Празникът Смилянския фасул се проведе за 19-и пореден път в смолянското село Смилян, но част от предвидените събития отпаднаха заради епидемията от коронавирус. В парка в родопското село беше представена изложба на пана от фасулени зърна.
Изложбата включваше 97 пана, които са изработени от деца във възрастова граница от 3 до 14 години от цялата страна, каза Илия Годев - секретар на читалище "Асен Златаров" в Смилян: "Ние имахме няколко първи, някъде няколко втори, някъде и няколко трети, така че общо взето раздадохме около 14 призови места в трите възрастови категории. Празникът е празник, темата е фасула, но както се казва, фасуът трябва да се съхранява и в някакви съдове. За тази цел бяхме поканили да ни гостува Станко Киров, който е един от може би не повече от пет майстори на плетени изделия от върба, който в рамките на деня правеше демонстрации на плетене на кошници и други съдове от ракита".
Заместник-министърът на земеделието, храните и горите Георги Събев се срещна с производители от региона за разясняване на изискванията за сертификация за качество на планински продукт:
"В Смолянска област имаме трима специализирани производители, единият от които е от село Кошница, тоест в региона на горното поречие на Арда".
Депутатите от „Демократична България“ Ивайло Мирчев и Божидар Божанов обявиха, че депутати от "ДПС-Ново начало" са внесли извънредна поправка в законопроект, свързан с продажбата на "Лукойл Нефтохим Бургас". Това е станало непосредствено след края на работното време на деловодството на Народното събрание, а предложението е било обсъдено на..
Европейската комисия дава България и Португалия на Съда на ЕС заради това, че не са транспонирали изцяло правилата на Общността за командироването на водачите в националните си законодателства. Това са единствените 2 страни членки, които не са го направили и затова Комисията настоява за финансови санкции срещу тях. Директивата въвежда..
От ПП-ДБ внасят законопроект, с който предлагат съкращаване на администрацията с 15%, което е около 20 000 души. От формацията предлагат и отпадане на допълнителните почивни понеделници, когато националните празници се падат в събота или неделя. Депутатът от ПП-ДБ Йордан Иванов подчерта, че подобна мярка би имала позитивен ефект върху бюджета на..
Министърът на финансите определи като неоснователни слухове и твърдения на опозицията в лицето на "Продължаваме промяната" и на президента Румен Радев, че населението в България обеднява от началото на годината. По настояване на премиерът Росен Желязков Теменужка Петкова представи данни - с 4 милиарда повече са средствата за социални плащания сега..
Две жилища в Свищов пропаднаха заради свлачище. 60-годишна жена и многочленно семейство с малко дете са евакуирани и настанени в общински жилища. Двете пропаднали стари монолитни къщи са в района на Рибарска чешма, районът е силно преовлажнен от падналите валежи, заяви за БНР кметът на Свищов Генчо Генчев: "Има изсипване на огромна земна..
До 10 дни проблемът с извозването на боклука в столичните райони "Люлин" и "Красно село" ще бъде драстично решен - ще се включи достатъчно техника, ще се намерят средства за това . Това каза пред БНР Бонка Василева, заместник-председател на Столичния общински съвет (СОС) от групата на ПП-ДБ. "Много доброволци се включват в почистването, много им..
Министърът на правосъдието Георги Георгиев обяви, че свиква следващия четвъртък Пленума на Висшия съдебен съвет. На заседанието ще бъде включена точката за предложението за тълкуване от Народното събрание на спорните текстове от Закона за съдебната власт, свързани с мандатите на изпълняващите функциите главен прокурор и председателите на..
"Не съм съгласна с определението, че "Хамас" е радикална групировка" . Това отбеляза пред БНР д-р Милена Ангелова , която се завърна от Газа:..
" Де факто има река , де юре в една сериозна част от тази площ, която е наводнена, също има река, но има нещо много интересно - според кадастъра де юре..
В "Елените" има река, която се казва Дращеля , тя има водосбор от 38 кв.км, дълга е над 12 км и се влива при плаж "Елените" и плаж "Козлука", това е..