Във Видин магазини и заведения затвориха, защото персоналът им не е ваксиниран срещу Covid-19. Едва 16 на сто от хората в областта са ваксинирани и могат да посещават големите търговски обекти, залите и ресторантите.
В търговския център във Видин проверките за "зелен" сертификат са още на входа. Така повечето от желаещите да пазаруват бяха върнати, защото са без ваксини:
„Ние не сме от тук. От селата сме. Идваме тук да си напазаруваме, което ни ограничи“;
„Сега изведнъж не може да влезеш в магазин, за да напазаруваш. Ние сме тръгнали една отоплителна печка да си търсим. И увисваме“.
Илиян Вълчев, който е управител на магазин от верига за техника, посочи, че целият персонал е ваксиниран, но клиентите за деня са едва няколко:
"Просто няма никакви хора. То е буквално едно и също, все едно да сме затворени. Магазинът ни пострада сериозно - и не само нашия, буквално целият бизнес".
От Регионалната здравна инспекция обясниха, че не разполагат с достатъчно екипи, за да следят за изпълнението на мерките.
От 23 партии и кандидати, които участваха в парламентарните избори в Молдова, поне 15 бяха платени от Русия, директно или чрез посредници . Това каза молдовският политически експерт и анализатор Валериу Паша на дебат в комисията по сигурност и отбрана на Европарламента в Брюксел. Платените от Кремъл около 300 млн. евро за тази цел, по данни на..
Миналата седмица Принцесата на Уелс в есе написано заедно с професор Робърт Уолдингър от Харвард Медикъл Скул предупреди, че прекаленото ползване на смартфони и компютри създава “епидемия,” която пречи на семейния живот. В същото време в различни точки на света училища въвеждат забрани за използване на телефони от учениците. Едни виждат в тях..
Министрите на външните работи на България и Германия приветстваха изпълнението на първата фаза от мирния план за Газа и освобождаването на израелските заложници. Германският външен министър на посещение у нас Георг Георгиев и Йохан Вадефул разговаряха тази вечер в София: "Примирие, за което трябва да отдадем дължимото на президента Тръмп и..
Закъснението на полет, за което пътникът да получи компенсация, да остане 3 часа - това е позицията, която комисията по транспорт и туризъм на Европейският парламент прие за преговори със Съвета на ЕС с 34 гласа "за" и двама "въздържал се". Мандатът за тази позиция ми бе даден от 95 на сто от колегите ми в Комисията, заяви пред БНР докладчикът по..
Националната депозитна система за опаковки ще бъде въведена през 2027 г. , е обявил министърът на околната среда и водите Манол Генов по време на годишната среща на местните власти, организирана от Националното сдружение на общините. В прессъобщението, изпратено до медиите, се посочва, че през следващата година Министерството на околната среда и водите..
Кандидатите за членство в ЕС трябва да спазват критериите и условията, с които сами са се съгласили. България иска да привлече вниманието към Черно море. Между България и Германия стоят много силни връзки. Обединени сме в посока разширяване на ЕС със Западните Балкани, Молдова и Украйна. Това заяви българският външен министър Георг Георгиев..
Лидерите на Египет, Катар и Турция подписаха заедно с американският президент Доналд Тръмп документ за постигнатото прекратяване на огъня в Газа. Това се случи на международната мирна конференция в египетския курорт Шарм Ел Шейх. Тръмп в Израел: Това е историческият изгрев на един нов Близък изток Нетаняху: Името на..
Шести блок на АЕЦ "Козлодуй" спира за планов годишен ремонт . Блокът има проблем с един от парогенераторите. Предвиждат се мерки да се установи какъв..
Има притеснение не само сред българските земеделци, но и сред европейските във връзка с общата селскостопанска политика. Това заяви пред БНР..