Промени в стойностите на клиничните пътеки и гарантиран достъп до здравни грижи, дори и в отдалечени на страната. Това е само част от предвидената програмата за управление на новото правителство в сектор „Здравеопазване“.
Освен ново преизчисляване на клиничните пътеки, ще се върви и към друг начин на финансиране на здравните услуги, предвижда планът за управление на новия кабинет. Това трябва да стане най-късно след 2 години. В този период се предвижда и създаването на нов Закон за лечебните заведения.
В дългосрочния план се предвиждат и промени в Закона за здравното осигуряване.
По-близките цели за догодина са електронно здравно досие и електронна здравна система.
Законодателни промени ще гарантират достъп до здравеопазване в трудно достъпни райони на страната, спрямо потребностите и социалната значимост. От това ще зависи и тяхното финансиране. Предвиждат се дейности като инфекциозни, родилни и детски звена и отделения
Планът на управление включва и въвеждане на нови ръководства за лечение и диагностика, както и промени в закона за лекарствата, което да осигури повишен достъп до лекарства за гражданите, включително и деца до 14 години.
България безусловно отговаря на всички номинални критерии за присъединяване към еврозоната, заяви управителят на БНБ Димитър Радев на конференция, организирана от "Капитал". Според Радев активното участие в европейския проект е най-добрата позиция за страната ни в условията на все по-засилващи се геополитически рискове. Българската икономика..
"Възраждане" няма да подкрепи бюджета и няма да участва в тематични мнозинства по отделни предложения, каза в кулоарите на парламента лидерът на партията Костадин Костадинов. "Не виждам какви тематични мнозинства би могло да имат. Политическо е решението за бюджета. Така че ние ще гласуваме против всички предложения на управляващите",..
"ДПС – Ново начало" ще подкрепи бюджета и няма да допусне сътресения. Това заяви в кулоарите на парламента лидерът на партията Делян Пеевски. "Ще подкрепяме бюджета, държавата трябва да е стабилна. Мисля, че няма никакви теми, сътресения няма да има и олигарсите няма да се радват. Оставяме ги да си командват слугите на площада", заяви Пеевски...
Няма натиск Делян Пеевски да влиза във властта. Това заяви лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов в кулоарите на парламента. Той изрази увереност, че ДПС-ДПС няма да оттегли подкрепата си и правителството ще остане стабилно: "Този натиск го усещате само вие и този натиск се предизвиква от слабостта, която имаме в парламента с тези 120 депутата. Но в..
Повече от две години след катастрофата, при която в центъра на Лясковец загина 12-годишен велосипедист, Окръжната прокуратура във Велико Търново внесе в съда обвинителния акт срещу учителя, който блъсна момчето. Обвинението срещу Петър Димитров е за причиняване на смърт по непредпазливост. Той беше пуснат от ареста срещу 1000 лв. гаранция...
ПП-ДБ и ГЕРБ влязоха в спор чии са заслугите за стремежа за влизане в еврозоната. Първо Мартин Димитров от ДБ заяви, че това се дължи на техния натиск: "Добре, че бяхме ние, защото Борисов се беше отказал от еврозоната. Той затова говореше за 18 млрд. лева дупка, за да каже: "Исках еврозона, ама видях 18 млрд. лева дупка и няма как да..
Представителите на транспортния бранш в България обявяват национална протестна готовност. Недоволството им е заради планираното увеличение на тол таксите, което определят като "несправедлива и необоснована мярка". Представителите на бранша се мотивират с това, че тол системата не работи, със зле поддържана и липсваща инфраструктура,..
Заведения в цялата страна ще затварят днес за по няколко часа в знак на протест срещу на ДДС за бранша на 20 процента. Те настояват да им бъде..
Има координиране за овладяването на българската храна и оттам за контролиране на вота . Това мнение изказа пред БНР бившият заместник-министър на..
Д-р Юлиян Моллов от Силистра, който работи в чужбина, основа фондация на свое име. 40-годишният анестезиолог и специалист по реанимация има амбицията..