Полицията в Кипър повдигна обвинения срещу четирима души за разпространeние в социалните мрежи на фалшива новина за смърт на дете след ваксинация. Заплашва ги присъда до 2 години затвор.
Трима мъже на възраст 32, 45 и 55 години и 58-годишна жена стоят зад фалшивата Covid публикация във Facebook миналата седмица, установи завършилото полицейско разследване.
Докладът от него бе предаден на главния прокурор с препоръка четиримата заподозрени да бъдат изправени пред съда. Те бяха арестувани по-рано, обвинени и освободени до делото.
Полицейското разследване започна след жалба от Кипърската медицинска асоциация и Кипърското педиатрично общество.
Според фалшивия пост 12-годишно дете е починало в болницата в град Лимасол ден след като е било ваксинсирано срещу коронавирус и това е било „потвърдено от вътрешни хора”.
Смъртен случай при дете след поставяне на ваксина бе отречен от здравното министерство, болницата и ваксинационния център в града.
Законът в Кипър определя публикуването на дезинформация и фалшиви новини като престъпление, което се наказва с до 2 години затвор или глоба от над 2600 евро, или и двете присъди заедно.
Общинският съвет в Карлово ще гласува днес процедура за терена, върху който ще бъде изграден новият завод за барут, съсобственост на ВМЗ -Сопот и на германската фирма "Райнметал". Договорът между двете фирми беше подписан във вторник и съдържа планове за производство също на 155-милиметрови артилерийски снаряди. Изпълнителният директор на..
Водните запаси на Кипър са пред изчерпване, алармират от екоминистерството в Никозия. Зимата се очаква да бъде по-суха от миналогодишната, а язовирите са запълнени до 10 % от капацитета. В момента разполагат с 31 млн. кубически метра вода - 2,5 пъти по-малко, отколкото преди година. Това е четвъртата поредна година на безводие, която се очаква да..
Американският президент Доналд Тръмп и китайският му колега Си Цзинпин ще разговарят в Южна Корея. Проблемните теми между двете водещи икономики са в широк спектър - от редкоземните метали до търговията със земеделска продукция. Очаква се Тръмп да поиска от Китай ангажимент в борбата с наркотика фентанил, който вече е причинил десетки хиляди..
Американските военни са атакували още един кораб в Тихия океан, за който смятат, че е пренасял наркотици. Убити са четирима души, поясни с публикация в платформата "Х" шефът на Пентагона Пийт Хегсет. Съобщението идва ден след като при американски военни удари бяха убити повече от 12 души в четири кораба в източната част на Тихия океан. С това общият..
Американският президент Доналд Тръмп съобщи, че е дал съгласието си Южна Корея да изгради ядрена подводница. От публикацията му в "Трут сошъл" става ясно, че тя ще бъде построена във Филаделфия, щата Пенсилвания. Ройтерс пояснява, че Доналд Тръмп и южнокорейският президент Ли Дже Мюнг са финализирали търговска сделка, в която Сеул ще купи нови..
В Кипър се задават промени в данъчното облагане. Корпоративният данък се увеличава от 12,5% на 15%. Въвеждат се и по-строги механизми за борба с укриването на данъци. Годишният необлагаем доход се повишава с 1 000 евро и става 20 500 евро. Допълнителни данъчни облекчения се предоставят на семейства с деца с годишен доход до 80 000 евро. Това е..
Центристката партия Д66 е на път да спечели най-много гласове на парламентарните избори в Нидерландия и да победи крайната десница, показват данните от екзитпол, цитирани от световните агенции. Така Роб Йетен може да стане най-младият министър-председател на страната. Първите данни от екзитпола в големите градове показват по-висока..
"Знаехме, че д-р Хасърджиев има лични проблеми. От много време се опитвахме да му помогнем. Но той не желаеше да потърси психологическа или каквато и..
"Съединението срещу Задкулисието ” е новата книга на историка Стефан Дечев, който з авършва "История" в Софийския университет, специализира в..
Основният проблем в момента е липсата на каквато и да е прозрачност в договорките за управлението . Това мнение изрази пред БНР Румяна..