Пенсионерите, които през януари са получили по-малка сума от предходния месец, ще бъдат компенсирани през февруари, заяви депутатът от ИТН и председател на бюджетната комисия в парламента Любомир Каримански.
Той обясни още веднъж, че актуализацията на пенсиите е на база осигурителен стаж, a 60-те лева добавка са временна антикризисна мярка:
„Това, което е възможно в януари, и най-вероятно някои да са обезпокоени, е да има някакви разлики на база на социалната добавка. Аз искам много ясно да разграничим социална добавка към пенсията и самата база на пенсията, т.е. пенсия за трудов стаж, който е положен.
Трябва да направим тази разлика, защото, ако в миналият парламент, чисто популистки една партия предложи 120 лв. социална добавка, сега виждате, че социалната добавка е 60 лв. и там, ако има някакви разлики за определени пенсионери, те ще бъдат компенсирани в следващия месец февруари“, коментира председателят на парламентарната бюджетна комисия Любомир Каримански.
Пожарът в горския фонд край Белово е напълно овладян. Овъглени са 10 декара иглолистна гора. В момента се потушават отделни огнища. В гасенето се включиха пожарникари, горски служители и доброволци от Белово, Велинград и Батак, съобщи говорителят на пазарджишката полиция Мирослав Стоянов: " На този етап няма основание за..
Окръжният съд в Разград постанови мярка за неотклонение "домашен арест" за 19-годишния шофьор, причинил катастрофата, при която преди дни загинаха трима души пред заведение в града, предаде БТА. Това съобщи заместник-окръжният прокурор Радослав Батанов. Той тепърва ще преценява дали да атакува съдебното определение, мотивирано с младата..
Продължава гасенето на пожара, който се прехвърли в горите на Арбанаси между Велико Търново и Горна Оряховица. На място са всички противопожарни автомобили от двете общини. Чака се хеликоптер, който да се включи в гасенето, защото районът е труднодостъпен. За движение е затворен пътят през Арбанаси. Пожарът най-вероятно е тръгнал в късния..
Логичното се случи и България с достойнство зае мястото си в Европа, коментира Станислав Балабанов от ИТН. Според него обаче предизвикателствата пред управлението тепърва предстоят: "То всъщност еврозоната не е само валута, тя е знак за доверие и шанс за такава държава като България да покаже, че наистина може да бъде част от развита Европа,..
До този момент от "Продължаваме промяната" не са успели да влязат в контакт с кмета на Варна Благомир Коцев. Това обявиха от партията на брифинг, след като антикорупционната комисия започна претърсвания в дома и кабинета на Коцев. Обект на проверка са и двама общински съветници от "Продължаваме промяната" в града. Асен Василев определи..
Приемането ни в Еврозоната е една голяма лъжа, смята председателят на ПГ на "Величие" Ивелин Михайлов. Според него това е в рязък контраст с действията на Антикорупционната комисия у нас: "Ако България отговаряше на критериите и беше наистина достигнала стандарта на европейските държави, щеше да е хубаво да влезем в еврозоната. Това щеше да е..
Сигнал за младо момиче в тежко състояние, което се намира в района на Папазгьол, над хижа Безбог, в Пирин, е подаден на тел. 112 и в Планинската спасителна служба в Банско. Веднага към мястото е тръгнала група от спасителния отряд в Добринище, като е поискана и въздушна линейка от Центъра за спешна медицинска помощ по въздуха. От..
"Мотивите на вота на недоверие са несправяне на изпълнителната власт с огромния екологичен проблем и по-точно екологичната катастрофа , която вече се..
В Пернишка област вече има пусната подписка за подкрепа на обособяване на Пернишка митрополия. "Не говорим за мотиви, а за искане от миряните на..
Проектозаконът за хранителната верига, пуснат за обществено обсъждане, е удар към малкия производител, удар срещу българското, защото прави вносът..