Ще си търсим правата в съда заради нередности, извършени на конгреса. Това заяви Димитър Бербатов, който загуби битката с Борислав Михайлов за президентския пост на БФС.
Бившият национал изрази разочарованието си и акцентира върху това, че са били нужни 242 гласа за победа, а Михайлов е получил глас по-малко, което означава, че успехът му не е легитимен заради поредното нарушение на Устава на родната централа. „Разочаровани сме, че от 20-те клуба от моя регион Благоевград не бяха допуснати. Вотът е такъв какъвто е, но има едни нарушения, които опитахме да оспорим – 483 делегата са вътре, следователно 242 за победа, те са 241 – това са трикове, които те използват. Защо няма балотаж? И това питахме. Не разбрах какво ни отговориха, в Устава е изрично написано – това е правилното нещо. Ще оспорваме, да, пак има съд, пак можем да се обърнем там. Те го извъртяха по някаква друга формула. Има го Устава, ние се водим по него, а те не го правят, следователно загубата е за нас, не е правилното решение. Опитвахме се да кажем на трибуната, че това не е правилно. За да победи кандидатът му трябват 242 гласа. Следва съд и ще си търсим правата. Не е правилната и точната загуба. Водещият каза, че има 483 регистрирани делегати. Те имат 241, тоест един глас не им стига“, започна той.
„Странно е, впоследствие може да ги попитате и тях – 20 клуба от благоевградска област, по причини които не са ми ясни, защо не са допуснати. 483 делегати, регистрирани, трябват 242 за победа. Тези хора от ФИФА и УЕФА наблюдаваха случващото се, опитахме се да направим така, че всичко да е максимално прозрачно. Аз в интерес на истината не можах да разбера, нашият адвокат говореше с Камен Костадинов, нещо си обясняваха, опитахме се да обжалваме. Имаше разни подвиквания, но не беше правилното решение. Така е записано в стенограмата. Ние сме промяната, дали ще е в тази форма, ние сме различно поколение и ще правим това, което правим, футболни хора сме. Ние не сме се отказали“.
Ръководството на Българската федерация по гимнастика, съвместно с треньорските щабове на националните отбори за младежи и девойки, обяви състезателите, които ще представят страната ни на Европейския младежки олимпийски фестивал в Осиек (Хърватия), който ще се проведе от 22 до 26 юли. Съставът беше определен след приключване на държавното първенство за..
На 2 юли се отбелязва Международният ден на спортния журналист. "При нас делникът и празникът се сливат в едно . Отбелязваме го като ден, който е значим за журналистиката", каза Борислав Нинов, журналист от Спортната редакция на програма "Хоризонт". Спортната журналистика е социално значима дейност , отбеляза той. Да коментираш..
Коко Гоф, която наскоро триумфира с титлата на “Ролан Гарос”, загуби още в първия кръг на “Уимбълдън”. Американката се провали на старта срещу украинката Даяна Ястремска - 6:7(3), 1:6. За Гоф това е второ ранно отпадане в Лондон след това преди две години. Поставената под номер 42 в схемата Ястремска игра изключително стабилно през целия мач. Тя..
Отборът на Борусия (Дортмунд) e последният четвъртфиналист на световното клубно първенство по футбол. Двата гола за Борусия отбеляза Серу Гираси още до почивката, а германският тим се наложи с 2:1 над мексиканския Монтерей. По този начин Борусия си осигури среща с Реал Мадрид в повторение на финала в Шампионската лига лига от сезон 2023/24. Двубоят на..
Реал (Мадрид) победи Ювентус с 1:0 и се класира за четвъртфиналите на Световното клубно първенство по футбол. Гонсало Гарсия вкара единствения гол в 54-та минута. Реал ще се изправи в следващата фаза срещу Борусия (Дортмунд), който победи Монтерей с 2:1. Реал Мадрид доминираше и заслужено стигна до успеха, като само отличните намеси на вратаря на..
Божидар Златанов (Интерком Груп Черноморски юнак, Варна) и Димитър Димитров (ЦСКА) спечелиха по два златни медала на финалите на отделните уреди на Държавното първенство по спортна гимнастика, което завърши днес в тренировъчната зала на "Арена 8888" в София. Златанов, който вчера взе златото в многобоя, стана шампион на успоредка с 13.100 и на висилка с..
Рами Киуан и Йордан Морехон се класираха за четвъртфиналите на Световната купа по бокс в Астана. В столицата на Казахстан днес те донесоха нови две победи за България на реномирания турнир. В категория до 75 килограма Рами продължава борбата за медалите, след като се справи с германеца Муксим Абдулай. Европейският шампион си проправи път напред,..
Между 35 и 40 хиляди души се очакват за Джулай морнинг в Созопол и околностите на града . Това каза пред БНР кметът на община Созопол Тихомир Янакиев...
Още юни максималните температури в България бяха значително по-високи от климатичните норми. Тенденцията е горещата вълна да продължи . В следващите..
В Плевен за 11-ти път се проведе националният фолклорен фестивал "Любимото ми хорце". В основата на този празник на народните танци е хореографът..