Лидерът на БСП Корнелия Нинова заяви днес, че вижда обозрим срок за връщане на получения мандат за формиране на правителство 10-15 септември, ако на разговорите с останали партии не бъде постигнато съгласие за кабинет. Целта на това забавяне е да бъде приета актуализацията на бюджета от Народното събрание.
БСП ще настоява да бъдат съкратени сроковете за предложения преди второ четене на актуализацията на бюджета, каза Нинова.
Тя уточни, че ще изчака да чуе позициите на поканените на разговори, за да стане ясно дали все пак може да се стигне до разбирателство за кабинет, но разговори за противодействие на Covid кризата и ниските доходи са наложителни.
„Очевидно е, че след интервюто на Слави Трифонов настроенията започват да се променят. Имаме избор – или веднага да върнем мандата, ако днес за последно чуем, че няма да има подкрепа, или да проявим отговорност и да го задържим, докато не намерим отговор на тези най-важни въпроси за българския народ. Ние избираме второто.
Затова ще направим следното от днес нататък. Първо, поканите за срещи към другите партии остават – да кажат кой иска редовен кабинет, кой не иска и защо. Второ, на тези срещи, ако не постигнем като последен опит съгласие, поне да проявим разум и да формираме мнозинството на промяната, което в кратки срокове да направи актуализацията на бюджета“, каза Нинова в парламента преди срещата с представители на "Изправи се БГ! Ние идваме!".
Нинова заяви, че "БСП за България" ще положи всички усилия, за да състави редовен кабинет.
Израел и палестинската ислямистка организация "Хамас" извършиха петата размяна на заложници и палестински затворници по силата на споразумението за примирие в Ивицата Газа. "Хамас" освободи днес трима мъже - двама отвлечени от кибуца Беери в деня на координираните атаки на палестинската групировка на израелска територия, а - третият от..
Марин льо Пен, Виктор Орбан, Матео Салвини и Герт Вилдерс пристигнаха в испанската столица по покана на председателя на "Вокс" Сантяго Абаскал В общо изявление лидерите на крайнодесните партии остро разкритикуваха европейските институции. Според тях "Брюксел не е научил нищо от грешките си" и "по никакъв начин не се е отказал от стремежа си да..
Пленумът на БСП предлага да бъде отменен прекият избор за лидер на партията. Предложението ще бъде направено на Конгреса на социалистите, който ще се проведе следващата събота и неделя. По този начин бъдещият председател на социалистите може да бъде избран само от конгреса на партията. Предложението е направено по време на..
В Хърватия днес започна обявеният едноседмичен бойкот на местната търговска верига "Конзум" (Konzum), след като вчера за трети пореден петък недоволните от цените хървати бойкотираха магазините в страната. Бойкотът им обаче бе по-слаб в сравнение с предходните петъчни акции, съобщи хърватската национална телевизия ХРТ, цитирана от БТА...
Състав на Районен съд-Кюстендил постанови постоянна мярка за неотклонение "Задържане под стража“ за 34 – годишен перничанин, обвиняем за засяване, отглеждане и за държане на високорискови наркотични вещества в лаборатория в кюстендилското с.Ваксево. Определението подлежи на обжалване пред Окръжния съд. Наличните по делото доказателства са в..
Пленумът на Висшия съдебен съвет ще обсъди следващата седмица писмо от изпълняващия функциите председател на Върховния административен съд Георги Чолаков за отпускане на средства за ново хардуерно оборудване. То е необходимо след кибератаката срещу деловодната информационна система на административните съдилища, която стана на 27 януари...
През миналата година в област Монтана са били спрени социалните помощи на 400 души. Причината е, че са отказали да положат изисквания по закон общественополезен труд. 296 лица са санкционирани през миналата година, тъй като отказали еднократно да положат 40 часов общественополезен труд. Те са спрени от подпомагане за срок от два месеца. На..
Въвеждането на задължителна матура по математика в XII клас няма да стане от днес за утре. Трябва законодателна инициатива, съгласие в НС за промяна..
Соросоид стана обидна дума, защото хората нямат никаква мисъл за България. Джордж Сорос се надцени и мислеше, че тази вълна на "Отворено общество"..
Едно е желанието на работодателите, друго е реалната възможност за наемане на работници от трети страни. Работодателите трудно стигат до..