САЩ подготвят нови санкции срещу Русия заради отравянето на критика на Кремъл Алексей Навални, предупреди съветник в Белия дом, цитиран от Франс прес. Навални беше арестуван през януари след завръщането си в Русия, след като се възстанови от отравяне, което, според него, е организирано от Моксва.
В интервю за CNN съветникът на американския президент Джо Байдън по националната сигурност Джейк Съливан отбелязва, че САЩ вече са санкционирали Русия за отравянето на Навални, като посочва и съвместните усилия с европейските съюзници. Съливан каза, че САЩ подготвят допълнителни санкции, включително ако установят използване на химическо оръжие (вещество) от страна на Москва в случая Навални.
В отговор говорителят на руското външно министерство Мария Захарова заяви: "Незаконните действия на САЩ винаги са били последвани от легитимен отговор от наша страна".
Руският посланик Анатоли Антонов, който в неделя се завърна в САЩ, коментира, че не това е сигналът, който всички получиха след срещата на върха между Владимир Путин и Джо Байдън. Мисля, че не е възможно да се стабилиризират и подобрят отношенията между двете страни чрез санкции, каза Антонов, като призова диалогът да се възстанови.
Руският посланик Анатолий Антонов беше отзован след протест на Москва заради изказвания на американския президент Джо Байдън през март в телевизионно интервю, че Русия ще трябва да "плати цената" за опитите си за намеса в американските избори. Освен това Байдън отговори утвърдително на въпрос дали смята руския президент Владимир Путин за „убиец“.
На свой ред американският посланик в Русия Джон Съливан също беше привикан за консултации във Вашингтон на 22 април.
На срещата в Женева миналата седмица президентите Джо Байдън и Владимир Путин се договориха за завръщането на посланиците.
Все още обаче няма яснота кога се очаква американският посланик Джон Съливан да се завърне в Москва.
Президентът на Русия Владимир Путин няма да пътува за Турция за мирни преговори за войната в Украйна, предаде Би Би Си. Начело на руската делегация в Истанбул днес ще бъде президентският съветник Владимир Медински, сочи изявление на Кремъл. По-рано украинският държавен глава Володимир Зеленски заяви, че ще присъства на преговорите и би се срещнал лично..
Благотворителна изложба "Магията на пленерната живопис" в помощ на изгорялото училище по изкуствата в Трявна бе открита тази вечер в Сливен в къщата-музей "Добри Чинтулов". Творбите са на ученици от Националната художествена гимназия в Сливен са рисувани по време на учебните им практики през последните две години, а изложбеното пространство е..
Български граждани са арестувани в Солун за принуждаване към проституция. Жертвата е 28-годишна колумбийка, която е принуждавана под заплаха за живота да проституира в публичен дом в Солун. По случая са арестувани двама български граждани - жена на 57 години, която е ръководила публичния дом, и 50-годишен мъж, който е бил шофьор на колумбийката до..
Деветнадесетгодишен мъж бе арестуван, след като в продължение на месеци е планирал атака срещу американски военен обект в предградие на Детройт, предаде Асошиейтед прес, като се позова на местните власти. Според прокуратурата младежът е планирал масова стрелба от името на "Ислямска държава" в армейското Командване за танковете, автомобилите и..
Разширява се обхвата на градозащитата у нас и от следващия сезон ще заработят 25 нови ракетни площадки. Такъв ангажимент са поели от Министерството на земеделието и храните и Агенцията за борба с градушките при извънредна среща със земеделците заради щетите върху реколтата, нанесени от майските градушки. Заради големите поражения от градушките..
Нов потенциално отровен облак наложи блокадата на над 70 000 души в домовете им в Испания. Властите в Андалусия призоваха жителите на Алкала де Гуадаира да останат на закрито и да не отварят прозорците си. Експлозия в химически склад е предизвикала пожар, след което се е образувал облак от дим. Евакуирани са всички работници от индустриалната..
110 университетски преподаватели призовават образователния министър Красимир Вълчев незабавно да се откаже от инициативата за въвеждане на задължителен учебен предмет "Добродетели и религии". В отворено писмо те посочват, че тази инициатива няма добавена стойност за българското образование, измества фокуса от необходимите реформи, създава условия..
Една от най-вълнуващите книги, които прочетох в последно време е "Вода"- творба на може би най-популярният съвременен ирландски писател Джон Бойн. Може..
Единственият изход е отстраняване на президента , изказа мнение пред БНР икономистът Красен Станчев. В предаването "Преди всички" той коментира..
Ако си политик, който иска да има политическо бъдеще, ще следваш мнозинството от българските избиратели. В чл. 1 от Конституцията пише, че решенията..