Китай предложи обновен план за намаляване на вредните емисии, предаде Франс прес. Предложенията на Пекин идват дни преди срещата за климата в Глазгоу и потвърждават целите на страната да постигне въглеродна неутралност до 2060 година и да намали с над 65 на сто интензивността на емисиите, т.е. количеството емисии за единица производство.
Документът вече е публикуван на сайта на ООН и в него е заложено увеличение от 20 на 25% на дела на нефосилните горива при първичната консумация на енергия. Увеличава се и капацитетът на страната за добив на енергия от вятър и слънце. като до 2030 година той ще достигне милиард и двеста милиона киловата.
Анализатори обаче смятат, че измененията са минимални спрямо сегашния китайски план и не са достатъчни като се има предвид, че страната е отговорна за една четвърт от въглеродното замърсяване в света, посочва Франс прес.
Според Парижкото споразумение за климата държавите се съгласяват да ограничат глобалното затопляне до по-малко от 2 градуса по целзий до 2050 година, а до края на 21-и век това намаление да стигне градус и половина, сравнено с периода преди индустриализацията.
Освен това те трябва да предлагат нови планове за справяне с проблема на всеки пет години. Китай обаче вече пропусна няколко срока за своите предложения заради пандемията от коронавирус.
Правителството ще чака европейските данни за инфлацията, които излизат на 24 февруари, за да знае "дали да се напъва" с бюджета , а финансовият министър Теменужка Петкова ще получи негативен знак за еврозоната в понеделник. Това прогнозира пред БНР Георги Кадиев, бивш заместник-министър на финансите, лидер на партия "Нормална държава"...
" Мъск е оръжие в ръцете на Тръмп, целта на което е да се постигне огромно съкращаване на разходите в държавния бюджет на САЩ , който е трилиони долари и със сигурност има много места, където може да бъде съкратен". Това заяви пред БНР Вени Марковски, съосновател и председател на Българското интернет общество. Тръмп: Наредих на Илон Мъск да..
Ще спасим ли малките квартални магазинчета, ако на 13-ти февруари не посетим големите търговски вериги? Няколко организации призоваваха за общонационален бойкот на търговските вериги и хранителните магазини този четвъртък. Заради високите цени те приканиха хората да не пазаруват на въпросната дата в големите вериги, по примера на Хърватия и други..
Случай като този от село Брезе следва да бъде сигнал . Той трябва да ни покаже, че промяна трябва да има и по отношение на законодателството, и по отношение на модела на финансиране . Това заяви пред БНР зам.-председателят на УС на Националното сдружение на общините и кмет на Троян Донка Михайлова след трагичния случай в девинското село..
Когато излезе проектобюджетът, ще видим дали той е реалистичен или е " история, която управляващите ще опитат да продадат на ЕК и ЕЦБ , за да не бъдат съдени, че са се провалили с фискалния показател и да остане единствено инфлационният" при кандидатстването за еврозоната. Това мнение изрази пред БНР журналистът Стефан Антонов. "Нямам..
Млада жена от Горна Оряховица се бори с онкологично заболяване и се нуждае от сериозна финансова подкрепа. За лечението на 45-годишната Габриела Лазарова в турска клиника са нужни близо 400 000 евро. Хората от родния ѝ град са обединени да помогнат на Габи за втори път да пребори рака и провеждат различни благотворителни инициативи...
Ако сте се събудили с главоболие след вчерашния празник, това най-вероятно е от изпития алкохол . За процеса на разграждане на алкохола от организма и..
"Може да се надяваме да не е така, но не трябва да си затваряме очите - струва ми се, че новият екип на Тръмп ще се стреми Европа да се превърне в..
Проф. Цоков е временно назначен, ще има конкурс за директор на Института по образованието . Това каза в предаването "РадиоТочка" министърът на..