Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Синапов е най-напред от биатлонистите ни в Нове Место

Призьорите в спринта на 10 км в Нове Место (Чехия)
Снимка: БТА

Антон Синапов завърши на 44-о място в спринта на 10 км в Нове Место (Чехия) от Световната купа по биатлон. Българинът направи една грешка във втората стрелба и намери място в топ 50 ,което му осигури място в преследването в събота. Синапов финишира с изоставане от 1:48.3 минута след победителя Кентен Фийон Майе.

Останалите трима български представители не се представиха на ниво. Димитър Герджиков остана 81-и с три грешки в стрелбата на 2:40.6 минути, а най-добрият български състезател Владимир Илиев е 82-и с пет пропуска на огневия рубеж и изоставане от 2:40.8 минути. Четвъртият българин в надпреварата Благой Тодев не завърши.

Французинът Кентен Фийон Майе спечели състезанието и записа първата си победа в спринт за Световната купа. Майе стреля без грешка и финишира първи за време 22:07.2 минути. Втори остана норвежецът Тарей Бьо също с чиста стрелба, на 11,3 секунди. Призовата тройка допълни Лукас Хофер от Италия, без грешка в стрелба и изоставане 14,8 секунди след победителя.

Носителят на Кристалния глобус за последните два сезона Йоханес Тингес Бьо (Норвегия) пропусна две мишени още в първата стрелба и финишира девети с пасив от 37 секунди. Йоханес Тингес Бьо продължава да води в генералното класиране за Световната купа след 22 старта с 987 точки, пред Стурла Холм Лагрейд с 962 точки и Тарей Бьо с 817 точки. Владимир Илиев е 49-и със 86 точки, а Димитър Герджиков - 94-и с 2 точки.

Утре в Нове Место предстои спринт за жени.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Карлос Насар

Червен килим и гайда посрещна Карлос Насар в София

Световният шампион Карлос Насар се завърна в България, след като за трети път в кариерата си стана световен шампион по вдигане на тежести. Половин час преди полунощ той се появи на терминала на софиското летището, където бе посрещнат с червен килим, както и от най-тесен приятлески кръг. Насар премина по червения килим под съпровод на гайда...

публикувано на 11.10.25 в 23:59
Националите ни загубиха с 1:6 от Турция

Националите ни с тежка загуба от Турция в София

България претърпя трето поражение в 5-та група на Световните квалификации по футбол, като този път загуби с 1:6 от Турция в София. Така българите остават на дъното на групата с нула точки, докато Турция вече има 6. В другата среща, която се игра по същото време в Елче, Испания преодоля Грузия с 2:0 и има пълен актив от 9 точки. Преди това..

публикувано на 11.10.25 в 23:52
Стефани Стоева и Габриела Стоева

Стефани Стоева и Габриела Стоева ще спорят за титлата в Истанбул

Стефани Стоева и Габриела Стоева се класираха за финала на двойки жени на международния турнир по бадминтон от категория "International Challenge" в Истанбул (Турция) с награден фонд 17 500 долара. Сестрите, които са водачки в схемата на двойки, победиха на полуфиналите Мику Сугияма и Нацуми Такасаки (Япония) с 21:19, 17:21, 21:18 за 74 минути..

публикувано на 11.10.25 в 21:22
Монтана постигна втора победа в Адриатическата лига

Монтана с втора победа в Адриатическата лига

Отборът на Монтана записа втора поредна победа в Адриатическата лига по баскетбол при жените. В среща от втория кръг българският тим надигра словенския Цинкарна Целе с 82:69 (32:18, 25:15, 7:13, 18:23) и оглавява класирането. В зала "Младост" в Монтана баскетболистките Дамир Гъргич направиха изключително силно първо полувреме, в което..

публикувано на 11.10.25 в 21:19

Радена Ангелова получи 4000 лева от организаторите на Софийския маратон

Състезателката по ски алпийски дисциплини със Синдром на Даун  Радена Ангелова получи 4000 лева от организаторите на Софийския маратон, който и тази година е с благотворителна кауза. Средствата бяха дарени за подготовката на състезателката от Федерация по адаптирана физическа активност с президент Слав Петков.  Дарението ѝ беше връчено от..

публикувано на 11.10.25 в 20:46

Изненадващ финал в Шахнай, братовчеди ще спорят за трофея

Французинът Артур Риндеркнех се класира за пръв път в кариерата си за финал на турнир от сериите "Мастърс 1000". Той ще играе за титлата в Шанхай, след като на полуфиналите надигра с 4:6, 6:2, 6:4 руснака Даниил Медведев. Риндеркнех, който е номер 54 в световната ранглиста, ще спори във финала с Валентен Вашеро от Монако, който е негов..

публикувано на 11.10.25 в 17:03
Илия Груев

Илия Груев влезе в треньорския щаб на Фортуна (Дюселдорф)

Илия Груев влезе в треньорския щаб на втородивизионния германски отбор Фортуна Дюселдорф, съобщи официалният сайт на клуба. 55-годишният бивш български национал преминава от третодивизионния клуб ФК Инголщат в Дюселдорф и ще стане помощник-треньор заедно с Флориан Юнге в екипа на новия старши треньор на тима Маркус Анфанг. Груев ще дебютира на..

публикувано на 11.10.25 в 16:29