Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

„Движение 21“ на Татяна Дончева остава в коалицията „Изправи се! Мутри вън!“

| обновено на 23.05.21 в 22:37
Коалиция "Изправи се! Мутри вън!" подава документи за изборите, 9 февруари 2021 г.
Снимка: БГНЕС

Коалиция "Изправи се! Мутри, вън!" ще се яви в непроменен състав и под същото име на предсрочните парламентарни избори на 11 юли. Днес партньорите подписаха коалиционно споразумение за това.

"Оставаме в същия формат. Това е печеливш отбор, който ще продължи и на тези избори да се бори за доверието на гражданите", съобщи един от лидерите - Мая Манолова.

До необходимостта от уверенията за общи действия в познатия състав се стигна след като в последните дни стана ясно, че Татяна Дончева от "Движение 21" е водила преговори за общо явяване с БСП. С днешна дата Дончева вече е критик на лявото обединение, обявено от лидера на социалистическата партия Корнелия Нинова.

„Няма широка лява коалиция, има тясна коалиция точно във вида, в който тя беше и на предишните избори".

Дончева е убедена в собствената си коректност към партньорите от "Изправи се! Мутри вън!" и въпреки уверенията, че всичко е наред, пред "Хоризонт" адвокат Хаджигенов намекна, че има проблем с доверието:

"Изрично казвам, че това не включва частта "Мутри вън!", защото ние сме малка, но изключително сплотена група единомишленици, които сме там по определени причини. Така че там няма проблем с доверието. Всички останали трябва да заслужат доверието или пък не".

Листите ще се формират както за изборите на 4 април, увери Манолова, с преобладаващо гражданско участие. А от формацията ще настояват дейността на комисията по ревизия да продължи.

 





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.

Свързани новини

Корнелия Нинова, Румен Петков (в средата) и Георги Кадиев.

БСП подписа за коалиция с АБВ и „Нормална държава“

БСП подписа споразумение с АБВ и гражданската платформа „Нормална държава“ на Георги Кадиев за общо явяване на предсрочните избори на 11 юли.  Името на коалицията – „БСП за България“ не се променя. Всички участници в новото обединение ще..

публикувано на 22.05.21 в 10:57
ВИЖТЕ ОЩЕ

Германия отбелязва 70 г. членство в НАТО

Днес в Бундестага в Берлин ще се състои официалното честване на 70-годишнината от присъединяването на Германия към НАТО. Гост на церемонията е генералният секретар на НАТО Марк Рюте, който преди това ще разговаря с канцлера Фридрих Мерц. Посещението в..

публикувано на 09.07.25 в 09:05

"Майчин дом" с нов сектор за недоносени бебета

Семействата на недоносени бебета ще имат възможността да бъдат с тях денонощно след раждането в специализиран сектор, който от днес ще заработи в най-старата АГ болница у нас - "Майчин дом". В кенгуру-сектора акушерки и лекари ще учат..

публикувано на 09.07.25 в 09:01
Парк

Ще затвори ли врати парк "Врана"?

Кметът на София Васил Терзиев ще оттегли екипите на Столичната община от парк "Врана", ако до 17:30 днес държавата не отговори на предложенията на общината за стопанисването му.  Терзиев постави този срок след повече от година опити от общината и..

публикувано на 09.07.25 в 08:59

Предложение: Военните професионални колежи да обучават и цивилни

Министерството на отбраната предлага промени в Закона за отбраната, които да позволят във военните професионални колежи да се обучават и цивилни. Цивилните в двата професионални сержантски колежа ще се наричат "колежани". Те ще могат да учат..

публикувано на 09.07.25 в 08:37
Димитър Ганев

Димитър Ганев: Наративът до началото на 2026-а ще е "Да не бутаме лодката!"

Скептицизмът към приемането на еврото се дължи почти изцяло на страха от повишаване на цените. Този страх е съвсем резонен. Имате хроничен проблем с високите цени от 2-3 години, към който се добавят притеснения на гражданите, че този процес ще се..

публикувано на 09.07.25 в 08:31
Главен път Е-79

Горски служители излизат на протест на главен път Е-79 край Кресна

Синдикалните федерации по земеделие и гори към КТ "Подкрепа" и КНСБ организират протестен митинг на 10 юли, на главен път Е-79, в района на Кресна.  Протестът е заради неизпълнена договореност от края на юни с министъра на земеделието Георги..

публикувано на 09.07.25 в 08:23

ФБР започна проверки срещу бивши директори на бюрото и на ЦРУ

Бившият директор на ЦРУ Джон Бренън и бившият директор на ФБР Джеймс Коми са обект на криминално разследване за потенциални нарушения, свързани с водени в миналото разследвания на твърденията за руска намеса в американските избори през 2016 г...

публикувано на 09.07.25 в 08:17