Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Аржентина си тръгна с точка от Парагвай

Фенове са се добрали до Меси за снимка.
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Отборите на Парагвай и Аржентина не излъчиха победител в сблъсъка помежду си от световните квалификации в зона "Южна Америка". Срещата завърши при резултат 0:0, но това не означава, че беше скучна. Двата тима създадоха доста голови положения, но така и не намериха верния път към гола и в крайна сметка поделиха по точка.

Мачът започна с дискусионна ситуация в наказателното поле на Аржентина, където Родриго Де Паул игра с ръка, но дори и след разглеждане с ВАР дузпа не бе отсъдена.

След това на два пъти гостите имаха добри възможности. В 11-ата минута Хоакин Кореа нахлу в наказателното поле и стреля от малък ъгъл, но вратаря спаси. След това в 25-ата минута Лионел Меси обстрелва вратата от фаул, но ударът му бе встрани.

Втората част предложи доста повече емоции и пред двете врати. В 54-ата минута страхотен пробив на Мигел Алмирон завърши с изстрел отблизо, но Емилиано Мартинес спаси.

Последваха два шанса за "гаучосите". В 60-ата минута Кореа получи чудесно центриране и стреля с глава, но защитник с акробатична намеса попречи на топката да стигне до вратата. Пет минути по-късно мощен удар на Родриго Де Паул бе спасен от Антони Силва.

Домакините също имаха хубава възможност в 70-ата минута, когато Санабрия бе изведен на скорост и стреля по земя, но покрай вратата.

Нов шанс се откри пред гостите в 84-ата минута, когато резервата Папу Гомес тества вратаря на съперника с мощен шут, който летеше опасно, но отново Силва направи блестящо спасяване.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Кварацхелия открива резултата за ПСЖ.

ПСЖ и Ботафого продължават напред

Отборите Пари Сен Жермен и Ботафого се класираха осминафиналите от група В на Световното клубно първенство по футбол в САЩ.   Европейският клубен шампион ПСЖ спечели без проблеми с 2:0 срещу аутсайдера в група В Сиатъл Саундърс и с 6 точки завърши на първо място в групата.  Хвича Кварацхелия откри резултата с куриозен гол в 35-а минута. След удар на..

публикувано на 24.06.25 в 05:47
Жасмина Свиленова (в средата)

Жасмина Свиленова с победа в един от най-големите турнири по стрийт фитнес

Жасмина Свиленова спечели един от най-престижните турнири по стрийт фитнес в света – SWUB в Мадрид (Испания). Абсолютната ни световна шампионка триумфира в дисциплината „свободен стил“, като по пътя към титлата победи силната румънка Алисия Перса и представителката на домакините Айна Морено. Във финалния троен батъл Свиленова защити трофея си от..

публикувано на 23.06.25 в 20:52
Президентът Румен Радев  и Нургюл Салимова,

Президентът Румен Радев изигра партия шах с Нургюл Салимова

Президентът Румен Радев изигра партия шах с шампионката Нургюл Салимова, която завърши с реми. Турнирът беше по повод отбелязването на 35 години от създаването на "SOS Детски селища България". В рамките на проявата се проведе шахматен сеанс, по време на който българската състезателка игра едновременно на 35 дъски. Освен държавния глава, в него се..

публикувано на 23.06.25 в 20:39
Янис Карабельов

Официално: Партизан представи Янис Карабельов

Сръбският гранд Партизан официално обяви трансфера на Янис Карабельов. Полузащитникът се присъединява към "гробарите" като свободен агент, а договорът му е за срок от две години.  За последно халфът беше част от отбора на  Ботев (Пловдив), но контрактът му с "канарчетата" изтече, а до подписването на нов не се стигна. "Добре дошъл!“, написаха от..

публикувано на 23.06.25 в 20:24
България, национален отбор по футбол

България гостува на Испания във Валядолид

Испанската футболна федерация съобщи, че домакинският мач на националния им отбор срещу  България  ще се проведе на стадион "Хосе Сория" във Валядолид. Сблъсъкът от група Е от световните квалификации за Мондиал 2026 е на 14 октомври от 21:45 часа. "Ла Фурия Роха" се завръща на стадиона във Валядолид почти две години след последната си среща там, когато..

публикувано на 23.06.25 в 20:04
Национален отбор до 16 години

Волейболистките ни до 16 години спечелиха златните медали на Балканиадата в Черна гора

Националният ни отбор по волейбол за жени до 16 години спечели Балканиадата в Черна гора, като постигна четвърта победа от четири мача - този път срещу тима на Северна Македония с 3:0 (25:16, 25:13, 25:16). Турнирът се игра в черногорския град Плевля, а родните таланти се окичиха заслужено със златните медали.  В първите мачовет тимът на..

публикувано на 23.06.25 в 19:58
стадион

Зингаревич и Филипов с различия по споразумението за Ботев (Пловдив)

Бизнесменът и кандидат да финансира Ботев (Пловдив) Илиян Филипов отговори на съобщението на ръководството на клуба. В него се изтъкваха някои точки, с които собственикът на акциите Антон Зингаревич не е съгласен, а за преговарящо лице бе посочен адв. Иван Демерджиев. Ето отговора на Илиян Филипов: С изненада прочетох днешното съобщение от..

публикувано на 23.06.25 в 19:52