Пожарите в южната италианска област Калабрия взеха вече 5 жертви, а 4 души са ранени. Ситуацията е най-драматична в провинцията на град Реджо Калабрия.
Цяла седмица не спират пожарите покрай и в планинския масив Аспромонте, които обхванаха и едноименния национален парк. Буковата гора под закрилата на ЮНЕСКО също е в опасност.
Евакуирани са 1000 души от селището Гротериа, където огънят стигна до неговия център.
Освен че пламъците взеха човешки жертви на различни места в областта, балансът е драматичен като цяло за дивата природа и екосистема или както каза кмета на Реджо Калабрия Джузепе Фалкомата.
"Губим нашата история, нашата идентичност се изпепелява", обясни той.
В помощ на огнеборците в Калабрия ще се присъединят 130 подкрепления от други области. Регионалният съвет отправи искане до правителството за обявяване на извънредно положение. Кметовете на различните селища са убедени, че пожарите са предизвикани умишлено.
Сериозни пожари продължава да има на островите Сицилия и Сардиния.
Град Сиракуза на остров Сицилия регистрира рекордна за Европа температура от 48,8 градуса по Целзий . Пикът на африканския антициклон, обхванал най-сериозно южната част на Италия, ще е в четвъртък. Толкова висока температура досега не е регистрирана в..
Не спират пожарите в Италия. Една от причините са високите летни температури, които през следващите дни се очакват да достигнат пак до 45 градуса по Целзий. Премиерът Марио Драги подписа декрет за национална мобилизация на оперативните..
Метеорологичните прогнози за Италия предвиждат най-горещата лятна седмица – до близо 48 градуса по Целзий в южната половина от страната. В осем града се очаква да бъде обявен червен код. Африканският антициклон наречен от италиански..
Лидерите на Германия, Обединеното кралство и Франция, известни още като E3, публикуваха съвместно изявление, в което се казва, че "е дошло времето" войната в Газа да приключи. "Призоваваме всички страни да сложат край на конфликта, като..
Делян Пеевски официално е единственият лидер на ДПС, след като Софийският градски съд (СГС) е вписал решението на Националната конференция на партията в регистъра на политическите партии. Това показа справка на БНР. С решението се заличава поста..
Председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен обяви, че ще се срещне с президента на САЩ Доналд Тръмп в Шотландия тази неделя, за да обсъдят трансатлантическите търговски връзки. В съобщение, публикувано в социалната медийна..
Община Сапарева Баня глоби с по 3 хил. лева две домакинства за поливане с питейна вода, съобщи кметът Калин Гелев. Той добави, че няма да има компромиси и толерантност за подобни нарушения и контролът ще e постоянен. В курорта Сапарева баня..
Три необитаеми къщи в каварненското село Белгун са изгорели вследствие на разразил се този следобед пожар. Огънят е тръгнал от сухи треви в южната част на населеното място и бързо се е разпространил. Към момента огънят в село Белгун, община..
Черният леопард е бил забелязан до шуменския квартал "Мътница". Минути след 17 часа днес Цветанка Милкова, главен специалист на квартала, е предприела уведомяване на местните жители да бъдат предпазливи. Това обясни тя пред Радио Шумен . Милкова е..
В дните петък, събота и неделя до края на месец август Пътната полиция организира специализирани полицейски акции, които ще стартират всеки петък в 13.00 часа и ще приключват в неделя. Това съобщи комисар Мария Ботева - заместник началник на..
Имам документ, в който ми се обяснява, че един съдия не е написал делото си 13 месеца – повече от година, защото е трябвало да отговаря на народния..
Извънредната ситуация с пожара край Костинброд се е развила много бързо – в рамките на 30 минути, не е имало време да се изпрати съобщение чрез..
Не очаквам да има среща между Путин и Зеленски, Русия иска капитулация на Украйна! Това мнение изказа пред БНР о.р. кап. I ранг Васил Данов от..