Във Великобритания изпълнителният директор на Дружеството на издателите Иън Мъри подаде оставка, след като то беше подложено на критики за коментари по повод на обвиненията от страна на херцога и херцогинята на Съсекс, че британските медии са расистки.
Дружеството на издателите излезе с остро изявление след интервюто на Опра Уинфри с Хари и Меган, в което се казва, че е неприемливо двойката да обвинява в расизъм пресата, без да има доказателства.
Повече от 160 журналисти и редакторите на "Гардиън", "Файненшъл таймс" и "Хъфингтън пост" обаче изразиха несъгласие с позицията, непризнаваща свързаните с расизма проблеми. Много от номинираните за журналистически награди, които се раздават всяка година от Дружеството на издателите, пък се отказаха от участие в церемонията заради твърденията, че няма расизъм в медиите.
Иън Мъри заяви, че като изпълнителен директор трябва да поеме вината и да си подаде оставката и го прави, за да може оглавяваната от него институция "да подобри репутацията си". Мъри допълни, че макар и да не е съгласен, че направеното изявление по някакъв начин защитава расизма, той приема, че то е трябвало да бъде по-ясно в осъждането на предубедеността и очевидно не се е харесало. Директорът обаче настоя, че британската преса има "горда история в заклеймяването на расизма".
В ново изявление на Дружеството на издателите се казва, че "има още какво да се направи в медиите, за да се подобри расовото разнообразие и приобщаване".

Словенците се обявиха на референдум против легализирането на асистираното самоубийство, предаде Франс прес. През юли миналата година парламентът на Словения одобри закон, който дава право на неизлечимо болни хора да сложат край на живота си, ако са изправени пред непоносимо страдание без очакване за подобрение. Законът бе одобрен след референдум, който се..
Кипър ще инвестира догодина близо 63 млн. евро в обучение за заетост. Това предвижда бюджетът на специализираната Агенция за развитие на човешките ресурси, който ще бъде обсъден в парламента днес. Със средствата ще бъдат финансирани програми и проекти за интеграцията на безработни на пазара на труда и обучението на заети през целия им живот...
Кандидатът на управляващия Съюз на независимите социалдемократи Синиша Каран печели предсрочните президентски избори в босненската Република Сръбска, сочат официални предварителни данни на босненската Централна избирателна комисия. При преброени гласове от 92,79% от избирателните секции в Република Сръбска, Синиша Каран е получил 200 116 гласа, или..
Агенция Ройтерс съобщи, че американски и украински представители обсъждат потенциално посещение на украинския президент Володимир Зеленски във Вашингтон. Агенцията съобщава, че посещението на Зеленски би могло да се състои още тази седмица, за да се обсъди мирният план за Украйна със самия Доналд Тръмп. Позовавайки се на два източника, запознати с..
Летището на Вилнюс затвори снощи заради появата на балони, използвани от контрабандисти, съобщи Ройтерс, позовавайки се на литовския Национален център за управление на кризи. Центърът съобщи, че навигационните системи са забелязали недалеч от летището балони, най-вероятно влезли от територията на Беларус с контрабандна стока. Информационният портал..
Президентът на Украйна Володимир Зеленски оцени водения диалог с представители на САЩ и посочи, че има сигнали, че екипът на Доналд Тръмп чува украинската страна. „Екипите ще работят практически през нощта и ще има още новини“, каза Зеленски в своето вечерно видеообръщение. Украински, американски и европейски официални лица се събраха вчера в..
Украинско-американските преговори за уреждане на мира в Украйна "напредват добре", заявиха ръководителите и на двете делегации в Женева. Това съобщи агенция Ройтерс. Партньорите искат от САЩ гаранции за Киев, огледални на член 5 от Североатлантическия пакт В Женева започнаха разговорите по плана на Тръмп за мир в Украйна Държавният..
Цялата политическа класа стигна до дъното. Това не е политика . Този прочит на политическата ситуация направи в интервю за БНР Корнелия Нинова,..
Не би трябвало да има размествания по бюджета. Това обясни пред БНР бившият финансов министър Владислав Горанов. "Бюджетът е една комуникация...
Има реален шанс за спиране на войната, но с изключително много неясноти относно мира . Това мнение изрази пред БНР Любомир Кючуков, директор на..