Манчестър Сити продължи със силното си представяне, след като надделя при гостуването на Лестър с 2:0 на „Кинг Пауър“ в двубой от 30-ия кръг на Висшата лига.
„Гражданите“ започнаха устремно и отбелязаха страхотен гол от далечно разстояние чрез Фернандиньо, но попадението му не бе зачетено правилно поради засада на Серхио Агуеро, който пречеше на видимостта на Каспер Шмайхел. Последва греда на Кевин Де Бройне от пряк свободен удар, както и спасяване на Шмайхел след шут на бившия играч на „лисиците“ Риад Марез.
Пълната доминация на Сити по отношение контрол на топката и създадени положения продължи и след почивката, като в крайна сметка крепостта на Лестър бе превзета. Това стана в 59-та минута, когато Бенжамен Менди с елегантен фит и прецизен шут с десния крак матира защитата на домакините и Шмайхел. Сити сложиха точка на спора в 74-та минута, когато Де Бройне изведе в коридор по отличен начин Габриел Жезус. Бразилецът подаде към резервата Рахийм Стърлинг, който му върна топката за второто попадение на тима в мача.
Марез направи пропуск, а до края не паднаха нови голове и така тимът на Пеп Гуардиола вече води със 17 точки на втория в таблицата и градски съперник Манчестър Юнайтед, който е с два мача по-малко. Лестър е трети с 56 пункта. В следващите си мачове Сити приемат Борусия Дортмунд в първи четвъртфинал от Шампионска лига, преди да домакинстват на Лийдс, а Лестър гостува на Уест Хем.Отборът на Левски открива сезон 2025/26 тази вечер със завръщането си в турнира Лига Европа. „Сините“ приемат Апоел Беер Шева в първия квалификационен кръг от 20:30 часа, а срещата можете да слушате пряко по програма „Хоризонт“. Двата отбора вече премериха сили през лятото на 2023 година. Тогава столичният клуб беше воден от Николай Костов и се..
Полузащитникът на Лудогорец - Тодор Неделев потвърди след победата на тима над Динамо Минск с 1:0, че се завръща в Ботев (Пловдив). "Да, това беше последният ми мач за Лудогорец. Сбогувах се с футболистите и щаба в съблекалнята. Благодарен съм на цялото ръководство на Лудогорец и на момчетата, с които прекарах две години и половина. От утре се..
Пари Сен Жермен затвърди доминацията си в световния футбол тази година, като надигра категорично Реал Мадрид с 4:0 във втория полуфинал на Световното клубно първенство. Парижани решиха мача още в началните минути с три бързи гола след груби грешки в защитата на Реал. На два пъти се разписа Фабиан Руис, а един гол добави Усман Дембеле. На финала..
С гол на новото попълнение Филип Калоч в 87-ата минута отборът на Лудогорец спечели с 1:0 у дома срещу Динамо Минск в първи мач от първия квалификационен кръг на Шампионска лига. Разградчани срещнаха сериозна съпротива от шампиона на Беларус и двубоят отиваше към нулево равенство, но пет минути преди края привлеченият от Кайзерслаутерн чешки халф..
Новак Джокович уверено стигна до 1/2-финалите на Уимбълдън. Преди броени минути опитният сърбин се наложи с 3:1 сета над италианеца Флавио Коболи. Въпросният успех беше с цената на нова среща със състезател от Ботуша - Яник Синер. Световният №1 не срещна проблеми по-рано през деня, когато за 2 часа и 21 минути мина през Бен Шелтън. Двубоят на Джокович..
Двете водещи български шахматистки Антоанета Стефанова и Нургюл Салимова направиха ремита с белите фигури в първите си партии от втория кръг на Световната купа по шахмат за жени в Батуми, Грузия. И двете могат да съжаляват за тези резултати, тъй като имаха печеливши позиции в ендшпила, но неточности ги лишиха от успех. Бившата световна шампионка..
Бившият треньор на Реал (Мадрид) и настоящ селекционер на националния тим на Бразилия Карло Анчелоти бе осъден на една година затвор и глоба от 386 хиляди евро за това, че е укрил от испанските данъчни служби част от доходите си, свързани и имиджовите му права, предаде АФП. Делото е от началото на месец април, като италианският треньор пледираше, че не..
Пазарджишката многопрофилна болница е предпочитано място за лекарите-специализанти , въпреки че работи в конкуренция с още 12 болници в града. В..
Лято е. Слънцето не прощава – температурите в Силистра гонят 40 градуса. А пред Централната поща – опашки. Дълги, изнурителни, на жарещия..
България ще бъде стожер на фискалната дисциплина в еврозоната, заяви министърът на финансите Теменужка Петкова на официалната церемония по..