Баржите, които пътуват от Италия и чрез които заседналия край Камен бряг кораб ще бъде претоварен, пристигат на пристанището във Варна утре сутринта. Направен е нов водолазен оглед, който е заснет и предстои да бъде анализиран.
Екипажът на „Вера Су“ е подал сигнал до Световната организация за защита правата на морските работници с молба за помощ , като трима от моряците са поискали да бъдат свалени на сушата.
През днешния ден корабът е бил допълнително укрепен с въжета, информират от Министерството на транспорта.
Тази вечер пристигат и представители на салвидж компания, като предстои да се уточни процедурата, по която да бъдат качени на кораба, за да направят огледите си и да се пристъпи към действия по спасяването на товара и кораба.
Днес са били източени и последните горива и смазочни материали от плавателния съд.
Заради подадения сигнал за помощ от екипажа до Световната организация за защита правата на морските работници техен представител, както и такъв от „Морска администрация“ ще се качат при подходящо време на кораба, за да видят какви са условията, при които живеят моряците вече 16-и ден. Направени са опити разследващите произшествието органи днес да разпитат екипажа, но заради вълнението от 4-5 бала, не са успели.
Националният съвет на БСП се събра на пленум седмица преди провеждането на 51-вия конгрес на партията. Основна тема на заседанието се очаква да бъде организацията на висшия партиен форум. Конгресът трябва да се проведе следващата събота и неделя. Днес ще бъде засегната и темата за изборните документи за форума. Дора Янкова коментира за БНР..
Преди две години - през февруари 2023-а - в Обединеното кралство бяха арестувани петима български граждани по подозрение, че шпионират в полза на Русия. Орлин Русев, смятан за ръководител на шпионската клетка, Бисер Джамбазов, Катрин Иванова, Ваня Габерова и Иван Стоянов бяха изправени пред съда да отговарят по обвинения в следене на хора и опит..
Украйна обяви, че през нощта е била обект на руски нападения със 139 дрона. Половината от тях са били свалени, но след подобна атака е имало пожар в жилищна сграда в североизточния украински град Суми. Вчера при руско въздушно нападение в Сумска област бяха убити трима души. Киев отрича Русия да е превзела град Торецк в Източна Украйна...
Пътничка в автомобил e загинала при катастрофа край монтанското село Вирове. Шофьорът на колата е в тежко състояние в болницата в Монтана. Пътният инцидентът е станал преди обед в събота. Станал е челен сблъсък между лек автомобил и микробус. И двете превозни средства са били с монтански регистрации. Сигналът за катастрофата е получен..
Бионсе стана един от големите победители в церемонията по раздаването на 67-ите наградите "Грами". След десетки номинации и спечелени грамофончета, Бионсе най-после грабна приза за албум на годината и така стана първата чернокожа жена, която побеждава в категорията през XXI век. Последно го е правила Лорън Хил през 1999 г., а преди нея Натали Коул и..
Луковит е домакин на Празника на домашното вино и гроздовата ракия. Пред посетителите се представя местна продукция. Празникът се организира за 14-та поредна година и представя само домашно произведени вина и ракии, като гостите ще могат да дегустират продукцията на около 30 местни производители. Организаторите са предвидили и конкурси..
"Системи, които използват изкуствен интелект за установяване на военни мишени, се използват в Украйна и в Близкия изток, редица държави пристъпват към въоръжаване на армиите си с такива приложения. Това поражда въпроса доколко би било допустимо да се разреши на машините да взимат военни решения." Това е един от аргументите на Бюлетина на..
Въвеждането на задължителна матура по математика в XII клас няма да стане от днес за утре. Трябва законодателна инициатива, съгласие в НС за промяна..
Сеизмолозите в Гърция разглеждат три възможни сценария за развитието на сеизмичната активност на остров Санторини. Първият е да продължат трусовете..
Соросоид стана обидна дума, защото хората нямат никаква мисъл за България. Джордж Сорос се надцени и мислеше, че тази вълна на "Отворено общество"..