единбург беше подложен на интервенцията в лондонската болница "Сейнт Бартоломю", която разполага със специализиран кардиологичен център. 


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Ново изчисление на таксата битови отпадъци в Ямбол

От 1 януари догодина в Ямбол таксата за битови отпадъци ще се определя според броя на реалните ползватели на имота, съобщиха от общината.  Промяната е в изпълнение на изискванията на Закона за местните данъци и такси и цели по-справедливо разпределение на разходите за услугата.   Досега таксата  се изчисляваше като промил..

публикувано на 10.08.25 в 02:03
Володимир Зеленски, Киър Стармър и Еманюел Макрон на среща в Лондон, 2 март 2025 г.

Великобритания и Франция подкрепят справедлив и траен мир в Украйна

Британският министър-председател Киър Стармър и френският президент Еманюел Макрон обещаха в събота да намерят решение за “справедлив и траен” мир в Украйна, докато американският президент Доналд Тръмп се подготвя за разговори с руския си колега Владимир Путин за слагане на край на войната, съобщи Ройтерс, позовавайки се на Даунинг стрийт...

публикувано на 10.08.25 в 01:03

SpaceX и NASA завършиха успешно мисията "Екипаж-10"

SpaceX и NASA успешно завършиха в събота мисията "Екипаж-10" (Crew-10) до Международната космическа станция (МКС), след като и четиримата астронавти се върнаха безопасно на Земята на борда на космическия кораб Crew Dragon. Астронавтите се приземиха в Тихия океан край бреговете на Сан Диего, Калифорния, след като прекараха пет месеца на МКС...

публикувано на 09.08.25 в 20:44

Иран e против "Kоридорa Тръмп", предвиден в мирното споразумение на Азербайджан и Армения

Иран е против създаването на подкрепяния от американският президент Доналд Тръмп коридор,известен като "Коридора Тръмп",  който трябва да свърже през териториите на Армения и Азербайджан населената с азери Нахичеванска автономна република. Това заяви Али Акбар Велаяти, съветник на върховния лидер на ислямската република. Армения и Азербайджан..

публикувано на 09.08.25 в 20:32

"Уолстрийт джърнъл": Европейски държави отхвърлиха предложението на Путин за Украйна

Няколко европейски държави отхвърлиха предложението, отправено от руския президент Владимир Путин, с което се иска от Киев да се откаже от контрола над Източна Украйна в замяна на прекратяване на огъня, съобщи "Уолстрийт джърнъл", позовавайки се на двама европейски служители, запознати със ситуацията. Държави като Франция, Германия и..

публикувано на 09.08.25 в 19:43
Министърът на отбраната Атанас Запрянов (вдясно) и адмирал Емил Ефтимов (вляво)

Министър Запрянов се надява армията ни да има по-сериозно присъствие в Бюджет 2026

В цялата си история Българските въоръжени сили не са имали 13 модернизационни проекта за над 100 милиона лева и други проекти под тази стойност, навлизаме в етап на градивно начало. Това коментира във Варна министърът на отбраната Атанас Запрянов, който заедно с началника на отбраната адмирал Емил Ефтимов и висши военни, присъства на..

публикувано на 09.08.25 в 19:32
Парламент на Италия

Опозицията в Италия поиска от управляващите конкретно отношение по трагедията в Газа

Опозицията начело с Демократическата партия е единодушна срещу правителството и нарича "лудост", мълчанието му пред трагедията в Газа. За електронната медия Vista, лидерът на демократите Ели Шлайн каза: "Правителството не казва нито дума за престъпната окупация на Газа от Нетаняху, която той иска да продължи. Ние държим правителството да..

публикувано на 09.08.25 в 19:14