Плувецът Йосиф Миладинов ще бъде втори знаменосец на откриването на летните олимпийски игри в Токио, заедно с титуляря Мария Гроздева. Това заяви президентът на федерацията ни по плувни спортове Георги Аврамчев.
На свое заседание в началото на месеца Изпълнителният комитет на БОК определи Гроздева, за която това ще бъде седмо участие, за знаменосец на България. Организаторите на игрите в Токио обаче са пожелали всяка страна да бъде представена от двама знаменосци - мъж и жена. Поради това честта да носи българското знаме ще има и Миладинов.
Като очаквания от представянето, Аврамчев заяви, че се надява на присъствието на наши плувци минимум на финалите на две от дисциплините. И допълни, че има състезатели, като Йосиф, които не са се ваксинирали, тъй като не са пожелали. „Имаше една предварителна нагласа, че в Токио няма да се допускат състезатели без ваксина, за щастие това не се потвърди. Насила не можем да накараме никой да се ваксинира", заяви Аврамчев.
Още от президента - в първия звуков файл.
Селекционерът Кристиян Минковски допълни: „Съставът от европейското първенство за юноши и девойки в Рим, както и олимпийският, са гаранция за успешен следващ олимпийски цикъл за игрите в Париж. И се надявам, че в навечерието на следващата олимпиада, ще застанем пред вас в по-голям състав.“
В делегацията ни за игрите влизат треньорите Кристиян Минковски и Николай Вакареев, и състезателите Антъни Иванов, Йосиф Миладинов, Калоян Левтеров, Диана Петкова и Любомир Епитропов.
Още от Минковски, Диана Петкова и Любомир Епитропов - във втория звуков файл.
Борусия (Дортмунд) се класира за осминафиналите на Шампионската лига, след като постигна равенство без голове в реванша срещу Спортинг (Лисабон), което изпрати германския клуб напред. Първият мач в португалската столица бе завършил с категоричен успех с 3:0 за германския тим и в реванша рутинно той стигна до класирането. Серху Гираси, водещият..
Съставът на Монтана 2003 надигра хърватския Студио Загреб с 80:66 (24:19, 21:22, 24:9, 11:16) като гост в среща от редовния сезон на Адриатическата лига по баскетбол за жени. Успехът бе втори пореден за българския отбор, след като само преди 24 часа Монтана 2003 победи друг хърватски отбор Трешневка 2009 с 81:67 и вече има актив 10-5 на второ място във..
Най-добрата българска състезателка Александра Фейгин се класира на седмо място в кратката програма на тестовия турнир по фигурно пързаляне в Милано, който се провежда година преди Зимните олимпийски игри в Италия. Фейгин получи за изпълнението си оценка от 53.36 точки, от които 29.56 за технически елементи, 24.80 за компоенти на програмата и 1.0..
Френският отбор по биатлон продължава да събира медалите на Световното първенство, което продължава в швейцарския зимен център Ленцерхайде. Днес на 20 км индивидуално при мъжете шампион стана Ерик Перо с време 47:58.1 минути и един пропуск при стрелбите. Второто място е за Томазо Джакомел от Италия с 48:50.5 минути и също една грешка, чак при четвъртата..
Никола Цолов (България, Кампос Рейсинг) даде шесто време в предсезонните тестове на Формула 3 на пистата в Барселона, след като регистрира върхово постижение 1:28.011 минути на 4.657-километровото трасе в Каталуния. Българинът изостана с 0.300 секунди от лидера Ноел Леон (Мексико, Према Рейсинг). Цолов, шампион във Формула 4 Испания от 2022, завърши..
Петър Занев започна работа като координатор в ЦСКА, съобщиха официално от клуба. Бившият изтъкнат защитник ще следи и ще подпомага развитието на младите футболисти от първия, втория и третия тим на "армейците" и прехода им между отделните селекции. Той ще поддържа тясно взаимодействие с директора и треньорските екипи на Академия ЦСКА. Занев е роден в..
Редица спортни клубове, които носят името на Васил Левски почетоха днес 152-годишнина от смъртта на своя патрон. Начело на процесията на футболния "Левски" пред паметника на Апостола в столицата, бяха юношите на клуба Марин Петков и Асен Митков. Те бяха следвани от изпълнителния директор на клуба Даниел Боримиров и треньора Хулио Веласкес. В..
Полицията в Благоевград обяви за издирване 39-годишна жена от село Аврамово, община Якоруда, и 7-годишния и син. Двамата са в неизвестност от 10..
Тревожното е, че ученици в прогимназиална възраст използват вейпове. Това заяви пред БНР Асен Александров, директор на 51-во училище в София,..
Повече от 2 месеца институциите у нас – АПИ, националното ТОЛ-управление, МРРБ и МС, мълчат за осъдително за България решение на Съда на Европейския..