Аз съм посещавала частни прегледи, които съм заплащала, защото съм се отписала от здравната система много преди това“, разказва Десислава в предаването „Преди всички“.
„След това за същите прегледи виждам опит от съответните лекари, които са се опитвали да ми приписват направления от личен лекар, който дори не познавам, дори не знам дали съществува. Здравната каса е отказала, но това не е прецедент.“
Знаем, че такива случаи са много в България и Здравната каса е изплащала, защото лекарите успешно са манипулирали, допълва жителката на Враца.
Десислава Георгиева смята, че, бидейки дълги години зад граница, се превръща в лесна мишена за подобни манипулации. Тя съветва с персонален код от НЗОК да си проверяваме здравния профил.
„Защото вие знаете дали сте били в болница хоспитализирани и от какво. Ако ви излязат неща, които знаете, че не сте боледували или не сте били в болница, това е сигурно източване или опит за такова на Здравната каса.“
Също преди време при медицинска процедура Георгиева открила, че има сгрешено ЕГН, а опитите ѝ да коригира това в здравната система засега са неуспешни.
„Като лекар съм отчаян от вървежа на системата. Виждам, че почти невъзможно е системата да бъде подобрена чрез някакво действие. Системата ще се развива оттук нататък кризисно. За съжаление, кризисните решения са скъпи“, подчерта той в интервю за БНР.
„Средната възраст в здравеопазването е вече към 60 години. Цели специалности изчезнаха от определени райони на България. Медицинските сестри ги няма – те са по-малко от половината от нужните“, коментира Димитър Заеков.
Относно хода на ваксинацията срещу Covid-19 д-р Заеков обясни, че след като е получил три флакона от ваксината на „АстраЗенека“, от списъка с близо 200 желаещи свои пациенти се е обадил на половината.
„За два дена прозвънях близо половината от списъка. Намерих 11 човека, от тях дойдоха 8 вчера следобед“, разказа той в предаването „Преди всички“.
Повече чуйте в звуковите файлове."Могъщи", както ги наричат самите им собственици колекционери, модели коли и мотори от времето на социализма бяха показани на ретро автопарад на централния пл. "Велбъжд" в Кюстендил. Проявата, предизвикала голям интерес, се организира от местния клуб "Дантелетика“, с подкрепата на Общината и бе за седми пореден път. Участваха над 150..
Руският президент Владимир Путин и американският му колега Доналд Тръмп са обсъдили в 50-минутен телефонен разговор войната в Украйна и ситуацията в Близкия Изток, след ударите на Израел по Иран, съобщиха световните агенции. Путин е информирал Тръмп, че Москва е готова да продължи преговорите с Киев за регулиране на конфликта след 22 юни и е..
Политик от Демократическата партия на САЩ в Минесота е убит, а друг е ранен след "целенасочена стрелба", съобщават официални лица, цитирани от АФП. Губернаторът на Минесота Тим Уолц заяви, че нападението в домовете на местните депутати в два града близо до Минеаполис "изглежда е политически мотивирано убийство". Мелиса Хортман и съпругът..
В София се провежда Азиатски фестивал под мотото "Обединени в многообразието", под патронажа на вицепрезидента Илияна Йотова. На сцената на фестивала, зад музея "Земята и хората", могат да се видят традиционни танци и носии от Китай, Индонезия, Корея, Виетнам, Индия, Иран, Кралство Камбоджа, Монголия, Пакистан, Палестина, Обединените арабски..
Община Мездра стана собственик на най-голямата сграда за обществено ползване в района – "Дома на железничаря", в града. Сградата беше купена от БДЖ за 910 хил. лв. След близо година преговори с дружеството "БДЖ - Товарни превози", Община Мездра придоби с покупко - продажба собствеността на сградата на "Дома на железничаря" в града. Цената в..
В столицата се провежда "Шествие за семейството". То се организира от граждански сдружения и се провежда с благословията на Българската православна църква. Събитието започна пред катедралата "Свети Александър Невски" в София с концерт, в който участие взеха хора на БНР, хора на катедралния храм "Св Александър Невски", хоровете на Софийската..
18-тото издание на "София Прайд" се провежда под мотото "Ние сме хора, не сме пропаганда". Хората с нетрадиционна сексуална ориентация и поддръжници на техните права се събраха на пл. "Княз Александър Първи", където събитието им продължи с концерт. Отстояването на правата си хората с нетрадиционна сексуална ориентация превърнаха в празник,..
Не смятам, че може да се разберем за историята със Северна Македония. Това заяви пред БНР професор Николай Овчаров и поясни, че той е правил докторска..
Учебните програми въобще не са толкова важни, колкото това да има дисциплина и ред в училище , заяви пред БНР учителят Теодосий Теодосиев...
От вчера в Израел има извънредно положение. Затворено е международното летище. Не работеха училищата, поликлиниките, банките и административните служби...