Явор Константинов живее от над две десетилетия в Австралия. Работи в областта на информационните технологии в Мелбърн. Той е известен и като един от най-големите фенове и запалени зрители на Аустрелиън Оупън.
Според Константинов, важен е контекстът на скандала покрай Джокович. Той припомня, че Австралия е преживяла един от най-тежките локдауни в света – около година и девет месеца, съчетан със сериозни рестрикции за пътуване както в чужбина, така и между различните щати на Австралия.
Правилата в Австралия
„Всеки спазваше правилата, защото такава е културата на австралийците. Заради локдауна и ограниченията, живеехме друг живот, който никога не сме имали. След това започнахме да се ваксинираме и постигнахме над 92 процента напълно ваксинирани и няколко други, които са с първа доза," разказва Константинов. "Чувството е, че всички сме в един отбор и знаем какво трябва да направим. Знаехме защо го правим и какво ще получим“, добави събеседникът.
Така през декември 2021 година австралийците излизат от тежките ограничения и започват да се опитват отново да заживеят нормално. И тогава се случва казусът „Джокович“...
Джокович и австралийците
"Обществото погледна с огромно учудване на сагата „Джокович“ и не със симпатия към него", разказва Константинов. Причината е, че всички са спазили правилата и изискванията, а сръбският тенисист се е оказал със специално разрешително за изключение, което никой друг в Австралия няма.
Има ли и грешки на "Тенис Австралия" и австралийското правителство за ситуацията около Новак Джокович, както и какво се случва в страната и на Аустрелиън Оупън, чуйте в този епизод на подкаста „Следващият ден“.
Всички епизоди на "Следващият ден" ще намерите на:
"Изотопия" се размечта не просто за Ден на будителите, а за цял месец (защо не и повече), в който да се срещаме с хората, превърнали се в будната ни национална съвест . Средновековно невъзможен? Хамлет в омагьосания замък (първа част) Сред тях е Кирил Маричков , а и всички познати и непознати нему, с които..
Вярващите са убедени, че 40 дни след смъртта душата на покойника е сред нас, едва след това отлита към отвъдното. На този специален ден за помен християните подават храна и дарове, раздават и дрехите на мъртвия. Всичко дадено ще му се намери на оня свят. "Изотопия" поднася на Кирил Маричков спомените и емоциите на..
В рубриката „Горещо сърце“ отиваме в балчишкото село Гурково, където ни отвежда кореспондентът ни в Добрич Мая Райнова. Там тя се срещна с председателя на читалище „Свобода“ Наталия Георгиева, която родом е от Велико Търново, но след години в чужбина решава не просто да се завърне в България, а да се премести близо до морето. "Човекът, който..
Юркие Фейзи вдъхновява всеки, който я познава. Вярва, че винаги има път и надежда. Все още никой не е открил лек за лупуса, с който е принудена да живее, но вярва, че хората сами могат да се справят с всичко, стига да имат воля и любов към себе си. Това е най-важното нещо, на което се е научила от лупуса. "Да обичам повече себе си и когато..
"Националното радио , без никакво притеснение мога да кажа, че е в основата на успеха на "Сигнал", каза Йордан Караджов пред "Нощен хоризонт". "Да те жадувам", "Може би", "Сбогом", "Липсваш ми" са само няколко заглавия, които вече 46 години пренасят поколенията в свят на рок емоция и дълбоки спомени , създадени от музиката на "Сигнал"...
"Когато отидете в космоса…." директорът на НАСА Бил Нелсън се срещна с ученици и студенти . Посещението на Нелсън у нас беше част от европейската му обиколка. Защо НАСА се връща на Луната след 50 години? Как го прави с почти три пъти по-малък бюджет от преди. И дали войната в Украйна би била пагубна за отношенията между космическите сили? Много..
Вирусологът професор Радка Аргирова е потомствен лекар. Успява ли да се справи в живота с вирусите? "Вирусите са най-голямото предизвикателство за мен. Те ме карат непрекъснато да чета, да уча, да съм нащрек. Трябва винаги да бъда във висша форма. Първо, защото никога не знаеш точно кога какъв вирус ще се появи. Второ, точно кога кой..
Пеевски е човекът, с когото Борисов води разговора, а не с ПП-ДБ . Това каза пред БНР Арман Бабикян, ПР експерт и бивш депутат от "Ние идваме". "..
Имаме абсурди – вторият иска лидерска среща с първия и в същото време не го признава за лидер. За какво е тогава лидерската среща? Това каза..
Със съмишленици обмисляме създаване на политически проект , когато сме готови - тогава ще го обявим. Това каза пред БНР Корнелия Нинова, бивш..