Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Най-малко 32 загинаха при железопътна катастрофа в Египет

| обновено на 26.03.21 в 19:09
Преобърнат вагон на мястото на влакова катастрофа в провинция Сохаг, Египет, 26 март 2021 г.
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Най-малко 32 души загинаха и 66 бяха ранени след сблъсък между два влака край египетския град Тахта, предаде Франс прес, като цитира данни от здравното министерство.

Здравните власти са изпратили на мястото на катастрофата 36 линейки и пострадалите се откарват в местни болници, добави министерството, цитирано от Ройтерс. Публикувани в местни медии снимки показват вагони, дерайлирали в района на воден канал.

Според източник от силите за сигурност влаковете не са се движели много бързо в момента на катастрофата. Два вагона са унищожени, а трети се е преобърнал.

Инцидентът е станал в провинция Сохаг, на 460 километра южно от столицата Кайро. Това е поредната тежка железопътна катастрофа в Египет през последните години, посочва АФП. Президентът Абдел Фатах Ас-Сиси се зарече отговорните да бъдат наказани.

Египет има една от най-старите и най-обширни железопътни мрежи в региона, отбелязва Ройтерс.

Няма загинали или пострадали български граждани при влаковата катастрофа в Египет

Няма загинали или пострадали български граждани при влаковата катастрофа в Египет днес, сочат данни на посолството ни в Кайро.

По информация на египетските власти при инцидента са загинали повече от 30 души, а десетки други са ранени. Сред тях няма чужденци.


Хора са се качили върху преобърнат вагон и на близка постройка на мястото на влакова катастрофа в провинция Сохаг, Египет, 26 март 2021 г.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Нобеловата награда за физика е присъдена на Джон Кларк, Мишел Деворе и Джон Мартинис

Джон Кларк, Мишел Деворе и Джон Мартинис печелят Нобеловата награда за физика, съобщи Кралската шведска академия на науките. Те са отличени "за откриването на микроскопично квантово-механично тунелиране и квантуване на енергията в електрическа верига". Започва Нобеловата седмица Церемониите по връчването на отличията се състоят по..

публикувано на 07.10.25 в 13:09

Има локални наводнения в село Лозенец и къмпинг "Нестинарка"

Кметът на Царево Марин Киров съобщи, че след валежите тази нощ има локални наводнения в село Лозенец и къмпинг "Нестинарка". Няма бедстващи хора. Киров поиска адекватни мерки от държавата и местните власти за анализ на речните корита и дерета и района: "Имаме локални наводнения в село Лозенец и на къмпинг "Нестинарка". Този път прави..

публикувано на 07.10.25 в 13:09
Задържаните служители на ДАИ за искане на подкуп от превозващи техника за концерта на Роби Уилямс в София

Окончателно: Оставиха в ареста служителите на ИААА, поискали подкуп от шофьорите на Роби Уилямс

Софийският апелативен съд потвърди постоянния арест на двамата служители на "Автомобилна администрация", поискали подкуп от екипа, превозващ техника за концерта на Роби Уилямс в София.  Според магистратите, чието решението е окончателно, от събраните по делото доказателства става ясно, че Борис Борисов и Георги Георгиев са извършили..

публикувано на 07.10.25 в 13:05

Министър Иванов: Установени са съществени пропуски във ваканционно селище "Елените"

Установени са съществени пропуски във ваканционно селище "Елените", обяви регионалният министър Иван Иванов.  Данните от разпоредените проверки заради обилните валежи показват още, че всички дейности са от компетентността на местна общинска администрация и одобрените подробните устройствени планове са позволили застрояване върху речно корито,..

публикувано на 07.10.25 в 13:03

Продължава работата по възстановяване на тока в трънски села

И днес продължава работата по възстановяване на електрозахранването в трънските села. Въпреки усилията на всички институции и служители на електроразпределителното дружество, тежките теренни условия и трудният достъп до съоръженията затрудняват темпа на работа и разчистването на трасетата след падналия миналата седмица мокър сняг. Основният..

публикувано на 07.10.25 в 12:37

Цветанка Убинова отбеляза 70 години с нова поетична книга

Своята 70-годишнина поетесата Цветанка Убинова отбеляза с нова поетична книга. "Той" събира на едно място стихотворения от целия ѝ творчески път. "Не беше възможно да събера всичко написано. Затова реших в този сборник да включа по 7 стихотворения от всяка от 15-те ми стихосбирки ", отбеляза поетесата в интервю за БНР. " 7 е число на..

публикувано на 07.10.25 в 12:33
 Желязко Гагов

Панагюрище може да помогне на София със специализиран автомобил за отпадъци

Община Панагюрище може да помогне на Столичната община със специализиран автомобил, който да събира контейнери за отпадъци. На територията на Панагюрище няма да се складира софийски боклук, заяви кметът Желязко Гагов: "Става въпрос за предоставяне на автомобил, който да събира така наречените бобри. Но, очакваме писмото от страна на Столичната..

публикувано на 07.10.25 в 12:31