„Това са джем сешъни, в които ще участват Теодосий Спасов, Ангел Димитров, Кристофър Херман – виолончело и невероятен композитор от Франкфурт, както и много други джаз, поп, рок и фюжън групи ще участват. Очакваме Стунджи и Недялко Недялков с техния проект“, разказа Вероника Тодорова пред БНР. Предвидено е участието и на танцови ансамбли от различни населени места.
В ход е и съвместно турне на Вероника Тодорова с Веско Ешкенази в страната. След концерта във Варна, идната седмица изпълненията им ще зарадват публиката в Бургас и Пловдив.
„Това е уникална магия, която се получи между нас буквално от първите секунди и истински се насладихме да музицираме заедно“, сподели Вероника Тодорова в предаването „Преди всички“.
След успешната си дейност зад граница и решението да се завърне окончателно у нас акордеонистката признава, че не съжалява.
„Така го почувствах и не съжалявам за миг. Разбира се, имах много опасения и страхове преди да тръгна с куфарите. Но самия факт, че те се изпариха в първите два месеца, ми показва, че решението ми е било правилно. Мисля, че родината има нужда от хора като мен, които са събирали опит извън страната и имам усещането, че тук мога да бъда много по-полезна.“
„В колкото и други големи зали и театри да съм свирила, наистина е невероятно – енергията в родината е съвсем различна“, каза още Вероника Тодорова.
Цялото интервю слушайте в звуковия файл.
Звездомир Керемидчиев, фронтменът на АХАТ и АНАЛГИН е специален гост на БНР. На 8 октомври е последният концерт от лятното турне на Б.Т.Р. и АХАТ Концертът ще се проведе в зала 1 на НДК и е част от "Националното турне 2025" на Б.Т.Р., със специални гости АХАТ в състав: Звездомир Керемидчиев, Антоний Георгиев - Тонто, Денис Ризов, Антоан Хадад...
Варненката Евдокия Чочева навърши на 29 септември 106 години. Тя следи събитията, прави гимнастика всяка сутрин, но и умствена - рецитира наизуст стихове на Вапцаров и на други поети, следи и военните конфликти по света и слуша само Радио Варна и БНР. Сестра ѝ е една от двете първи говорителки на Радио Варна. Евдокия Чочева е родена и израснала в..
Днешната гостенка в рубриката ни "Горещи сърца" вече повече от 30 години се занимава с шотокан карате. Защитила е майсторският пети дан в това бойно изкуство и продължава да печели медали на световни и европейски първенства. За нея обаче по-важно от степените и отличията е възможността, която ѝ дава каратето, да развива и надгражда себе си и "всяка..
"Отново успях да направя много добър резултат . Това ми дава мотивация да продължа ", каза пред БНР Ружди Ружди, световна звезда сред параолимпийците, който неотдавна постигна шеста световна титла в леката атлетика. Ружди Ружди пак е световен шампион Посрещнаха световния шампион Ружди Ружди Ружди Ружди: Беше ми мечта да подобря..
Джейн Гудол, видна природозащитничка и приматолог, водещ световен експерт по шимпанзетата, почина на 91-годишна възраст, съобщи Би Би Си. Наблюдения на Джейн Гудол помогнаха да се разкрие колко тясно свързани са хората с шимпанзетата. Тя също така работи неуморно по проекти за опазване на природата по целия свят. Д-р Гудол е починала от..
Срещам доктор Али Феник на Софийската Алея на книгата . Търпеливо изчаквам десетките читатели, дошли да се снимат с любимия си инфлуенсър и да поговорят с него по темите, свързани с човешкото поведение. Али отделя време за всеки един човек, като не пести полезни съвети. Доктор Феник разказва, че в момента живее в Португалия, където и..
Бившия музикален редактор и водещ в програма "Хоризонт" на БНР Бояна Андреева участва в проект, подпомогнат от Национален фонд "Култура" и така песните на нейния дядо Марин Камбуров, последовател на Учението на Бялото братство, излизат на бял свят. Бояна Андреева издава албум с реставрирани архивни записи на Марин Камбуров, правени в домашна..
"Не съм съгласна с определението, че "Хамас" е радикална групировка" . Това отбеляза пред БНР д-р Милена Ангелова , която се завърна от Газа:..
" Де факто има река , де юре в една сериозна част от тази площ, която е наводнена, също има река, но има нещо много интересно - според кадастъра де юре..
Казусът "Сарафов" може да се реши с намеса на законодателя - или разпоредбата да се направи с обратно действие, или да започне процедурата по избор на..