Олимпийската шампионка Ивет Горанова и Васил Ривов се класираха за репешажите за бронза на Световното първенство по карате в Дубай. В категория до 55 кг "кумите" Горанова отстъпи на четвъртфиналите с 4:5 срещу представителката на САЩ.
На четвъртфиналите победният ход на Горанова беше спрян от американката Тринити Алън. На полуфиналите Алън водеше с 5:1 срещу Дженифър Варлинг (Люксембург), когато получи контузия на рамото и се отказа. Американският щаб подаде контестация, която беше уважена, и Алън получи правото да участва на финала в събота, въпреки че беше приета в болница. От тима на Люксембург обаче също подадоха контестация, която не беше удовлетворена.
Така Ивет Горанова продължава на репешажите за бронза.
В категория до 67 кг при мъжете Васил Ривов също получи възможност да се бори за бронзов медал, след като беше изтеглен в репешажите от олимпийския шампион Стивън Да Коста. Французинът победи българина в среща от четвъртия кръг с 3:0. Ривов стартира шампионата с две победи.
В категория до 60 кг Тодор Настев постигна две победи и загуба. При 50-килограмовите жени Кристина Свиленова допусна поражение в първата си среща. По програма репешажите са в четвъртък. Утре Пеньо Пенев ще участва в дисциплината "ката".
Италианският “Тутоспорт” официално обяви финалния списък от 25-имата претенденти за тазгодишното издание на престижната награда Golden Boy, която се връчва на най-добрия футболист в Европа до 21 години. В окончателната селекция бяха включени 20-имата най-добри млади играчи според специалния алгоритъм на “Тутоспорт” и Football Benchmark, както и петима..
Настоящият световен и европейски шампион по вдигане на тежести Карлос Насар беше категоричен, че никога не е бил обвързан с политически сили и личности и това е сфера, към която няма ангажираност по никакъв начин. Насар направи изявление в социална мрежа след среща по-рано с лидера на ДПС-Ново начало Делян Пеевски. "Искам ясно да заявя, че не съм и..
Капитанът на България - Кирил Десподов , имаше две добри възможности да вкара гол на европейския шампион, като особено добра беше тази през втората част. Той излезе сам срещу вратаря Унай Симон след пас на Филип Кръстев, но топката мина покрай гредата. В крайна сметка България отстъпи с 0:4 на може би най-силния тим в света, но заедно с..
Директорът на националните отбори по футбол Кирил Котев поздрави треньора Александър Димитров за включването на двамата дебютанти Мартин Георгиев и Атанас Чернев в стартовия състав на днешния мач с Испания от Световните квалификации. Според него, ситуацията е била доста по-тежка преди двубоя, тъй като тимът пристигна във Валядолид след 1:6 от..
Испания направи много голяма крачка към световното първенство през 2026 г. с убедителната победа над България на стадион „Хосе Сория“ във Валядолид. Но успехът днес не само им помогна да се доближат до математическа квалификация, но и позволи на селекционера на националния отбор Луис де ла Фуенте нов рекорд. Днес той изравни историческата серия от..
Селекционерът на българския национален отбор по футбол Александър Димитров обясни какъв е бил планът за мача с Испания, загубен с 0:4. Според него, все още си личи психическата нестабилност, получена след тежката загуба от Турция (1:6 в събота в София). Освен това, многото натрупани поражения също оказват своето негативно въздействие...
България претърпя поражение с 0:4 от европейския шампион по футбол Испания в четвъртата си среща на Световната квалификация в група “Е“. Два гола за победителите вкара Микел Мерино – по един във всяко полувреме, а Атанас Чернев си вкара автогол 11 минути преди края. В добавеното време пък Микел Оярсабал от дузпа оформи крайния резултат...
Видимо е поглъщането на ГЕРБ от "ДПС-Ново начало" . Отдавна се наблюдава по места, че сериозна част от хора на ГЕРБ отиват при Делян Пеевски с мотив,..
Новата сглобка - управляващата четворна коалиция - ще продължи по същия начин - там няма отърване, там има серия от зависимости и нищо няма да се..
Борисов е раздразнен от имиджовата щета, наречена шесто място . Пазарджик никога не е бил крепост на ГЕРБ , а Наталия Киселова няма никаква роля за..