Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

За "дежурните депутати" от ГЕРБ: Манолова - безпринципно, ИТН не коментират

| обновено на 07.04.21 в 15:48
24.11.2016 г. – среща с участието на Тошко Йорданов, сценарист от "Шоуто на Слави" и Мая Манолова, омбудсман.
Снимка: архив БГНЕС

Пред БНР заместник-председателят на партия "Има такъв народ" (ИТН) Тошко Йорданов заяви, че от формацията няма да коментират днешните изявления на премиера, че ГЕРБ ще предложи вариант за ново управление на страната и че могат да подкрепят правителство на втората политическа сила – ИТН, за което може да се включат „дежурни депутати“.

„Това е много тежка, сложна задача (съставянето на правителство - бел. ред.) и изисква определено време. Така че да не дезертират, да не се оправдават, че не им достигат гласове. Нещо повече, ако толкова им е нужно за нещо, съм готов да имам 10 дежурни депутати, които да ги подкрепят. За мен е важно да има стабилно управление в държавата“, каза Бойко Борисов при откриването на редовното правителствено заседание днес.

Лидерът на „Има такъв народ“ Слави Трифонов написа във фейсбук профила си:

„По повод на различни политически изказвания и предложения, изразени в последните дни, искам да кажа следното:

Има много ясна законова процедура, упомената в Конституцията, и ние съвсем логично я спазваме и вървим по нея“.

Вчера от „Има такъв народ“ обявиха, че няма да участват в коалиции с ГЕРБ, ДПС или БСП.

Съпредседателят на коалиция "Изправи се! Мутри, вън!" Мая Манолова подложи на критика предложението на Борисов да предостави гласовете на 10 депутати на ГЕРБ за ново правителство.

„Едва ли има българин, който да е гласувал за ГЕРБ с идеята, че депутатите, които избира, ще бъдат разхвърляни да подкрепят една или друга политическа сила в парламента – абсолютно безпринципно“. 

Днес премиерът предложи още, ако новият парламент не успее да одобри правителство, да бъде свикано Велико народно събрание. Според Манолова с идеята за свикване на Велико НС Борисов цели да се задържи на премиерския пост. 



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Хун Манет, Анвар Ибрахим и Пхумтам Вечаячай

Тайланд и Камбоджа се споразумяха за "незабавно и безусловно" примирие

Лидерите на Камбоджа и Тайланд се споразумяха за "незабавно и безусловно" прекратяване на огъня, влизащото в сила от полунощ, в опит да сложат край на най-смъртоносния си конфликт от повече от десетилетие след пет дни на ожесточени боеве, предават Ройтерс и Франс прес. На фона на международните усилия за потушаване на конфликта, тайландските..

публикувано на 28.07.25 в 14:30

Ликвидиран е пожарът на 2 хил. метра надморска височина в Рила

Ликвидиран е пожарът на 2 хил. метра надморска височина в Рила, който горя дни наред и обхвана площ от 800 дка от които 200 дка гора - низово, и 600 дка сухи треви, съобщават от Областната дирекция на полицията в Кюстендил. Продължава гасенето на пожара на вагоните със слама на площадката при ТЕЦ "Бобов дол". От природен парк Рилски манастир..

публикувано на 28.07.25 в 14:06
Д-р Стефан Константинов

Д-р Стефан Константинов: България е №2 в Европа по брой хоспитализации, въпреки че населението намалява

Заплатите на младите лекари е със 100 или 200 лв. по-малка от лекари с 30-годишен трудов стаж. Разликите идват от стажа и какво ще си докарат като доход от допълнително плащане от пациентите, обясни в интервю пред БНР бившият здравен министър д-р Стефан Константинов. Според него системата на здравеопазване се стреми да осигури пациенти..

публикувано на 28.07.25 в 13:55
Васил Тончев

Васил Тончев: Целта на всички е да имат контрол върху КПК

Властта ще бъде стабилна поне до следващата пролет. Такава прогноза направи пред БНР  Васил Тончев, социологическа агенция "Сова Харис". "Докато се извършат промените, навлезе еврото и се видят ефектите от тази реформа".  Предстои сериозно преструктуриране на политическото пространство , което предизвиква и толкова остри отношения и..

публикувано на 28.07.25 в 13:50
Премиерът Росен Желязков положи венец пред паметника на свети Стефан Велики (свети Стефан чел Маре) в молдовската столица Кишинев.

Желязков в отговор на критики на президента: Няма да коментирам от Кишинев пловдивски сказки

Премиерът Росен Желязков обяви, че по негово разпореждане информацията за пожарите се предоставя само от сформирания оперативен щаб и отказа да коментира отправените в Пловдив критики на президента Румен Радев към правителството за липса на летателна техника за гасене. Премиерът направи коментара си в молдовската столица Кишинев, където е на..

публикувано на 28.07.25 в 13:46
Снимката е илюстративна

Община Габрово ще отпуска стипендии на студенти от специалности с дефицит на кадри

Община Габрово ще отпуска месечни стипендии на студенти, записани в специалности с дефицит на кадри. Мярката е продиктувана от недостига на специалисти в сферата на здравеопазването и техническите сектори. Правилата, по които ще се отпускат месечни стипендии на студенти, предстои да бъдат разгледани от общинските съветници. Предложението на..

публикувано на 28.07.25 в 13:39

СЕМ одобри новия Управителен съвет на БНР

Съветът за електронни медии одобри предложения от генералния директор на Българското национално радио нов състав на Управителен съвет на медията. В него влизат Анна Хаджиева, София Владимирова, Даниел Спасов и Димитър Абрашев. Анна Хаджиева е била член на Съвета за електронни медии и Комисията за регулиране на съобщенията. Била е и част от..

публикувано на 28.07.25 в 13:14