Нейтън Редмънд вкара два гола за Саутхемптън, а крилото Муса Дженепо също се разписа за класическата победа с 3:0 над Борнемут за купата на Англия. "Светците" не само се класираха във финалната четворка за първи път от 2017/2018 година насам, но и спечелиха регионалното дерби срещу най-сериозния си местен съперник.
Дженепо, който е национал на Мали, избяга от защитата след прецизен пас от Редмънд, за да преодолее вратаря Асмир Бегович и да даде преднина на Саутхемптън в 37-ата минута. А секунди преди края на първото полувреме отборът на Ралф Хазенхютъл удвои преднината си.
Редмънд получи топката вп средата на терена и си отвори път към защитата на Борнемут, за да изстреля мощен шут в горния ъгъл. Така при 0:2 за едно полувреме воденият от Джонатан Уудгейт отбор от Лига Чемпиъншип нямаше особени надежди за втората част.
Саутхямптън започна мача много активно и още в началото можеше да води с 1:0, но след преглед на ВАР беше отменено попадение на Кайл Уокър-Питърс заради засада. ВАР отмени още едно попадение на "Светците" през второто полувреме, след като Че Адамс вкара топката в мрежата, но допълнителните съдии в стаичката решиха да присъдят засада заради нередовно положение на Стюарт Армстронг при изграждането на атаката.
Редмънд вкара и третото попадение в мача, разписвайки се в 59-ата минута, за да направи прекрасен деня за отбора си, който не е печелил сериозен трофей от 1976-а година. Тогава те вдигат купата на Англия, а сега ще научат предпоследното си препятствие за този сезон в неделя.
Първият кръг на футболното ни първенство продължава с нови два мача днес. От 20 часа Лудогорец приема Септември. От 22 играят Ботев (Пловдив) и ЦСКА, като този двубой може да проследите пряко по програма „Хоризонт“. Лудогорец игра 120 минути в сряда, за да успее да отстрани Динамо (Минск) в първия кръг на квалификацииите в Шампионската..
Шведът Оливер Солберг (GR Yaris Rally1) води след петъчния ден на рали Естония, осми кръг от сезона в Световния рали шампионат (WRC). Солберг в екип с британеца Елиът Едмъндсън оглави класирането с общо време 1:06:33.4 часа. Той започна много силно още в първия етап и в крайна сметка натрупа преднина от 12.4 секунди пред естонеца От Тенак..
Отборите на Локомотив (София) и третият от миналия сезон Черно море завършиха 1:1 в столицата в първия кръг за новия сезон 2025/2026 във футболната Първа лига. Гостите от Варна поведоха в 19-ата минута с попадение на Асен Чандъров, а „железничарите“ изравниха в 32-ата минута чрез Анте Аралица. Анте Аралица опита да затрудни вратарят на Черно..
Първата ракета на България при жените Виктория Томова отпадна на четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на клей в Хамбург (Германия) от сериите УТА 250 с награден фонд 275 094 евро. Томова загуби от петата в схемата и полуфиналистка от "Ролан Гарос" Лоис Буасон (Франция) с 3:6, 3:6. Двубоят продължи 68 минути. Българката започна..
Отборът на България победи с 3:0 (25:23, 25:16, 25:) домакина на финалите Китай в двубой от Лигата на нациите по волейбол за мъже. В полския град Гданск "трикольорите" не срещнаха сериозни трудности с азиатците и се поздравиха с крайния успех след близо час и половина, демонстрирайки силна игра в защита. Селекционерът на българския отбор..
Стилияна Николова се класира за финалите на обръч и на топка, а Ева Брезалиева остана извън най-добрите осем на тези два уреда на последната за сезона Световната купа по художествена гимнастика в италианския град Милано. Николова стартира с неточности в композицията с обръч, но на топка показа стабилна игра и с общ актив от 57.450 (28.300 на..
Божидар Саръбоюков спечели сребро в скока на дължина на eвропейското първенство по лека атлетика до 23 години в Берген (Норвегия). Българинът записа най-добро лично постижение за сезона и второ най-добро в кариерата си, скачайки 8.21 метра при третия си опит. Той беше начело във временното класиране до петите опити, когато Ерван Конате..
Взаимодействието между ГЕРБ и ДПС-НН е малко вдигане на прах, няма нюанси, все по-черно бяло изглежда. Бойко Борисов вече не се крие в това..
Кандидатите за поста бяха шестима - рекорден брой до този момент. Това са: Антон Станков, Мария Матева, Джема Грозданова, Димитър Маргаритов, Мая..
Задържане по принцип за даден вид престъпление е крайно неприемливо. Никое престъпление само по себе си не е основание по принцип човек да бъде..