Министърът на здравеопазването на Испания Каролина Дариас обяви в интервю за Първи канал на държавната телевизия, че властите искат да започнат ваксинацията на непълнолетни лица между 12 и 17 години, две седмици преди началото на следващата учебна година. Предложението на централното правителство ще бъде обсъдено с Комисията за обществено здраве, след като Европейската агенция по лекарствата одобри употребата на ваксината на "Пфайзер" в тази възрастова група.
Каролина Дариас защити решението, взето от Комисията за обществено здраве, за незабавно разрешаване на употребата на еднодозова ваксина "Янсен" за хората между 40 и 49 години, като по думите ѝ трябва да се внимава за риск от тромбози.
Целта на правителството е до края на лятото да бъде ваксинирано 70 % от населението и да има заболеваемост под 50 случая на 100 000 жители. Това ще вкара Испания в „зеления списък” на Великобритания и ще върне британските туристи, което ще съживи голяма част от икономиката на страната.
До тогава въпреки съпротивата на отделните автономни региони нощният живот ще бъде ограничен, категорична е Дариас. Тя очаква с днешните ваксинирани Испания да достигне 10 милиона души с пълна ваксинация, което е 21 % от населението на страната и близо 18 800 000 или почти 40 % от населението с една доза.
Лидерите на Германия, Обединеното кралство и Франция, известни още като E3, публикуваха съвместно изявление, в което се казва, че "е дошло времето" войната в Газа да приключи. "Призоваваме всички страни да сложат край на конфликта, като постигнат незабавно прекратяване на огъня. Призоваваме за незабавно и безусловно освобождаване на всички..
Делян Пеевски официално е единственият лидер на ДПС, след като Софийският градски съд (СГС) е вписал решението на Националната конференция на партията в регистъра на политическите партии. Това показа справка на БНР. С решението се заличава поста почетен председател на движението, променя се и адреса, който вече е на столичната ул. "Врабча",..
Председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен обяви, че ще се срещне с президента на САЩ Доналд Тръмп в Шотландия тази неделя, за да обсъдят трансатлантическите търговски връзки. В съобщение, публикувано в социалната медийна платформа "X", тя заяви, че "след добър телефонен разговор с президента на САЩ се разбрахме да се срещнем..
Община Сапарева Баня глоби с по 3 хил. лева две домакинства за поливане с питейна вода, съобщи кметът Калин Гелев. Той добави, че няма да има компромиси и толерантност за подобни нарушения и контролът ще e постоянен. В курорта Сапарева баня никога досега не е въвеждан режим на водата - градът е непосредствено под планината, в благодатна..
Три необитаеми къщи в каварненското село Белгун са изгорели вследствие на разразил се този следобед пожар. Огънят е тръгнал от сухи треви в южната част на населеното място и бързо се е разпространил. Към момента огънят в село Белгун, община Каварна, е овладян, информира кметът Благомир Станев. По думите му на място са шест екипа на..
Черният леопард е бил забелязан до шуменския квартал "Мътница". Минути след 17 часа днес Цветанка Милкова, главен специалист на квартала, е предприела уведомяване на местните жители да бъдат предпазливи. Това обясни тя пред Радио Шумен . Милкова е получила уведомително писмо от кмета на община Шумен днес, в което той се позовава на сигнал, постъпил от..
В дните петък, събота и неделя до края на месец август Пътната полиция организира специализирани полицейски акции, които ще стартират всеки петък в 13.00 часа и ще приключват в неделя. Това съобщи комисар Мария Ботева - заместник началник на отдел Пътна Полиция към ГД Национална полиция. Целта е да се обезпечи трафика по основните..
Имам документ, в който ми се обяснява, че един съдия не е написал делото си 13 месеца – повече от година, защото е трябвало да отговаря на народния..
Извънредната ситуация с пожара край Костинброд се е развила много бързо – в рамките на 30 минути, не е имало време да се изпрати съобщение чрез..
Не очаквам да има среща между Путин и Зеленски, Русия иска капитулация на Украйна! Това мнение изказа пред БНР о.р. кап. I ранг Васил Данов от..