Във Витлеем беше отслужена среднощната литургия в църквата „Рождество Христово“ от Латинския патриарх на Ерусалим - Пиербатиста Пицабала.
„На Коледа празнуваме раждането на Спасителя, раждането на радостта и любовта! Така че искам да кажа на всички - нека гледаме към бъдещето с надежда, нека бъдем единни!“, каза Пиербатиста Пицабала.
Властта ще бъде стабилна поне до следващата пролет. Такава прогноза направи пред БНР Васил Тончев, социологическа агенция "Сова Харис". "Докато се извършат промените, навлезе еврото и се видят ефектите от тази реформа". Предстои сериозно преструктуриране на политическото пространство , което предизвиква и толкова остри отношения и..
Премиерът Росен Желязков обяви, че по негово разпореждане информацията за пожарите се предоставя само от сформирания оперативен щаб и отказа да коментира отправените в Пловдив критики на президента Румен Радев към правителството за липса на летателна техника за гасене. Премиерът направи коментара си в молдовската столица Кишинев, където е на..
Община Габрово ще отпуска месечни стипендии на студенти, записани в специалности с дефицит на кадри. Мярката е продиктувана от недостига на специалисти в сферата на здравеопазването и техническите сектори. Правилата, по които ще се отпускат месечни стипендии на студенти, предстои да бъдат разгледани от общинските съветници. Предложението на..
Съветът за електронни медии одобри предложения от генералния директор на Българското национално радио нов състав на Управителен съвет на медията. В него влизат Анна Хаджиева, София Владимирова, Даниел Спасов и Димитър Абрашев. Анна Хаджиева е била член на Съвета за електронни медии и Комисията за регулиране на съобщенията. Била е и част от..
В Турция пожарите в северозападната провинция Бурса и северната Карабюк все още бушуват, заяви министърът на земеделието и горите Ибрахим Юмаклъ. В северната провинция Карабюк голям горски пожар бушува от пет дни. Евакуирани са хора от 19 села. Три самолета и 16 хеликоптера се борят с огъня в района при трудни условия. За първи път в югоизточната..
Екипи на пожарната продължават да гасят огъня, пламнал снощи в складова база за вторични суровини в сливенското село Чинтулово. В помещението са се съхранявали голямо количество автомобилни гуми. За потушаването на огъня се борят шест екипа на противопожарните служби от Сливен, Нова Загора и Твърдица, които не позволяват пламъците да..
Потребителската кошница е поевтиняла за една седмица с 2 лева - от 101 на 99 лева. Това обяви председателят на Държавната комисия по стоковите борси и тържищата Владимир Иванов, като отбеляза, че причините са сезонни: "Това обаче не се дължи на някакъв процес на дефлация, изрично подчертавам. Дължи се на сезонни колебания, които са..
„Комисията за противодействие на корупцията е обвързана с получаването на средствата по Плана за възстановяване от Европейската комисия. Този план, както и..