Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

България ще е домакин на две световни купи по скокове на батут

Българска федерация по скокове на батут спечели домакинството на две световни купи, които ще са олимпийски квалификации за игрите в Париж през 2024 година.

За следващия олимпийски цикъл Междунарадната федерация по гимнастика (FIG) е предвидила да има общо 6 Световни купи с ранг олимпийски квалификации. Състезанията са разпределени в следния ред : 4 световни купи ще се състоят през 2023 година, а 2 надпревари ще има в олимпийската 2024 година.

България подаде своята кандидатура през месец юни, а положителният отговор за родното домакинство дойде преди седмица. Световните купи по скокове на батут ще се проведат през октомври 2023 и месец април година по-късно в Двореца на културата и спорта във Варна.

За настоящите олимпийски игри в Токио страната ни не успя да спечели квота. Причината е подмладения национален отбор, който в момента наброява 30 състезатели разширен състав.

Всички те се подготвят за следващия олимпийски форум, който е само след три години във френската столица.

Предстоящите домакинства на двете световни купи ще са трамплин за родните състезатели към спечелване на визи за Париж 2024.

Догодина България е домакин на световното първенство по скокове на батут, което ще се проведе в столичната "Арена Армеец".




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Весела Димитрова

Весела Димитрова: В състава ще има размествания

Старши треньорът на ансамбъла Весела Димитрова обяви, че ще направи размествания в състава след неуспешното представяне на Европейското първенство по художествена гимнастика в Талин (Естония). София Иванова, Рейчъл Стоянов, Алина Коломиец, Сузан Пуладиан, Даная Атанасова и Виктория Георгиева допуснаха доста груби грешки и в двете си композиции,..

публикувано на 09.06.25 в 16:07
Мариела Пашалиева

Мариела Пашалиева: Трудно приех предложението да стана треньор на Италия

Преди месец една от най-добрите български треньорки по художествена гимнастика Мариела Пашалиева стана главен треньор и пое националния отбор на Италия. Българката зае мястото на уволнената Емануела Макарани, освободена заради обвинения в малтретиране на състезателките. Европейското първенство в Талин беше дебют на Пашалиева начело на „Пеперудите“...

публикувано на 09.06.25 в 07:45
Невяна Владинова - вицепрезидент на БФХГ

Невяна Владинова: Не можехме да мечтаем за такъв ден - Стилияна го заслужи

Вицепрезидентът на Българската федерация по художествена гимнастика Невяна Владинова, която беше ръководител на българската делегация на Европейското първенство в Талин, направи анализ на представянето на грациите на шампионата. България завърши участието си в естонската столица с общо пет медала – три златни и един сребърен, спечелени от Стилияна..

публикувано на 09.06.25 в 07:15
Роберт Левандовски

Роберт Левандовски спира да играе за Полша

Звездата на полския футбол Роберт Левандовски прекратява участието си в националния отбор. 36-годишният нападател използва социалните мрежи, за да обяви решението си, което е продиктувано от конфликт между него и селекционера Михал Пробиеж. “Предвид обстоятелствата и загубата на доверие към селекционера, взех решение да се откажа от..

публикувано на 09.06.25 в 06:26

България на второ място в класирането по медали на ЕП по художествена гимнастика в Талин

България завърши на второ място в класирането по медали на 41-о Европейско първенство по художествена гимнастика в естонската столица Талин. Националките ни спечелиха общо пет отличия - три златни и един сребърен на Стилияна Николова на финалите и в многобоя, както и бронзов на ансамбъла за девойки в състав Рая Божилова, Йоана Мотева, Анания Димитрова,..

публикувано на 08.06.25 в 20:47

Eмоции, високи скорости и атрактивни изпълнения на Red Bull Showrun в София

Шоуто Red Bull Showrun Sofia оправда очакванията и зарадва почитателите на високите скорости по улиците на София. Главни действащи лица бяха 18-годишният ни пилот във Формула 3 Никола Цолов, който е част от Red Bull Junior Academy и се представя много силно от началото на новия сезон, и легендата от Формула 1 с над 60 подиума в кариерата – Дейвид..

публикувано на 08.06.25 в 20:19
Стилияна Николова и Бранимира Маркова

Стилияна Николова: Усещах подкрепата на феновете в залата

Трикратната европейска шампионка на обръч, топка и бухалки, както и вицешампионка в многобоя Стилияна Николова, беше много щастлива от представянето си в последния ден на 41-ото европейско първенство по художествена гимнастика в естонската столица Талин. "Много съм доволна от представянето си днес и най-вече от това, че успях да покажа съчетанията..

публикувано на 08.06.25 в 16:33