Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Кирил Десподов: Трябва да поправим грешките

Кирил Десподов
Снимка: БГНЕС

Крилото на националния ни футболен отбор Кирил Десподов заяви на пресконференцията преди утрешния мач от световните квалификации срещу състава на Северна Ирландия, че грешките срещу Литва трябва да бъдат поправени. "След мача имаше огромно разочарование, както при Вас, така и при нас. Имаме мач утре, който можем да си поправим грешките – най-важното е да си вземем поуките от тези загуби, имаме утре възможност да го направим. Аз първо ще кажа, че нашето задължение да коментираме футбола в България, а да тренираме и да играем за България. Не сме ние хората, които ще коментираме как да се управлява българският футбол", коментира Десподов.

"Не трябва да падаме духом, всеки може да пропусне дузпа, в големите отбори са изпускали важни дузпи. Димитър Илиев пропусна дузпа в 14-та, не в 84-та минута. Със сигурност го прие тежко – другото, което искам да подчертая, е, че на полувремето бяха дадени само тактически указания. Всеки един в този колектив, който сме изградили до момента, мисли как да вървим нагоре и да израстваме като футболисти. То това е единственият начин – ние си го говорим с момчетата, че можем да оправим нещата само с една победа утре – да зарадваме както хората, така и Вас. Винаги излизаме за победа, мисля, че една победа може да се отрази доста добре на отбора". На въпрос дали се усеща вече като лидер на отбора, футболистът на Лудогорец отвърна: "Не, като цяло аз винаги ще твърдя, че има 11 лидери на терена, това трябва да се прилага на зеления килим. Аз ще давам всичко от себе си, дори и да се наложи да съм на скамейката – каквото се изисква от мен, ще го направя", завърши той.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Божидар Златанов

Гимнастиците на “Интерком Груп Черноморски юнак” с доминация на ДП при мъжете

Състезателите на варненския клуб Интерком Груп Черноморски юнак доминираха на държавното първенство по спортна гимнастика, което се провежда в тренировъчната зала на "Арена 8888" в София, след като спечелиха отличията както в многобоя, така и в отборната надпревара. В отборното представителите на клуба с президент Тодор Тодоров се наредиха на първо..

публикувано на 30.06.25 в 18:41
Стефанос Циципас

Медведев и Циципас отпаднаха на старта на Уимбълдън

Деветият в схемата Даниил Медведев изненадващо отпадна още в първия кръг на турнира от Големия шлем "Уимбълдън", който започна днес. Руснакът, който стигна до полуфиналите миналата година, счупи ракетите си, след като претърпя загуба от френския тенисист Бенжамен Бонзи с 6:7(2), 6:3, 6:7(3), 2:6 за малко повече от три часа игра. Бонзи, 64-ти в..

публикувано на 30.06.25 в 18:38
Арина Сабаленка

Арина Сабаленка с първи успех на "Уимбълдън"

Водачката в схемата Арина Сабаленка (Беларус) победи канадската квалификантка Карсън Бранстин с 6:1, 7:5 в мач от първия кръг, слагайки начало на битката си за първа титла от турнира по тенис от Големия шле "Уи м бълдън". При температура над 30 градуса по Целзий, тенисистката от Беларус веднага наложи високо темпо, за да спечели първите пет гейма и..

публикувано на 30.06.25 в 18:34
Даниел Трифонов и Илия Янев

Гимнастикът Даниел Трифонов с участие на лятната Универсиада в Германия

Даниел Трифонов ще представя България в турнира по спортна гимнастика на Лятната Универсиада, която ще се проведе от 22 до 26 юли в Есен (Германия). Състезателят от клуб "Левски–Спартак", с личен треньор Илия Янев, ще се състезава от името на Софийския университет "Св. Климент Охридски". "На Универсиадата в Германия ще играя многобой...

публикувано на 30.06.25 в 07:15

Байерн отстрани Фламенго

Байерн Мюнхен победи бразилския Фламенго с 4:2 и се класира на 1/4 финалите на Световното клубно първенство. Германският гранд излезе напред в резултата още в 6-ата минута, когато Ерик Пулгар от Фламенго си отбеляза автогол при един от корнерите на Байерн. 3 минути по-късно тимът на Венсан Компани удвои преднината си, след като Упамекано пресече..

публикувано на 30.06.25 в 05:48

Българските атлети отпаднаха в трета лига на европейското отборно първенство

Тимът на България изпадна от Втора в Трета дивизия на европейския отборен шампионат по лека атлетика. Българските спортисти завършиха на предпоследното 15-о място на първенството във Втора дивизия в словенския град Марибор. Те събраха с 240,5 точки, като 12,5 точки не им стигнаха, за да достигнат актива на Сърбия от 253, който бе най-ниският..

публикувано на 29.06.25 в 21:44
Пари Сен Жермен е на четвъртфиналите на световното клубно първенство

Пари Сен Жермен е на четвъртфиналите на световното клубно първенство

Шампионът на Европа Пари Сен Жермен се класира по впечатляващ начин за четвъртфиналите на Световното клубно първенство в САЩ след победа с 4:0 над американския Интер Маями. Двубоят, който се игра в Атланта, щата Джорджия, бе лишен от всякаква интрига още през първото полувреме, в което френският гранд вкара всичките си четири гола. Парижани поведоха с..

публикувано на 29.06.25 в 21:38