Анексите се подписват от лечебните заведения по желание, а не насила, допълни Салчев.
„Не можем да накараме нито едно лечебно заведение да изпълнява насила тези дейности.“
Това не е заместваща всички останали мерки, а допълнителна мярка, подчерта Петко Салчев в предаването „Преди всички“. По думите му това е допълнителна опция, която позволява пациенти, доказани с Covid, да бъдат наблюдавани и лекувани в домашни условия.
Личните лекари не са изключени от този процес, те могат да издават електронни направления, уточни управителят на Здравната каса.
Салчев определи Covid центровете като „една хубава идея, която трябва да бъде добре подготвена организационно“.
Касата като платец е готова да посрещне и това предизвикателство, декларира той.
Според Салчев е имало избързване в обявяването на инициативата.
Фармацевтите не са наясно как ще работят, ако при тях дойде пациент с изписани безплатни лекарства след посещение на Covid зона.
„Имаме много кратко писмо от 5 реда, което не дава пълна информация как точно ще се работи с този вид рецепти“, посочва фармацевт в София.
Засега дефицит за медикаменти няма, но е възможен такъв, ако отново настане паника и започне презапасяване, смята тя.
По стандартната схема лечението на по-леките случаи на коронавирус в домашни условия излиза около 70-80 лева, допълва специалистът.
Няма никаква информация, например от Фармацевтичния съюз, няма никакво официално писмо, изтъква друг фармацевт, който не отчита голямо засилване на търсенето.
„Нито един човек досега не е питал.“
Специалистът заявява още, че информацията, която имат, е само от телевизията.
В Бургас неяснота цари както в аптеките, така и сред пациентите. В града има три обявени за разкрити, но неработещи Covid звена. Зоната в ДКЦ 1 не е била отворена, защото лекарят там се разболял и нямало кой да го замести.
Не функционира и обявената зона в ДКЦ „Св. Георги Победоносец“. В ДКЦ „Ел Масри“ пък работел Covid кабинет, но на 17 септември все още нямало сключен договор със Здравната каса и се чакали указания.
Не е бил синхронизиран и софтуерът за изписване на безплатните рецепти, като това щяло да отнеме време ивероятно ще е факт до края на месеца, обясняват от лечебното заведение пред БНР Бургас.
Повече по темата - в звуковия файл.Върховният касационен съд сложи точка на делото за тежката катастрофа от лятото на 2022 година, в която на столичния булевард "Черни връх" загинаха две млади жени. Магистратите потвърдиха 20-те години затвор, на които футболистът Георги Семерджиев беше осъден първо от Софийския градски, а след това и от Софийския апелативен съд. Върховните съдии..
"Не съм притеснен. Чувствам се подготвен. Каквото стане, не е краят на света ", каза пред БНР един от зрелостниците минути преди началото на матурата по български език и литература , която се провежда днес. Учениците пишат по вариант 4, който беше изтеглен тази сутрин в просветното министерство . " Готова съм на всякаква тема, която се падне ",..
Светът познава Димитър Маринов като великолепен актьор, станал популярен с филма "Зелена книга", удостоен с Оскар от филмовата академия на САЩ. Но не са много хората, които знаят, че той е и музикант, изразяващ душата си чрез цигулката и китарата. Филмът „Зелена книга“ с извънредна прожекция на „София филм фест на брега“ Преди броени дни..
Как изглежда животът на глухите деца, след като им бъде поставен кохлеарен имплант и започнат да опознават света на звуците? За историята на Венци и вълнуващия и труден път, по който е минало семейството му и той, от бебе до дипломирането му в Класическата гимназия в София, разказват родителите му пред журналиста Елена Бейкова. Зелен..
На децата отдавна не им е интересно в училище. Това заяви пред БНР Александър Чакмаков, директор на Първа английска гимназия в София. "Образователната ни система не дава интересни възможности на учениците да се развиват извън учебната програма". Учениците и учителите препускат… Министър Вълчев: Най-трудно е в 6. и 7. клас Чакмаков..
След влизането в ЕС България преживява промени, множество кризи и реформи. Все още спорим обаче дали членството ни отваря възможности за развитие, работа и образование. България преди и след членството в ЕС: Къде бяхме, къде сме и къде отиваме? Как се промени страната ни, след като избрахме демократичния път на развитие? България,..
Когато България се присъедини към еврозоната и имаме монети с българска национална страна, на тази от 2 евро, от която ще ни гледа светлият образ на отец Паисий, на гурта (кант на монетата) ще бъде изписано: "БОЖЕ ПАЗИ БЪЛГАРИЯ" с главни букви . Този надпис е бил използван върху монетите ни между 1882 и 1943 г. В специалното интервю за БНР..
На децата отдавна не им е интересно в училище. Това заяви пред БНР Александър Чакмаков, директор на Първа английска гимназия в София...
Репортаж на Латинка Светозарова в предаването "12+3" можете да чуете от звуковия файл.
" Видях транспортни работници, които бяха използвани от политиците. Бяха използвани от т.нар. икономическо мнозинство в Столична община, в което за мой..