Медицинският център в Ловеч и общопрактикуващият лекар д-р Светла Бояджиева бяха наградени за висок професионален ангажимент, постигнати резултати и съпричастност към имунизационната кампания на Република България срещу Covid-19.
Отличието се присъжда със заповед на министъра на здравепазването д-р Стойчо Кацаров.
Грамотите бяха връчени от областния управител Светослав Славчев и директора на РЗИ – Ловеч д-р Росица Милчева.
„Медицински център – Ловеч беше номиниран като здравно заведение, поставило най-много ваксини".
Славчев допълни, че общопрактикуващите лекари извършват успешна имунизационна кампания и по селата в областта.
„При желание на съответните кметове и кметски наместници, ако могат да организират хората, винаги има готовност да се изпрати мобилен екип за ваксинация. Ваксини има в достатъчно количество".
До момента в област Ловеч са поставени близо 40 000 дози ваксини. Със завършен имунизационен цикъл са малко над 20 хиляди души. Това обаче е под 17 на сто от местното население.
Съединените щати са изправени пред "война отвътре" заради престъпността и имиграцията в страната. Това обяви американският президент Доналд Тръмп по време на рядка среща с високопоставени военни командири в Куантико, щата Вирджиния. Тръмп ще председателства необичайна военна среща във Вирджиния Обръщайки се към генерали и адмирали, призовани от..
Софийският градски съд остави в ареста Борис Борисов и Георги Георгиев, служители на Изпълнителната агенция "Автомобилна администрация". Те са обвинени, че са поискали и получили подкуп от водачи на камиони, превозващи техниката на певеца Роби Уилямс за концерта му в София. Арести в "Автомобилна администрация", искали подкуп от шофьори на..
Шесткратният световен, шесткратен европейски и два пъти олимпийски шампион от параолимпийски игри в тласкането на гюле се прибра днес в България от Делхи, където на световния шампионат отново подобри и собствения си рекорд в дисциплината. Ружди Ружди пак е световен шампион Ружди Ружди: Беше ми мечта да подобря световния рекорд С..
Италианските волейболисти, които взеха златните медали на Световното първенство във Филипините, пристигнаха вчера в Рим. Те бяха посрещнати от хиляди приятели на волейбола и медиите, които излъчиха материали за световните шампиони. Минути след победата на италианците президентът на страната заяви, че ще ги приеме на 8 октомври. Селекционерът..
Решението за Топлофикация-София е произвежда повече електроенергия с топлоенергия, каза в интервю пред БНР Кремен Георгиев, председател на Асоциацията на топлофикационните дружества и бивш директор на столичната Топлофикация. "Дружеството изпусна моментът преди 20 години, когато се приватизираха другите топлофикации в страната. Направиха..
След огромния си успех на световното първенство по волейбол във Филипините сребърните ни медалисти отново са на родна земя. Тази сутрин те кацнаха на летище "Васил Левски" в София с полет на правителствения самолет от Истанбул. Волейболистите минаха по червен килим и през шпалир от гвардейци. Посрещнаха волейболистите ни с червен килим и венци..
Седем процента от българските медици са ставали жертва на физическа агресия по време на работа, а повече от половината от тях са се сблъсквали с вербална агресия от страна на пациенти. Това показва социологическо проучване, направено сред 800 лекари и медицински сестри по поръчка на Българския лекарски съюз. Друго проучване сред обществеността сочи, че..
Над 40 000 евро и 5000 лева са открити в домовете на двамата служители на Изпълнителна агенция "Автомобилна администрация", задържани за искан подкуп..
Това не е инцидент, а е типичен случай от последните месеци в Изпълнителна агенция "Автомобилна администрация". Там функционира организирана група,..
Двамата служители на Изпълнителната агенция "Автомобилна администрация", задържани за поискан подкуп, вече са уволнени. Това каза на брифинг в..