Овладяха пожара в Индустриалната зона на Плевен. Близо 5 часа шест екипа огнеборци гасиха пламъците.
Няма пострадали хора и нанесени щети.
Силните пламъци обхванаха бързо голямо пространство в Индустриалната зона, сформиран е веднага щаб и са предприети всички мерки, за да се овладее пожара. Марияна Цветкова - говорител на Областната дирекция на МВР:
"Няма информация за пострадали граждани. Вероятна причина за пожара е небрежност при боравене с открит огън".
И към момента на мястото има екип от огнеборци, каза директорът на Регионална дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“ комисар Станислав Атанасов:
"Пожарът е овладян. Все пак са оставени два екипа там на дежурство, защото е до главния път, а там продължава някакво горене, макар и минимално, което от вятъра може да се разгори, но нещата са под контрол, ограничени са и няма да излезе извън тази зона, която е определена".
От МВР припомнят:
"Категорична е забраната за палене на сухи треви и стърнища. Установените нарушители ще бъдат санкционирани с глоба от 200 до 2000 лева".
В рамките на отбелязването на 152-та годишнина от гибелта на Васил Левски във Враца организират факелно шествие. В него ще се включат ученици, представители на институциите и граждани. С 200 факли те ще преминат по пешеходната улица от паметника на Христо Ботев до монумента на Апостола в центъра на града. Там ще бъде представена програма,..
Западната цивилизация може да рухне като Римската империя, освен ако консерваторите не се възродят и имиграцията не бъде намалена, каза лидерът на британската Консервативна партия Кеми Бейдънок в реч на конференцията на Алианса за отговорно гражданство, събрала десни политици от цял свят в Лондон. В реч, излагаща визията си за трансформиране на..
“Европейските страни се сблъскаха по въпроса за изпращането на войски в Украйна”, гласи заглавието на уводната статия в днешния брой на „Файненшъл таймс“. На кризисната среща в Париж, предназначена за постигане постигне консенсус за това как да отговорят на мирните преговори на американския президент Доналд Тръмп с Русия, до това не се стигна. Полша..
Минералната вода в боляровското село Стефан Караджово ще бъде отдадена на концесия при проявен инвеститорски интерес. Повече от 20 години лековитата минерална вода не се използва. Подготвена е документацията за отдаването на концесия и се очаква процедурата да бъде обявена от Министерството на околната среда и водите, информира кметът на..
Кипърският туризъм постави първия за 2025-а рекорд. През януари е регистрирано най-голямото увеличение на пристигналите гости за последните 21 месеца, обяви Статистическата служба. Много по-добър в сравнение с миналия януари е и потокът от резервации от европейските туристически пазари към острова. Януари записа повече от 112 000..
В Обединеното кралство продължава процесът срещу българските граждани, обвинени в шпионаж в полза на Русия. На последното заседание на Централния наказателен съд бяха изслушани адвокатите на Ваня Габерова, Катрин Иванова и Тихомир Иванчев, които продължават да не се признават за виновни. Ръководителите на шпионската клетка Орлин Русев и Бисер Джамбазов..
Самолетна катастрофа е станала на международното летище "Пиърсън" на канадския град Торонто. Самолетът е на американската авиокомпания "Delta Air Lines" и е марка "Bombardier" с 80 души на борда. Пристигал е от Минеаполис, Съединените щати. На видеозапис, заснет от един от тях, се вижда, че самолетът е насред заснежена писта, обърнат по таван. Пожар..
В Къщата на художниците в Плевен е подредена изложба, която е своеобразно емоционално завръщане. Убавка и Костика са едни от най-разпознаваемите и..