Европа трябва да си извлече поуки от Сирийската война и да не допусне хуманитарната криза в Афганистан да се превърне в бежанска, предупреди турският външен министър.
"Днес Турция подслонява 3 милиона и 700 хиляди сирийци и още 300 хиляди афганистанци. След разговор в Анталия с германския си колега Хайко Маас днес Мевлют Чавушоглу подчерта, че и дума не може да става страната му да приеме още хора:
"Ние изпълнихме нашите хуманитарни и морални задължения по отношение на мигрантите. Турция не може да поеме нов товар от бежанци".
Германският външен министър Хайко Маас подчерта, че летището в Кабул трябва да остане отворено и след като американските войски се оттеглят идния вторник, за да продължи извеждането на западни граждани и афганистанци, нуждаещи се от закрила.
Маас обеща, че Берлин ще помогне за това летището да продължи да работи.
"Ако талибаните наистина искат това и ако държави като Турция и Германия са готови, ние ще помогнем - не само финансово, но и технически", посочи ерманският външен министър Хайко Маас
Научно-практическа конференция "Русенски интервенционални дни" започна работа днес. Във форума участват повече от 300 лекари, сред които гости от 7 държави. Научно-практическата конференция се провежда за шеста поредна година и нейни организатори са лечебните заведения "Медика", Русенският университет и Българското дружество по интервенционална..
Според вицепрезидента Илияна Йотова ролята на България и Румъния за сигурността и развитието на Европейския съюз ще нараства. В интервю за Националната телевизия на Румъния Йотова подчерта, че Европа трябва да върне лидерските си позиции на световната сцена и да диктува решенията. В коментар за трудностите пред сигурността в контекста на..
Гръцките фермери заявиха готовност за протести и блокади следващата седмица. Земеделци и животновъди от област Тесалия, в Централна Гърция, решиха да преминат към протести следващата седмица. Те са недоволни от политиката на аграрното министерство. Искат незабавно да получат обезщетения и евросубсидии. Според тях високите цени на електроенергия,..
Общото събрание на ООН прие декларация, чиято цел е да вдъхне нов живот на решението за две държави между Израел и Палестина, но без участието на "Хамас". Текстът беше приет с 142 гласа "за", 10 "против", включително от Израел и ключовия му съюзник Съединените щати, и 12 "въздържал се". Декларацията ясно осъжда "Хамас" и настоява организацията да..
Президентът на Украйна Володимир Зеленски благодари на американския специален пратеник Кийт Келог за посещението му в Киев днес, като направи шеговита препратка към популярното мнение сред жителите на столицата, че присъствието на Келог е най-доброто средство за възпиране на руските въздушни атаки. "Когато Кийт Келог е в Киев, жителите на..
П ред Съдебната палата в София се провежда п ротест в подкрепа на кмета на Варна Благомир Коцев, когото съдът остави в ареста. Съдът реши, че кметът на Варна Благомир Коцев остава в ареста Инициатор е Инициатива "Правосъдие за всеки", а мотото е: "Отпор срещу диктатурата! Свобода за Благомир Коцев!". Благомир Коцев остава в ареста,..
Софийският градски съд остави за постоянно в ареста бившия заместник-кмет на София Никола Барбутов и бизнесмена Петър Рафаилов. Двамата са обвинени за участие в престъпна група за корупционни престъпления. Според съдия Александра Йорданова, не е разколебано обоснованото предположение, че Барбутов и Рафаилов са извършили престъпленията, за..
"Опасявам се, че за случая в Полша повече става въпрос не за военнотехнически аргументи, а за политико-пропагандни аргументи , така че ще се опитам да..
И след протеста утре ще се борим за падането на това правителство до последно, заяви в интервю пред БНР лидерът на "Възраждане" Костадин..
"Успешно сме защитени. Това е и една от констатациите, които прави генералният секретар - че НАТО е демонстрирало способност и готовност за отбрана и..