Венцислав Димитров е новият член в Надзорния съвет на Левски. Той ще бъде представител на новия партньор на клуба спонсора, който е букмейкърска компания. Наско Сираков, Константин Папазов и Петър Ганев остават в НС.
Това стана ясно след около 7-часовата сбирка на "синия" форум.
Венцислав Димитров е роден през 1974 г. в Русе. Завършва Математическата гимназия в родния си град. Има магистърска степен по финанси от Университета за национално и световно стопанство в София.
Димитров е финансист с дългогодишен опит. Има осемгодишен опит като консултант на клиенти в банковата сфера, включително като ръководител на екип и директор на банков клон.
Опитът му в областта на валутните пазари е 11 години, в това число и международни.
Над четири години е бил ръководител на екип от специалисти, осигуряващи финансово обслужване, като връзка с финансови институции, инвестиционни планове, управление на свободни средства, приватизационни сделки, финансов анализ на компании, контрол, отчети и др. В компетенциите му влиза и изготвянето на бизнес планове, финансови анализи, оценки и консултиране.
В момента Димитров заема отговорна позиция в една от най-големите български компании от игралната и развлекателната индустрия.
На Общото събрание днес на "Герена" не се стигна до някои сензации, въпреки неговата продължителност (почти шест часа). Очаква се човек на Palms Bet да попадне и в УС на клуба. На събранието се появи и бившият собственик на Левски Тодор Батков, който похвали футболистите за мъжката игра срещу Берое и сладката победа. Има вероятност Батков да попадне в ръководството на Левски, както и да дари безвъзмездно на любимия си отбор солидна финансова сума. Сираков засега запазва контролния пакет акции, но по време на събранието на няколко пъти е подчертал, че има готовност да се раздели с книжата, ако към тях има реален интерес.
Изпълнителният директор на Левски Константин Баждеков разкри финансовата картина в Левски след края на Общото събрание на "сините".
Забавените заплати до юли към футболисти и персонал на клуба са на стойност около 800 000 лева, но Баждеков се надява, че те скоро ще бъдат изчистени.
"Искам да благодаря на всички, които са в Левски за търпението, което проявяват. Много разчитаме на феновете. Създава се грешна представа, че с подписването с Palms Bet, ще се случи голямо финансово изобилие. Разчитаме на една програма, която ще развие маркетинга ни. Много ще разчитаме на помощта на Palms Bet. Ние сами трябва да си регулираме приходите и да излезем от трудната ситуация. Пред БФС редовно се отчитаме. Най-спешните са задълженията към НАП и към господин Хубчев. Трябва да ги решим бързо, за да прекратим напрежението. Другите не притесняват оперативното ръководство. Ние ги обслужваме частично. С НАП имаме споразумение, което е подписано и имаме забава в изпълнението му, но не и в отношенията, които имаме. В момента погасяваме задълженията и имаме документ, който сме предоставили пред лицензионната комисия. Имаше задължения към футболисти, които трябваше да изчистим. Днес ни беше срокът да го представим и го направихме. В коректно отношение сме. Не отричам, че имаме забавяне, но всичките ни разходи към държавата се знаят. В тази посока ще са си усилията в бъдеще - да се направи погасителен план за паричните потоци, който ще представим в най-скоро време. За съжаление, приходите ни от мачове намаляха драстично от резултатите. Разчитаме, че с някои новини, които ще се случат в спортно-техническата част интересът към клуба ще се повиши и ще зарадваме феновете", каза Баждеков.
Той уточни, че в момента заплатите на футболистите от първия отбор са около 150 000 лв, а миналата година са били 800-900 000.
Дисциплинарната комисия на Българския футболен съюз наказа Ботев (Пловдив) с имуществена санкция в размер на 2800 лева заради използване на пиротехника от феновете по време на отложения мач с Левски вчера. Решения на Дисциплинарна комисия на БФС: 6-ти кръг ППФЛ: С предупреждения – 4 състезатели Със спиране от състезателни права –..
Димитър Кузманов загуби от германеца Том Генч с 4:6, 4:6 и отпадна във втория кръг на тенис турнира на трърди кортове в испанския град Вийена от сериите "Чалънджър". Българинът, който е под номер 265 в световната ранглиста на АТП, допусна пробив в седмия гейм на първия сет, което бе достатъчно за Генч да поведе. Във втората част..
Волейболен клуб „Левски“ посрещна своите герои от националния отбор, който спечели сребро на световното първенство в Манила (Филипините). Те бяха приветствани от стотици деца от школата на "сините" и привърженици на волейбола. Симеон Николов, Александър Николов, Венислав Антов, Стоил Палев, Дамян Колев, Димитър Добрев и Преслав Петков раздаваха..
Турският шампион Галатасарай поднесе изненадата на втория кръг в Шампионската лига по футбол, побеждавайки на свой терен английския Ливърпул с 1:0. Единственото попадение в мача вкара Виктор Осимен още в 16-ата минута от дузпа. Реал (Мадрид), който не остави много надежди на Кайрат (Казахстан) и го победи с 5:0, Байерн (Мюнхен) и Интер (Милано)..
Аталанта постигна първа победа през сезон 2025/26 в Шампионската лига, надделявайки над белгийския ФК Брюж с 2:1. В другия ранен мач от втория кръг Реал (Мадрид) не срещна кой знае какви трудности при гостуването си в Казахстан и отнесе местния Кайрат (Алмати) с 5:0. За Белия балет това е втори успех през този сезон и те вече имат 6 точки. Кайрат пък..
Израелският Апоел Тел Авив победи испанския Барселона със 103:87 (26:26, 25:19, 31:25, 21:17) в първия в историята двубой от редовния сезон на баскетболната Евролига, който се игра на българска земя, в "Арена 8888" в София. Няколко хиляди зрители видяха победния дебют на Апоел в първия кръг от най-престижната европейска клубна надпревара по баскетбол..
С гол на Мустафа Сангаре, реализиран през второто полувреме, Левски постигна минимална победа с 1:0 при гостуването си на Ботев (Пловдив) в отложена среща от шестия кръг на футболната Първа лига. Нападателят на "сините“ се разписа в 75-ата минута след асистенция на Акрам Бурас, като преди това на два пъти играчите на Хулио Веласкес уцелиха гредите...
През втората половина на октомври ще имаме хубави есенни дни , но месецът започва с ударна зимна обстановка. Това обясни пред БНР метеорологът..
Срещам доктор Али Феник на Софийската Алея на книгата . Търпеливо изчаквам десетките читатели, дошли да се снимат с любимия си инфлуенсър и да..
Сега е безвремие и нито една тенденция не може да се вид в политическата ситуация у нас. Има много събития, но няма нищо ново, коментира в..