За 17-а поредна година в Добрич се проведе Осмомартенско рали. В надпреварата се включиха 16 жени. Състезанието се състоя в градския парк „Свети Георги“ и се организира от Съюза на бъблгарските автомобилисти, автомобилния клуб „Мотоспорт" и община Добрич.
Състезанието между дамите се проведе в четири етапа. Неговата цел, по думите на съдията Нина Петкова, е да популяризира шофирането в градска среда.
"Да бъдат по-сигурни дамите, когато карат, защото всеобщо е мнението, че жените са по-слаби шофьори от мъжете - не е вярно".
Побдитетелката в състезанието Саша Гинкова участва за четвърта поредна година и този път успя да се пребори със своите конкурентки:
"Усещането е уникално. Адреналинът е на макс. Нямаше грешки. Трасетата бяха по-сложни от миналата година."
Саша Гинкова получи и приза за най-атрактивен автомобил.
Около 99% от децата с тип 1 захарен диабет у нас се диагностицират в третия стадий на заболяването, когато вече имат нужда от инсулин. Опит да намалят този брой и да отложат прилагането на инсулин , правят ендокринолози от столичната детска болница "Проф. Иван Митев" и университетската болница "Св. Иван Рилски". От миналата година те провеждат..
Митничарите на пункта "Лесово" откриха в товарен микробус 8 колета с 1600 контрабандни електронни цигари. Микробусът е пътувал от Германия за Турция, управляван от турски гражданин, съобщиха от Агенция "Митници". Превозното средство пристигнало на 10 юли, на изходящо трасе от страната. В зоната за митнически контрол водачът с инициали А.А...
Камарата на представителите на Конгреса на Съединените щати прие за първи път американски закон, регулиращ криптовалутите. Сега законопроектът трябва да бъде разгледан и в Сената. Той е част от три нормативни акта, разгледани в Камарата на представителите. Вторият законопроект въвежда законодателен механизъм за стейбълкойните -..
КПК беше създадена с предложенията на ПП и активното настояване на Кирил Петков. Той сигурно е отишъл вчера в залата да види как работи собствения му институционален механизъм за противодействие на корупцията. Това е като мощните имуностимулатори – стимулираш нещо, но не знаеш какво . Това мнение изрази в интервю за БНР доц. Стойчо Стойчев,..
Двама горски работници ще направят оглед на място и с дрон при пожара на 2000 метра в Рила, с който дни наред се борят екипи на пожарната, горското и доброволци. Заради снощния дъжд, който продължи 4 часа, се предполага, че пожарът е почти угаснал. Днес пожарникарите няма да бъдат на терен. Ситуацията ще се изясни, когато горските..
Съединените щати разрешават връщането на своите дипломати в Ирак. Това става близо месец след тяхната евакуация, извършена точно след американските удари по ирански ядрени обекти, предаде БТА. Държавният департамент обаче продължава да не препоръчва на американците да посещават Ирак. Решението за връщане на дипломатите е взето въпреки..
С гражданско поклонение в Къкринското ханче и възпоменателна церемония пред паметника му в революционната столица Ловеч ще бъде отбелязана 188-годишнина от рождението на Васил Левски. Гражданското поклонение пред паметника на Васил Левски в двора на Къкринското ханче, където Апостола е заловен, ще започне в 10.00 ч. Ще бъдат поднесени и венци..
По 5000 евро е помощта за българите, които се завърнат от чужбина да живеят в България. Това само един от стимулите на програмата "Избирам България"..
Летата стават по-горещи, но дали са по-дълги, е спорно. Ако сравняваме сега летата с тези отпреди 30 години, сега температурите са с 2 градуса..
Взаимодействието между ГЕРБ и ДПС-НН е малко вдигане на прах, няма нюанси, все по-черно бяло изглежда. Бойко Борисов вече не се крие в това..